Aktualności

Program Edukacji Lotniczej w pełni

Kolejne spotkania w ramach Programu edukacji lotniczej w
przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku
szkolnym 2018/19 za nami.
W dniu 23 października mieliśmy dwa kolejne spotkania. Uczestniczyły w
nim dzieci z przedszkola MP 37 Tęcza, mieszczącego się przy ulicy
Hubalczyków. Prowadzący- Vice Prezes Stowarzyszenia Maciej
Sajnog, Dyrektor Sławomir Adamkowski i Pani Agnieszka
Antoszkiewicz. Kolejne spotkanie odbyło się w dniu 06 listopada dla
dzieci z przedszkola MP nr.12 Szczęśliwy Zakątek. Nadal największą
atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w
spadochronie i lotniczych słuchawkach. Spotkania prowadzili Piotr
Michałek, Piotr Baranowski i Sławomir Adamkowski.
Od 12 listopada z Naszym programem ruszamy do szkół
podstawowych.
Szczególne podziękowania należą się Sponsorowi Głównemu
Programu, PKN ORLEN.

Przygotowanie do zimy

Zarząd Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i Dyrektor dziękują Członkom Sekcji Szybowcowej za zaangażowanie w czasie przygotowania szybowców do zimy.

Demontaż sprzętu okazał się też dobrym treningiem dla najmłodszych pilotów i okazja do wyjaśnienia wątpliwości dotyczących budowy sprzętu.

Jeszcze raz dziękujemy za udział.

Jak było możemy zobaczyć na zdjęciach Jurka Szablewskiego. Dzięki Jurku.

Program Edukacji Lotniczej trwa dalej

17 października odbyły się kolejne spotkania w ramach Programu Programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku szkolnym 2018/19. Uczestnikami były dzieci z przedszkola Pinokio, mieszczącego się przy ulicy Padlewskiego 4b.Prowadzący- Prezes Stowarzyszenia i Pani Madgalena Zalewska- Mioduska czynili wszystko, by zaspokoić ciekawość milusińskich. Największa atrakcją była możliwość przymierzenia spadochronu i lotniczych słuchawek.

Aby nie rozczarować maluchów, odbyły się dwa spotkania, jedno dla 27 dzieci, drugie dla 28.

Spotkania cieszą się coraz większym powodzeniem, co świadczy o  konieczności kontynuowania naszej akcji.

Podziękowania należą się Sponsorowi Głównemu Programu, PKN ORLEN.

 

Spotkanie w Przedszkolu Gagatek

Dzisiaj Przedszkole Gagatek odwiedził Dyrektor AZM Sławomir Adamkowski oraz nasza gwiazda, motoparalotniowy Mistrz Świata Wojtek Bógdał.

Na spotkaniu była też obecna Pani Wioletta Kulpa – przedstawiciel sponsora programu edukacji lotniczej – firmy PKN ORLEN.

Dzieci z uwagą słuchały o podniebnych przygodach i chętnie włączały się w zabawy, a na koniec wszystkie zechciały w przyszłości zostać pilotami.

Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej dziękuje Przedszkolu Gagatek, Rodzicom, Przedszkolakom i oczywiście Sponsorowi Głównemu Programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku szkolnym 2018/19.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji 

Spotkanie w Pierwszym Amerykańskim Przedszkolu

W dniu 4 pażdziernika 2018 roku, spotkaniem w Pierwszym Amerykańskim Przedszkolu rozpoczeliśmy akcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Program edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich w roku szkolnym 2018/2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, sponsoruje PKN ORLEN.Spotkania mają przybliżyć lotnictwo młodym mieszkańcom Płocka i zachęcić do ich zainteresowania taka formą spędzania wolnego czasu lub przyszłej kariery zawodowej.

Rozpoczynamy program edukacji lotniczej!

Sponsorem Głównym programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich w roku szkolnym 2018/2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, jest PKN ORLEN. Spotkania mają przybliżyć lotnictwo młodym mieszkańcom Płocka i zachęcić do ich zainteresowania taka formą spędzania wolnego czasu lub przyszłej kariery zawodowej.

Nowy Dyrektor AZM!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od dnia 1 września br funkcję Dyrektora Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej będzie pełnił Pan Sławomir Adamkowski. Pan Adamkowski został wyłoniony spośród 4 kandydatów, którzy nadesłali swoje oferty na objęcie tego stanowiska.
Z pewnością większość z Was zna i pamięta Pana Adamkowskiego sprzed kilku lat, kiedy to był Dyrektorem naszego Aeroklubu. Na tym stanowisku osiągnął już wtedy wiele sukcesów, a jego przedsiębiorczość i zdolności organizacyjne zaowocowały m.in. organizacją trzech edycji Płockiego Pikniku Lotniczego.
Serdecznie witamy Pana Sławomira powracającego do naszego grona i życzymy mu powodzenia w stawianiu czoła aktualnym wyzwaniom oraz dalszych sukcesów na tym stanowisku.

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

Nafciarze na lotnisku!

Miło nam zakomunikować, że organizację Zlotu Samolotowego wesprą także płoccy Nafciarze, czyli piłkarze SPR Wisły Płock. Dziękujemy i zapraszamy płocczan na lotnisko w niedzielę 12 lipca, w godzinach 11-17.