Aktualności

Spotkanie w Przedszkolu Gagatek

Dzisiaj Przedszkole Gagatek odwiedził Dyrektor AZM Sławomir Adamkowski oraz nasza gwiazda, motoparalotniowy Mistrz Świata Wojtek Bógdał.

Na spotkaniu była też obecna Pani Wioletta Kulpa – przedstawiciel sponsora programu edukacji lotniczej – firmy PKN ORLEN.

Dzieci z uwagą słuchały o podniebnych przygodach i chętnie włączały się w zabawy, a na koniec wszystkie zechciały w przyszłości zostać pilotami.

Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej dziękuje Przedszkolu Gagatek, Rodzicom, Przedszkolakom i oczywiście Sponsorowi Głównemu Programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku szkolnym 2018/19.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji 

Spotkanie w Pierwszym Amerykańskim Przedszkolu

W dniu 4 pażdziernika 2018 roku, spotkaniem w Pierwszym Amerykańskim Przedszkolu rozpoczeliśmy akcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Program edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich w roku szkolnym 2018/2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, sponsoruje PKN ORLEN.Spotkania mają przybliżyć lotnictwo młodym mieszkańcom Płocka i zachęcić do ich zainteresowania taka formą spędzania wolnego czasu lub przyszłej kariery zawodowej.

Rozpoczynamy program edukacji lotniczej!

Sponsorem Głównym programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich w roku szkolnym 2018/2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, jest PKN ORLEN. Spotkania mają przybliżyć lotnictwo młodym mieszkańcom Płocka i zachęcić do ich zainteresowania taka formą spędzania wolnego czasu lub przyszłej kariery zawodowej.

Nowy Dyrektor AZM!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od dnia 1 września br funkcję Dyrektora Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej będzie pełnił Pan Sławomir Adamkowski. Pan Adamkowski został wyłoniony spośród 4 kandydatów, którzy nadesłali swoje oferty na objęcie tego stanowiska.
Z pewnością większość z Was zna i pamięta Pana Adamkowskiego sprzed kilku lat, kiedy to był Dyrektorem naszego Aeroklubu. Na tym stanowisku osiągnął już wtedy wiele sukcesów, a jego przedsiębiorczość i zdolności organizacyjne zaowocowały m.in. organizacją trzech edycji Płockiego Pikniku Lotniczego.
Serdecznie witamy Pana Sławomira powracającego do naszego grona i życzymy mu powodzenia w stawianiu czoła aktualnym wyzwaniom oraz dalszych sukcesów na tym stanowisku.

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

Nafciarze na lotnisku!

Miło nam zakomunikować, że organizację Zlotu Samolotowego wesprą także płoccy Nafciarze, czyli piłkarze SPR Wisły Płock. Dziękujemy i zapraszamy płocczan na lotnisko w niedzielę 12 lipca, w godzinach 11-17.

Zawodnik płockiego aeroklubu na modelarskich Mistrzostwach Świata w Szwajcarii

Zawodnik płockiego aeroklubu na modelarskich Mistrzostwach Świata w Szwajcarii

Pan Marek Dąbrowski modelarz Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Redukcyjnych Modeli Zdalnie Sterowanych w klasach F4C i F4H, dla seniorów, w Meiringen (Szwajcaria). Największa tego typu impreza na świecie zgromadziła ponad 60 zawodników z 16 krajów.

Modele redukcyjne to kopie istniejących samolotów wykonane w skali, o wadze max. 15kg. Zdalnie kierowane drogą radiową. Konkurencje rozgrywa się dwutorowo: ocena statyczna potwierdza zgodność wykonania modelu z pierwowzorem. Następnie jury ocenia model w locie, który powinien najbardziej wiarygodnie odwzorowywać lot oryginału. Marek Dabrowski skonstruował amerykański samolot szkolno-bojowy Teksan w skali 1:4,9. Budowa tego modelu zajęła mu, bagatela,…. 3,5 tysiąca godzin.

