Mistrzostwa Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej modeli balonów na ogrzane powietrze Płock 2011

W sobotę 2 kwietnia na aeroklubowym lotnisku odbyły się Mistrzostwa Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej modeli balonów na ogrzane powietrze dla młodzików. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski . W zawodach uczestniczyli zawodnicy z modelarni płockich i gostynińskich. Głównym sędzią był szef płockich modelarzy Wojciech Krzywiński. Jak co roku, zawody od strony technicznej przygotowała modelarnia z Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie prowadzona przez Zygmunta Rosińskiego. Pogoda zawodnikom dopisała, było ciepło, słonecznie i niemalże bezwietrznie. Co parę minut w górę wzbijał się kolorowy balon napełniony ogrzanym powietrzem a sędziowie mierzyli czas lotu. W tym roku na szczęście żaden balon nie uciekł i każdy z zawodników daleko ale w granicach lotniska mógł swój model odnaleźć.

Wyniki :

1 miejsce - Adrianna Węglewska - Gostynin