Rozstrzygnięcie konkursu Młodych Artystów FAI

50 Lat Załogowych Lotów Kosmicznych. Pod tym tytułem trwał Konkurs Młodych Artystów FAI.
Do 14 lutego 2011 napływały prace z całego regionu działania Płockiego Aeroklubu. Do komisji dostarczono 56 prac. Po sprawdzeniu czy prace są zgodne z kryteriami konkursu wybrano najlepsze, które trafiły na wystawę do Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Płocku. Komisja zgodnie z regulaminem wytypowała po dwie zwycięskie prace z trzech kategorii wiekowych:

Grupa I - kategoria młodzików (urodzeni między 1.01.2001 a 31.12.2004)
Grupa II - kategoria juniorów młodszych (urodzeni między 01.01.1997 a 31.12.200)
Grupa III - kategoria juniorów (urodzeni między 1.01.1993 a 31.12.1996 )

Zdaniem naszej komisji tegoroczny płocki etap konkursu stał na bardzo wysokim poziomie i nie było łatwo wybrać te najlepsze prace.
Aby wprowadzić wszystkich w kosmiczny nastrój, Galę rozdania nagród rozpoczęto emisją filmu dokumentalnego o podboju kosmosu przez człowieka. Następnie wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym Dyrektor Płockiego Aeroklubu - Sławomir Adamkowski, Dyrektor Płockiego Spółdzielczego Domu Kultury - Marek Owsik oraz Szef Płockiej Sekcji Modelarskiej AZM - Wojciech Krzywiński wręczyli nagrody i dyplomy. Oprócz uroczystości wręczania nagród mogliśmy podziwiać przygotowaną przez płockich modelarzy piękną wystawę modeli rakiet kosmicznych , która nawiązywała od czasów niemieckich rakiet V2 z lat 40 do czasów najnowszych wahadłowców kosmicznych . Całą wystawę omawiał i okraszał ciekawostkami Szef płockich modelarzy Wojciech Krzywiński , wielokrotny mistrz Polski i Świata w modelarstwie kosmicznym.
Zapraszamy do galerii i prezentacji prac finałowych: Link