Szkolenia w sezonie 2018

Marzysz  o  zawodzie  pilota?   A może  chcesz  tylko miło  spędzić  czas lub  zrobić  komuś  miły  prezent?    My  Ci  w  tym  pomożemy!

Zapraszamy  na  szkolenie  szybowcowe  i  samolotowe  w  bieżącym  sezonie!  Kameralna  atmosfera  i  doświadczona  kadra  instruktorska  zapewnią Ci  niezapomniane  wrażenia!

Rejestracja kandydatów pod telefonem stacjonarnym AZM 24 366 35 34 lub mailem kontakt@aeroklubplock.pl

Informujemy  że  w  dniu  24 lutego  br. o  godz. 10.00  rozpoczynamy  teoretyczny  kurs  szybowcowy   i  samolotowy.  Zapraszamy  wszystkich  chętnych  do  sali  metodycznej  aeroklubu  przy  ul.  Bielskiej  60  (lotnisko).

Szkolenia lotnicze

1. Pilot samolotowy PPL(A)  - licencja turystyczna 100 godz. teorii / 45 godz. lotu
  2. Pilot szybowcowy SPL  - 60 godz. teorii / 15 godz. lotu
  3. Możliwość  szkolenia  częściowego  do  PPL(A)  -  ukończenie  zad.  „A” -  14 godz. lotu,  w tym ok.  2  godz.  samodzielnie
  4. Akrobacja lotnicza (na samolocie Zlin 526F)
  • Szkolenia teoretyczne prowadzimy w okresie zimo-wiosennym Terminy  rozpoczęcia  szkoleń  będą  podane  na  stronie  Aeroklubu w zakładce  „Szkolenia”.
  • Po ukończeniu kursu członek AZM - korzysta ze sprzętu AZM wg. promocyjnych stawek.
  • Szkolenia na samolotach Cessna 152, Zlin 142, Zlin 526F,  PZL-104

Jak zostać pilotem krok po kroku ….

1. Zgłoś  się  do   Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

2. Rozpocznij Kurs Teoretyczny:

• Kurs teoretyczny  rozpoczynamy  w  połowie  lutego (informacja  o  rozpoczęciu  będzie  na  stronie  głównej).
  • Wykłady  odbywają  się  w  sali  metodycznej  naszego  aeroklubu  na  lotnisku.
  • Szkolimy  się  w  każdy  weekend  po  ok.  6h  dziennie.  (luty-kwiecień)
  • Kurs  kończymy  egzaminem  wewnętrznym  ok.  połowy  kwietnia.
  • W  cenę  kursu  teoretycznego  wliczony  jest  również  pierwszy  lot  zapoznawczy  dla  każdego  uczestnika.

3. Odbierz Zaświadczenie o ukończeniu kursu Teoretycznego

• Każdy  uczestnik,  który  zaliczy  egzamin  z  wynikiem  pozytywnym  otrzymuje  zaświadczenie o  ukończeniu  kursu  teoretycznego  dla  danej  specjalności  tj.  szybowce  lub   samoloty.

4. Wykonaj badania lekarskie

5. Zacznij Latać – Szkolenie Praktyczne

• Mając  ukończony  kurs  teoretyczny oraz   badania  lotnicze  stwierdzające przydatność  do  szkolenia  w  powietrzu,  możemy  już  rozpocząć  szkolenie  praktyczne.Szkolenie  samolotowe  rozpoczynamy  tuż  po  ukończeniu  kursu  teoretycznego (pod  koniec  kwietnia)
  • Szkolenie  szybowcowe  realizujemy  w  miesiącach  wakacyjnych,  tzn.  zaczynamy  z  końcem  czerwca. Podstawowe szkolenie  szybowcowe trwa  przeważnie  ok.  1-go  miesiąca.