Aktualności

Szkolenia lotnicze 2019

Marzysz o podniebnych podróżach? Chcesz zacząć niesamowitą przygodę?

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej czeka na Ciebie!

Koniec pierwszego etapu Programu Edukacji Lotniczej

15 grudnia zakończyliśmy pierwszy etap akcji w przedszkolach i szkołach. Czas na Święta i zakończenie roku, równierz to papierowe:)

W zajęcia uczestniczyło blisko 400 płockich dzieci. Czas wiec na ostatnie w tym roku zdjęcia z zajęć Programu Edukacji Lotniczej i podziękowania dla jego Sponsora Głównego – PKN ORLEN.

Do zobaczenia w Nowym Roku!

 

Program edukacji lotniczej

21 listopada odbyły się 2 spotkania w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3, mieszczącym sie przy ulicy Gałczyńskiego 3.

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość odnalezienia swojego przedszkola na zdjęciach z powietrza.
Zajęcia prowadzili Agnieszka Antoszkiewicz i Sławomir Adamkowski

Program edukacji lotniczej w Szkole Podstawowej nr 22

W ramach programu edukacji lotniczej w Płockich szkołach, wspieranego przez PKN ORLEN, zakończyliśmy odwiedziny w przedszkolach i odbyliśmy cztery kolejne spotkania ze starszymi dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 22.

Wywołaliśmy wiele radości pokazując lotnicze gadżety i opowiadając o podniebnych przygodach, a na koniec wiele dzieci stwierdziło, że chce zostać pilotami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkań.

 

Program Edukacji Lotniczej w pełni

Kolejne spotkania w ramach Programu edukacji lotniczej w
przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku
szkolnym 2018/19 za nami.
W dniu 23 października mieliśmy dwa kolejne spotkania. Uczestniczyły w
nim dzieci z przedszkola MP 37 Tęcza, mieszczącego się przy ulicy
Hubalczyków. Prowadzący- Vice Prezes Stowarzyszenia Maciej
Sajnog, Dyrektor Sławomir Adamkowski i Pani Agnieszka
Antoszkiewicz. Kolejne spotkanie odbyło się w dniu 06 listopada dla
dzieci z przedszkola MP nr.12 Szczęśliwy Zakątek. Nadal największą
atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w
spadochronie i lotniczych słuchawkach. Spotkania prowadzili Piotr
Michałek, Piotr Baranowski i Sławomir Adamkowski.
Od 12 listopada z Naszym programem ruszamy do szkół
podstawowych.
Szczególne podziękowania należą się Sponsorowi Głównemu
Programu, PKN ORLEN.

Przygotowanie do zimy

Zarząd Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i Dyrektor dziękują Członkom Sekcji Szybowcowej za zaangażowanie w czasie przygotowania szybowców do zimy.

Demontaż sprzętu okazał się też dobrym treningiem dla najmłodszych pilotów i okazja do wyjaśnienia wątpliwości dotyczących budowy sprzętu.

Jeszcze raz dziękujemy za udział.

Jak było możemy zobaczyć na zdjęciach Jurka Szablewskiego. Dzięki Jurku.

Program Edukacji Lotniczej trwa dalej

17 października odbyły się kolejne spotkania w ramach Programu Programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku szkolnym 2018/19. Uczestnikami były dzieci z przedszkola Pinokio, mieszczącego się przy ulicy Padlewskiego 4b.Prowadzący- Prezes Stowarzyszenia i Pani Madgalena Zalewska- Mioduska czynili wszystko, by zaspokoić ciekawość milusińskich. Największa atrakcją była możliwość przymierzenia spadochronu i lotniczych słuchawek.

Aby nie rozczarować maluchów, odbyły się dwa spotkania, jedno dla 27 dzieci, drugie dla 28.

Spotkania cieszą się coraz większym powodzeniem, co świadczy o  konieczności kontynuowania naszej akcji.

Podziękowania należą się Sponsorowi Głównemu Programu, PKN ORLEN.

 

Spotkanie w Przedszkolu Gagatek

Dzisiaj Przedszkole Gagatek odwiedził Dyrektor AZM Sławomir Adamkowski oraz nasza gwiazda, motoparalotniowy Mistrz Świata Wojtek Bógdał.

Na spotkaniu była też obecna Pani Wioletta Kulpa – przedstawiciel sponsora programu edukacji lotniczej – firmy PKN ORLEN.

Dzieci z uwagą słuchały o podniebnych przygodach i chętnie włączały się w zabawy, a na koniec wszystkie zechciały w przyszłości zostać pilotami.

Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej dziękuje Przedszkolu Gagatek, Rodzicom, Przedszkolakom i oczywiście Sponsorowi Głównemu Programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w roku szkolnym 2018/19.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji 

Spotkanie w Pierwszym Amerykańskim Przedszkolu

W dniu 4 pażdziernika 2018 roku, spotkaniem w Pierwszym Amerykańskim Przedszkolu rozpoczeliśmy akcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Program edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich w roku szkolnym 2018/2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, sponsoruje PKN ORLEN.Spotkania mają przybliżyć lotnictwo młodym mieszkańcom Płocka i zachęcić do ich zainteresowania taka formą spędzania wolnego czasu lub przyszłej kariery zawodowej.

Rozpoczynamy program edukacji lotniczej!

Sponsorem Głównym programu edukacji lotniczej w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich w roku szkolnym 2018/2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, jest PKN ORLEN. Spotkania mają przybliżyć lotnictwo młodym mieszkańcom Płocka i zachęcić do ich zainteresowania taka formą spędzania wolnego czasu lub przyszłej kariery zawodowej.