Aktualności Szkolenia Sekcje AZM Nasz Sprzęt Galeria Kontakt

Artykuły: z życia AZM
Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Club - relacja Łukasza Kornackiego
Drugie zawody w jakich zaplanowałem udział w tym roku to Mistrzostwa Polski w klasie Club.
Jednym z głównych powodów tego wyboru było to, że zostały one zorganizowane w Lisich Kątach - bardzo lubię to miejsce, do tego byłem blisko rodziny i w nielotne dni mogłem odwiedzić w Gdańsku żonę i dzieci. Po przyjechaniu w sobotę rano do Płocka zapakowałem szybowiec na Krakusa i mimo deszczu ruszyłem w podróż. Na szczęście z wózkiem miałem do zrobienia tylko 150km, więc poszło sprawnie.Kilka wspomnień naszego kadrowicza z wiosennych startów w zawodach.

Pilot naszego Aeroklubu, członek Szybowcowej Kadry Narodowej, Łukasz Kornacki pisze o swoim początku sezonu 2014.

Trzecią konkurencję rozegraliśmy we wspaniałej pogodzie bez niespodzianek. Pierwsze 250 kilometrów przelecieliśmy bez krążenia, dopiero na czwartym boku trzeba było pokrążyć. Lataliśmy pod wspaniałymi szlakami wybierając w mocnych ponad 5-metrowych kominach, tylko 4 razy musieliśmy się wykręcać. Dolot wyszedł praktycznie ze 100 kilometrów – wyrabiał się nam systematycznie. Razem z Łukaszem wlecieliśmy na metę jako pierwsi, wygrywając wspólnie tą konkurencję z prędkością 129,7 km/h (na trasie 400km) – niewiarygodne jak na Jantara, ale pogoda była naprawdę cudowna.Pierwszy lot szybowcem - relacja Adama Niewiadomskiego

Nie wiedziałem jeszcze, że to będzie tak wspaniałe przeżycie i lot pierwotnie zaplanowany max na godzinę zamieni się na pięciogodzinny, 300 kilometrowy przelot. Warunki nie napawały optymizmem o czym zostałem poinformowany, ale jak już jesteśmy na lotnisku to latamy. Wystartowaliśmy o 13:50 holowani na 600m.Święto Latawca w zupełnie nowej odsłonie.
Od wielu lat, w pierwszy weekend października lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej opanowują młodzi pasjonaci lotnictwa. Przychodzą całe rodziny i z całych sił wspierają swoich reprezentantów.  Każdy zawodnik bardzo przeżywa swój start, a my dodatkowo tym roku chcemy sprawić, żeby zawody były atrakcyjne również dla widzów. Przygotowaliśmy kilka istotnych zmian.

Święto Latawca AZM 2012
Tradycje Święta Latawca sięgają w Płocku lat 60. Co roku, na początku jesieni, kiedy wiatry zaczynają przybierać na sile, na osiedlowych trawnikach pojawiały się grupki dzieci z kolorowymi latawcami zbudowanymi z najprzeróżniejszych materiałów. Zadarte do góry głowy i wzrok utkwiony gdzieś wysoko na niebie mówiły jedno: skończyła się linka i latawiec osiągnął najwyższy możliwy pułap. To dopiero był powód do dumy!


Szybownicy AZM na zawodach w Stalowej Woli
W dniach 15 - 26 sierpnia 2012 w Stalowej Woli odbyły się  II Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15m "Stalowa Wola przywitała nas niezbyt dobrą pogodą i pierwsze dwa dni spędziliśmy na ziemi czekając na jej poprawę. Trzeciego dnia pojawiły się cumulusy i w końcu udało nam się wystartować do konkurencji - prawie 270km.

Spacer w chmurach - Zlin 42M w Galerii Wisła
(...) Dopiero co 14 lipca ruszyła wakacyjna akcja "Latać każdy może" reklamująca szkolenia, a już 11 sierpnia szykuje się kolejne niebywałe wydarzenie promujące ofertę Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. (...)


Szybownicy AZM na zawodach w Lisich Kątach
(...) 29 czerwca - 8 lipca 2012 na lotnisku Grudziądz-Lisie Kąty (EPGI) odbyły się XI Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A i Krajowe Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka w klasie Klub A i Klub B. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej reprezentowało trzech pilotów: Jerzy Mikołajczyk, Łukasz Kornacki i Piotr Zalewski. (...)


Latać każdy może

(...) Wśród członków Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej są przedstawiciele większości sportów związanych z lataniem. Od modelarstwa rakietowego po pilotów wykonujących akrobacje lotnicze. Możesz się z nimi spotkać, porozmawiać i zobaczyć czy to sport dla Ciebie. Jeśli zechcesz spróbować, tu znajdziesz kontakty. (...)Szkolenia w sezonie 2018
Chcesz wybić się z tłumu i wzlecieć nad codzienność? Spróbuj swych sił w szybownictwie. Szybowiec daje poczucie wolności i spokoju, możesz w ciszy jak ptak przemierzać bezkres nieba. Przystąp do lotniczej rodziny i rozpocznij przygodę życia.

Płocczanin zdobył indywidualny Puchar Świata "w sięganiu do gwiazd"
Rozmowa z Wojciechem Krzywiński, płocczaninem, modelarzem, instruktorem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, zdobywcą indywidualnego pucharu świata FAI w modelarstwie kosmicznym – klasa S7

Wojciech Krzywiński zdobywcą Pucharu Świata !
(...) Wojciech Krzywiński, zawodnik Aeroklubu Płockiego wygrywa w tym roku Puchar Świata w modelarstwie kosmicznym w kategorii rakiet S7. Długo czekał na upragnione złoto, choć nie raz o nie się ocierał.(...)

Płock z lotu ptaka
(...) Patryk Sadowski , płocki fotograf zaprzyjaźniony z Aeroklubem, wykonał wspaniałą sesję fotograficzna naszego miasta Płocka. Zapraszam szczególnie do zdjęć robionych po zachodzie Słońca.(...)

AZM spełnia marzenia
(...) Rozmawiając wtedy z dziewczynką, zapytaliśmy, jakie jest jej największe marzenie. Zdradziła, że lot samolotem. - Chciałabym zobaczyć z bliska chmury, niebo i ptaki w locie - mówiła. - Myślę, że w końcu mi się uda. Przecież tak długo o tym marzę... Nie spodziewaliśmy się, że reakcja będzie natychmiastowa. (...)
Wspierają nas
Zobacz nas na
Polecamy

Wojciech Bógdał
Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Chcesz porozmawiać na forum?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło