Ruszają loty zapoznawcze
NewsyAeroklub Ziemi Mazowieckiej jest pozarządową organizacją, która na pierwszym miejscu w swoim statucie ma edukację dzieci i młodzieży. Latanie stanowiło zawsze największe marzenie człowieka, a my staramy się pomóc je zrealizować. Jeśli ktoś myśli o karierze zawodowego pilota pierwsze kroki może postawić w płockim Aeroklubie. W Płocku, przy ulicy Bielskiej 60, kształcimy pilotów szybowców i samolotów turystycznych nieprzerwanie od 1957 roku, a nasi instruktorzy lotniczy to zawodowcy z trzydziestoletnim doświadczeniem i tysiącami godzin w powietrzu. Co trzeba zrobić, żeby wzbić się w przestworza? Trzeba chcieć! Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, ale osoby niepełnoletnie muszą otrzymać pisemną zgodę rodziców (minimalny wiek to 14 lat do szkolenia teoretycznego, a 16 lat do samodzielnego lotu po szkoleniu praktycznym). Pierwszym krokiem młodych ludzi w lotniczej pasji jest szybownictwo, ale zanim ktoś zdecyduje się odbyć pełen kurs w AZM, w czasie wakacji może przejść szkolenie zapoznawcze z lotem. Dzięki temu, sprawdzi atrakcyjność latania i własne predyspozycje do tego sportu. Do wyboru mamy cztery rodzaje lotów, pokrywające się z ofertą szkoleniową Aeroklubu:
  • lot Wilgą - polecany dla rodzin i przyjaciół (do 3 osób)
    Prędkość lotu ok. 140 km/h, max. wysokość lotu 500 m, czas lotu ok. 20 min.
  • lot Cessną - najlepiej zobaczysz okolicę,
    Prędkość lotu ok. 150 km/h, wysokość lotu ok. 300 m, czas lotu ok. 20 min.
  • lot szybowcem - piękno lotu w ciszy
    Prędkość lotu 80 - 180 km/h, wysokość lotu 500-1500 m, czas lotu ok. 30 min.
  • lot Zlinem 526F - smak prawdziwych akrobacji lotniczych
    Prędkość lotu w ok. 180 km/h, max. wysokość 1000 m, czas lotu ok. 15 min.