Samolociarze, ruszajcie do Płocka!

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej po sukcesie Dnia Otwartego, który zorganizował dla mieszkańców Płocka w lipcu, postanowił zaprosić wszystkich chętnych na Zlot Samolotowy 12 sierpnia.  

 

Władze Aeroklubu zdecydowały, że Zlot Samolotowy będzie imprezą otwartą dla publiczności,  z wieloma darmowymi atrakcjami czekającymi na ziemi na rodziny z dziećmi. W powietrzu natomiast zaprezentują się maszyny przybyłych uczestników Zlotu oraz flota AZM. Głównymi punktami programu będą loty treningowe ZLIN 526F, aktualnego Mistrza Świata  na motoparalotni Wojtka Bógdała oraz skoki spadochronowe w wykonaniu grupy SkyMagic. Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym zostaną zorganizowane loty zapoznawcze, które cieszyły się dużą popularnością podczas ostatniej imprezy. Na płycie lotniska prezentować się będą sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy. 

 

Na uczestników Zlotu czeka specjalnie przygotowana strefa VIP z gratisowym cateringiem, darmowe atrakcje w postaci strzelnicy pneumatycznej, strefa „kosza piknikowego” i przyjacielska atmosfera. Przybyli goście będą mogli zaprezentować publiczności swoje maszyny na płycie lotniska oraz w przelocie nad miastem wraz z low passem nad samym lotniskiem.    

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszelkie jednostki latające i zachęcają do przesyłania deklaracji (do pobraniauczestnictwa w Zlocie na adres kontakt@aeroklubplock.pl do dnia 31 lipca.