Wojciech Krzywiński zdobywcą Pucharu Świata !

Wojciech Krzywiński, zawodnik Aeroklubu Płockiego wygrywa w tym roku Puchar Świata w modelarstwie kosmicznym w kategorii rakiet S7. Długo czekał na upragnione złoto, choć nie raz o nie się ocierał. W 2009 zajmuje trzecie miejsce w Pucharze Świata. Już za rok staje na drugim miejscu a było blisko pierwszego.
Tegoroczny sezon Pan Wojciech zaczyna od zawodów w Czechach z modelem makiety rakiety Ariane 3.
Zawody te miały odbywać się 14-15 maja jednak loty zostają odwołane ze względu na bardzo złą pogodę.
Następne zawody Pucharu Świata odbywają się 4-5 czerwca w Krakowie. Tam zajmuje I miejsce uzyskując 110 punktów.
Łotwa 8-10 Lipca, znów I miejsce i 112 punktów.
22-24 lipiec Zielona Góra. To drugie zawody w Polsce. Przepisy mówią, że do punktacji generalnej można zaliczyć punkty tylko z jednych zawodów w danym kraju. Pan Wojciech startuje w zawodach, pomimo, że i tak punktów więcej nie może sobie doliczyć. Jak się okazało później, była to taktyka. Zdobywając punkty zabiera je innym osłabiając tym przeciwników.
Słowacja, Bratysława - 3-7 sierpień odbywają się podwójne zawody - Puchar Słowacji i Puchar Bratysławy. W pierwszych zawodach zdobywa I miejsce uzyskując 109 punktów a w drugich III miejsce z 84 punktami.
Do Pucharu Świata sumuje się punkty z trzech najwyżej punktowanych zawodów w danym pucharze.
Po tych zawodach w punktacji generalnej zajmuje ex aequo pierwsze miejsce z zawodnikiem z Serbii Miroslavem Stancevičzem mając po 331 punktów.

Następne zawody rozgrywają się 10-11 września w Chorwacji. Obydwaj zawodnicy chcą uzyskać przewagę punktową, bo finał Pucharu Świata jest blisko. Pech spotyka obydwu. Jednemu i drugiemu zawodnikowi wybuchają silniki przy starcie niszcząc modele. Ich loty zostają niezaliczone a zawody te nadal nie rozstrzygają zwycięscy.
Ostatnie zawody w tym sezonie odbywają się 7-9 października w Lublanie na Słowenii. Na zawody te docierają obydwaj zawodnicy, ale z odbudowanym modelem tylko Wojciech Krzywiński. Serb nie zdołał odbudować swojego modelu i przybył tylko kibicować. Pan Wojciech na tych zawodach zdobywa III miejsce zgarniając 98 punktów tym samym zapewniając sobie I miejsce w Pucharze Świata. Punkty z dogrywki nie wliczają się do generalnej punktacji tym samym 331 punktów plus "plusik" za wygraną dogrywkę jest wynikiem końcowym.

W zawodach brało 130 zawodników z 17 państw. Wręczenie nagród odbędzie się w Lozannie w pierwszej dekadzie grudnia 2011.
Pan Wojciech Krzywiński jest pierwszym Płocczaninem i pierwszym Polakiem, który ma na koncie I miejsce w Pucharze Świata w modelarstwie kosmicznym klasy S7.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Wojciech Krzywiński opowiada jak zaczęła się jego przygoda z modelarstwem.

Bezpośredni : Link