Udane otwarcie sezonu rakietowego

W dniach 26 – 30 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbył się trening zawodników modelarskiej kadry narodowej

w konkurencjach modeli kosmicznych oraz F3K.

Uczestniczył w nim zasłużony zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej , członek Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego Wojciech Krzywiński. Celem treningu było podniesienie poziomu sportowego oraz przygotowanie zawodników Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów do udziału w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych we Włocławku oraz Mistrzostw Europy Szybowców RC wyrzucanych z ręki.

Sprawdzianem przygotowania były Ogólnopolskie Zawody zaliczane do Pucharu Polski 2018 rozegrane na zakończenie treningu .W konkurencji makiet rakiet klasy S7 – ocenę statyczną oraz loty wygrał płocki zawodnik Wojciech Krzywiński , startujący tym razem makietą rakiety Ariane 40. Kolejne miejsca zdobyli Bartłomiej Tokarczyk z Saturnem V oraz Filip Kapłon z modelem VE-210 Rubis , obaj z UKM Orion w Muszynie.

Podsumowaniem zgrupowania było powołanie reprezentacji Aeroklubu Polskiego na Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych , którw odbędą się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia we Włocławku.

Miło zakomunikować iż nominację reprezentanta m.in. otrzymał zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku Kol. Wojciech Krzywiński – dla którego będą to już 11-te mistrzostwa świata w ciągu 31-letniej kariery członka kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym.

Życzymy powodzenia...

Images: rekiety2018.jpg