Uczestnicy zmierzyli się w czterech kategoriach wiekowych w klasyfikacji latawiec płaski lub latawiec skrzynka. Prym w zawodach wiodły latawce płaskie aż 45 uczestników zdecydowało się na taką formę konstrukcji. Na latawce skrzynkowe mimo trudu wykonania zdecydowało się 15 osób.

Nie mogło zabraknąć atrakcji :) Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa mini pokazy lotnicze prezentowane na aeroklubowym sprzęcie lotniczym. Mieliśmy okazję zobaczyć na niebie akrobacje na samolocie Zlin 526F, który pilotował instruktor pilot Paweł Sadziński, PZL-104 Wilga 35A szlachetny samolot zaprezentował w powietrzu instruktor pilot Patryk Kwiatkowski. Każdy z odwiedzających mógł usiąść za sterami statków powietrznych prezentowanych na wystawie statycznej. Wojtek Bógdał - Mistrz Świata zaprezentował umiejętności lotnicze swojej maszyny jaką jest paralotnia.

Oczywiście nie mogło zabraknąć przyjaciół płockiego aeroklubu grupy spadochronowej Sky Magic!!! Panowie jak zawsze okazali się niezawodni i trzymali w napięciu do ostatniej chwili!! Potrójne wyloty, potrójne skoki, a emocji niezliczenie wiele!

Dziękujemy sponsorom - dzięki Państwa pomocy "Święto Latawca" wpisuje się w kalendarz płockich imprez od kilkudziesięciu lat:
- Urząd Miasta Płocka, szczególne podziękowania dla Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego,
- Galeria Wisła
- Piecobudowa ( Pan Borowski Józef)
- Petrotel
- Zespół Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka”
- Recon
- Tecobud

Dziękujemy członkom aeroklubu za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy.
GRATULUJEMY wszystkim wygranym.
Galeria zdjęc z zawodów dostępna jest na naszym facebookowym profilu

Do zobaczenia za rok,
Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej