Dzień Otwarty Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

8 lipca godz. 11.00-18.00

Loty pod chmurami, podniebne akrobacje, a na ziemi wystawiona do oglądania flota Aeroklubu, latające modele RC i darmowe atrakcje dla dzieci.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza mieszkańców Płocka i okolic na Dzień Otwarty Aeroklubu. Na przybyłych czekają niecodzienne, podniebne atrakcje - akrobacje samolotowe, skoki spadochronowe, pokazy motolotni i akrobacji na motoparalotni w wykonaniu aktualnego Mistrza Świata.

Na płycie lotniska zostaną zaprezentowane samoloty, szybowce, motolotnie oraz motoparalotnie, które zwykle można oglądać pod płockimi chmurami. Swoje latające maszyny przedstawi także sekcja modelarska Aeroklubu, która zorganizuje kilka pokazów możliwości dużych modeli RC.

Jedną z atrakcji będzie także stanowisko spadochronowe Polskiego Związku Spadochroniarzy, na którym zainteresowani będą mogli przymierzyć spadochron oraz obejrzeć pokaz jego składania. Miłośnicy latania będą mogli zapoznać się z wystawionym sprzętem, porozmawiać z instruktorami i pilotami.
Każdy z odwiedzających będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia w samolocie lub szybowcu i porozmawiania z obecnymi na imprezie Mistrzami Świata - Wojtkiem Bógdałem (motoparalotnia) i Wojciechem Krzywińskim (modele kosmiczne).

Osoby powyżej 16 roku życia marzące o poważnej przygodzie z lataniem będą mogły również zapisać się na kurs szkoleniowy do  licencji pilota lub odbyć krótki lot zapoznawczy nad miastem. Płock z lotu ptaka będzie można obejrzeć z miejsca pasażera w samolocie, szybowcu, motolotni lub motoparalotni.

Głównymi atrakcjami Dnia Otwartego AZM będą pokazy akrobacji samolotowej, skoki spadochronowe w wykonaniu grupy SkyMagic ( w tym skok ze skrzydła szybowca!) oraz pokazy akrobacji motoparalotniowej. Na ziemi amatorzy mocnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Wiarus oraz przyjrzeć się m.in pokazom kamuflażu w terenie w wykonaniu uczniów Szkoły Mundurowej Feniks. Dodatkowo Stowarzyszenie Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej w Płocku zaprezentuje kilka typów broni strzeleckiej.

Na dzieci będą czekać darmowe atrakcje, nowoczesna karetka firmy Triomed udostępniona do oglądania od środka, z możliwością uruchomienia jej sygnalizacji świetlnej oraz wóz strażacki..

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza nie tylko pasjonatów lotnictwa, ale całe rodziny z dziećmi.

W przypadku nieodpowiedniej pogody impreza odbędzie się tydzień później, tj. 15 lipca.