Zawodnik naszego aeroklubu został sklasyfikowany na 12 pozycji (jako najlepszy z Polaków), w klasyfikacji narodowościowej polscy modelarze zajęli 4 miejsce. Udział w mistrzostwach świata naszego zawodnika był możliwy dzięki wsparciu Miasta Płocka, które Pan Marek promował podczas trwania zawodów w Szwajcarii.

Samoloty znów nad Płockiem

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza wszystkich na Zlot Samolotowy w niedzielę 12 sierpnia w godzinach 11:00-17:00.

Aeroklub szykuje dla mieszkańców Płocka kolejną imprezę o rodzinnym charakterze. Nie zabraknie sportowych emocji i licznych niespodzianek. Na płockie lotnisko przybędzie, jak liczą organizatorzy, kilkadziesiąt jednostek latających, które zostaną zaprezentowane publiczności zarówno na ziemi jak i w powietrzu w przelocie nad miastem.


Będzie można porozmawiać z pilotami, obejrzeć treningi akrobacyjne na samolotach ZLIN 526F i Carbon Cub oraz na motoparalotni w wykonaniu aktualnego Mistrza Świata Wojtek Bógdał. W powietrzu będzie można również oglądać maszyny przybyłych uczestników Zlotu, które będą wykonywać niskie przeloty nad płytą lotniska. Grupa SkyMagic wykona skoki spadochronowe, organizatorzy negocjują jeszcze przybycie zabytkowych samolotów oraz innych rzadko spotykanych statków powietrznych . Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym zostaną zorganizowane loty zapoznawcze nad miastem, które cieszyły się dużą popularnością podczas ostatniej imprezy. Na płycie lotniska prezentować się będą sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy, dostępna będzie m.in. strzelnica pneumatyczna, pojawią się również pojazdy militarne Stowarzyszenia „Wisła”.

Organizatorzy zachęcają do przybycia na lotnisko całe rodziny z dziećmi, dla których oprócz darmowych atrakcji zostanie przygotowana specjalna “strefa piknikowa”, gdzie będzie można przynieść i rozłożyć własne koce, jedzenie i skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu.Partnerami Zlotu są: Miasto Płock, drukarnia Agpress, Komunikacja Miejska Płock, POKIS, Warter Fuels, Peklimar, Galeria Mosty, Związek Polskich Spadochroniarzy, Stowarzyszenie Wiarus, Grupa SkyMagic, Stowarzyszenie Pojazdów Militarnych „Wisła”.

 

Aeroklub serdecznie zaprasza wszystkich płocczan na płytę lotniska w niedzielę 12 sierpnia w godz. 11.00-17.00.

Samolociarze, ruszajcie do Płocka!

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej po sukcesie Dnia Otwartego, który zorganizował dla mieszkańców Płocka w lipcu, postanowił zaprosić wszystkich chętnych na Zlot Samolotowy 12 sierpnia.  

 

Władze Aeroklubu zdecydowały, że Zlot Samolotowy będzie imprezą otwartą dla publiczności,  z wieloma darmowymi atrakcjami czekającymi na ziemi na rodziny z dziećmi. W powietrzu natomiast zaprezentują się maszyny przybyłych uczestników Zlotu oraz flota AZM. Głównymi punktami programu będą loty treningowe ZLIN 526F, aktualnego Mistrza Świata  na motoparalotni Wojtka Bógdała oraz skoki spadochronowe w wykonaniu grupy SkyMagic. Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym zostaną zorganizowane loty zapoznawcze, które cieszyły się dużą popularnością podczas ostatniej imprezy. Na płycie lotniska prezentować się będą sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy. 

 

Na uczestników Zlotu czeka specjalnie przygotowana strefa VIP z gratisowym cateringiem, darmowe atrakcje w postaci strzelnicy pneumatycznej, strefa „kosza piknikowego” i przyjacielska atmosfera. Przybyli goście będą mogli zaprezentować publiczności swoje maszyny na płycie lotniska oraz w przelocie nad miastem wraz z low passem nad samym lotniskiem.    

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszelkie jednostki latające i zachęcają do przesyłania deklaracji (do pobraniauczestnictwa w Zlocie na adres kontakt@aeroklubplock.pl do dnia 31 lipca.