Artykuły: z życia AZM
Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Club - relacja Łukasza Kornackiego
Drugie zawody w jakich zaplanowałem udział w tym roku to Mistrzostwa Polski w klasie Club.
Jednym z głównych powodów tego wyboru było to, że zostały one zorganizowane w Lisich Kątach - bardzo lubię to miejsce, do tego byłem blisko rodziny i w nielotne dni mogłem odwiedzić w Gdańsku żonę i dzieci. Po przyjechaniu w sobotę rano do Płocka zapakowałem szybowiec na Krakusa i mimo deszczu ruszyłem w podróż. Na szczęście z wózkiem miałem do zrobienia tylko 150km, więc poszło sprawnie.

Kilka wspomnień naszego kadrowicza z wiosennych startów w zawodach.

Pilot naszego Aeroklubu, członek Szybowcowej Kadry Narodowej, Łukasz Kornacki pisze o swoim początku sezonu 2014.

Trzecią konkurencję rozegraliśmy we wspaniałej pogodzie bez niespodzianek. Pierwsze 250 kilometrów przelecieliśmy bez krążenia, dopiero na czwartym boku trzeba było pokrążyć. Lataliśmy pod wspaniałymi szlakami wybierając w mocnych ponad 5-metrowych kominach, tylko 4 razy musieliśmy się wykręcać. Dolot wyszedł praktycznie ze 100 kilometrów – wyrabiał się nam systematycznie. Razem z Łukaszem wlecieliśmy na metę jako pierwsi, wygrywając wspólnie tą konkurencję z prędkością 129,7 km/h (na trasie 400km) – niewiarygodne jak na Jantara, ale pogoda była naprawdę cudowna.

Pierwszy lot szybowcem - relacja Adama Niewiadomskiego

Nie wiedziałem jeszcze, że to będzie tak wspaniałe przeżycie i lot pierwotnie zaplanowany max na godzinę zamieni się na pięciogodzinny, 300 kilometrowy przelot. Warunki nie napawały optymizmem o czym zostałem poinformowany, ale jak już jesteśmy na lotnisku to latamy. Wystartowaliśmy o 13:50 holowani na 600m.

Święto Latawca w zupełnie nowej odsłonie.
Od wielu lat, w pierwszy weekend października lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej opanowują młodzi pasjonaci lotnictwa. Przychodzą całe rodziny i z całych sił wspierają swoich reprezentantów.  Każdy zawodnik bardzo przeżywa swój start, a my dodatkowo tym roku chcemy sprawić, żeby zawody były atrakcyjne również dla widzów. Przygotowaliśmy kilka istotnych zmian.

Święto Latawca AZM 2012
Tradycje Święta Latawca sięgają w Płocku lat 60. Co roku, na początku jesieni, kiedy wiatry zaczynają przybierać na sile, na osiedlowych trawnikach pojawiały się grupki dzieci z kolorowymi latawcami zbudowanymi z najprzeróżniejszych materiałów. Zadarte do góry głowy i wzrok utkwiony gdzieś wysoko na niebie mówiły jedno: skończyła się linka i latawiec osiągnął najwyższy możliwy pułap. To dopiero był powód do dumy!

Szybownicy AZM na zawodach w Stalowej Woli
W dniach 15 - 26 sierpnia 2012 w Stalowej Woli odbyły się  II Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15m "Stalowa Wola przywitała nas niezbyt dobrą pogodą i pierwsze dwa dni spędziliśmy na ziemi czekając na jej poprawę. Trzeciego dnia pojawiły się cumulusy i w końcu udało nam się wystartować do konkurencji - prawie 270km.

Spacer w chmurach - Zlin 42M w Galerii Wisła
(...) Dopiero co 14 lipca ruszyła wakacyjna akcja "Latać każdy może" reklamująca szkolenia, a już 11 sierpnia szykuje się kolejne niebywałe wydarzenie promujące ofertę Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. (...)

Szybownicy AZM na zawodach w Lisich Kątach
(...) 29 czerwca - 8 lipca 2012 na lotnisku Grudziądz-Lisie Kąty (EPGI) odbyły się XI Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A i Krajowe Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka w klasie Klub A i Klub B. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej reprezentowało trzech pilotów: Jerzy Mikołajczyk, Łukasz Kornacki i Piotr Zalewski. (...)

Latać każdy może

(...) Wśród członków Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej są przedstawiciele większości sportów związanych z lataniem. Od modelarstwa rakietowego po pilotów wykonujących akrobacje lotnicze. Możesz się z nimi spotkać, porozmawiać i zobaczyć czy to sport dla Ciebie. Jeśli zechcesz spróbować, tu znajdziesz kontakty. (...)

Szkolenia w sezonie 2018
Chcesz wybić się z tłumu i wzlecieć nad codzienność? Spróbuj swych sił w szybownictwie. Szybowiec daje poczucie wolności i spokoju, możesz w ciszy jak ptak przemierzać bezkres nieba. Przystąp do lotniczej rodziny i rozpocznij przygodę życia.

Płocczanin zdobył indywidualny Puchar Świata "w sięganiu do gwiazd"
Rozmowa z Wojciechem Krzywiński, płocczaninem, modelarzem, instruktorem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, zdobywcą indywidualnego pucharu świata FAI w modelarstwie kosmicznym – klasa S7

Wojciech Krzywiński zdobywcą Pucharu Świata !
(...) Wojciech Krzywiński, zawodnik Aeroklubu Płockiego wygrywa w tym roku Puchar Świata w modelarstwie kosmicznym w kategorii rakiet S7. Długo czekał na upragnione złoto, choć nie raz o nie się ocierał.(...)

Płock z lotu ptaka
(...) Patryk Sadowski , płocki fotograf zaprzyjaźniony z Aeroklubem, wykonał wspaniałą sesję fotograficzna naszego miasta Płocka. Zapraszam szczególnie do zdjęć robionych po zachodzie Słońca.(...)

AZM spełnia marzenia