Plebiscyt Tygodnika Płockiego "Z Tumskiego Wzgórza"

Półtora miesiąca czekaliśmy na rozstrzygnięcie plebiscytu Tygodnika Płockiego "Z Tumskiego Wzgórza" wydarzenie roku 2010. Nasi czytelnicy głosowali w sumie na czterdzieści ubiegłorocznych wydarzeń, po dziesięć w każdej z czterech kategorii: gospodarka, kultura i rozrywka, sport oraz w regionie. W miniony czwartek, 24 marca, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Domu Technika, poznaliśmy zwycięzców. Lotnicy promują Płock
Po raz drugi w historii plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza" redakcja Tygodnika Płockiego przyznała nagrodę specjalną. Tym razem wyróżniona została ubiegłoroczna edycja Pikniku Lotniczego, który zorganizował Aeroklub Ziemi Mazowieckiej przy wydatnej pomocy Urzędu Miasta i Izby Gospodarczej Regionu Płockiego.
– Zespół redakcyjny uznał, że w tegorocznej edycji plebiscytu na szczególne wyróżnienie zasługuje wydarzenie, o którym mówiło się bardzo dużo w całym kraju. To nie przypadek, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi z zapartym tchem oglądało powietrzne akrobacje nad Wisłą – wyjaśnia redaktor naczelny Tomasz Szatkowski.
Pamiątkowe dyplomy i miedzioryty odebrali prezes Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej Bogusław Strześniewski, zastępca prezydenta Płocka Bogdan Siemiątkowski oraz prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego Jan Brudnicki.
– To nagroda za pewne szaleństwo z naszej strony. Przyznam, że w pewnym momencie porwaliśmy się z dużym zapałem, ale też z przysłowiową motyką na słońce. Jednak dzięki wspaniałym ludziom, którzy nam pomogli, udało się – prezes Bogusław Strześniewski nie krył zaskoczenia.

źródło: Tygodnik Płocki Link