Zakończenie sezonu modelarskiego 2011

Po Święcie Latawca płoccy modelarze wyznaczają dzień symbolicznego zakończenia swojego sezonu modelarskiego. W tym roku zakończenie sezonu odbyło się z tak zwanym falstartem. Z pochmurnej, wietrznej i burej soboty przesunęliśmy na słoneczną, prawie bez wiatru z czystym niebem niedzielę. Byliśmy już do tego przyzwyczajeni, bo takie skrajności pogodowe mieliśmy prawie przez cały sezon.
Nie oznacza to, że już nie pokażę się żaden modelarz na płycie lotniska. Żartobliwie jest przyjęte, że sezon modelarski w Płocku kończy się tak naprawdę ostatniego grudnia a zaczyna pierwszego stycznia, bo kiedy spadnie pierwszy śnieg, zamieniamy samoloty w ślizgi śniegowe i tak do wiosny. W okresie zimowym latamy też mikromodelami w halach sportowych.
Zakończenie sezonu jest też okazją by po raz ostatni spotkać się w dużym gronie i wspólnie polatać, powspominać i podyskutować o planach na przyszły rok.

Pokuszę się o malutkie podsumowanie roku 2011.

Ten sezon był dla nas bardzo pracowitym sezonem.
Wspólnie udało nam się zorganizować dwie najwyżej oceniane w swojej kategorii imprezy modelarskie w Polsce jakimi były Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC "RC HELI COMPETITION PŁOCK 2011" http://heli.rcplock.pl i zawody ESA " I BITWA O PŁOCK 2011 " http://esa.rcplock.pl . Po tegorocznych, płockich zawodach śmigłowcowych Arek Flejszer, ( który od trzech lat w takich zawodach startuje) wraz ze Sławkiem Adamkowskim dyrektorem AZM, prowadzą rozmowy z Aeroklubem Polskim by w Płocku odbył się pierwszy Puchar Polski w zawodach modeli śmigłowców RC. Miałby on wyłonić polską kadrę na Mistrzostwa Świata 2013, które odbędą w naszym kraju.
My, na czele ze Stanisławem Maciągiem jako pierwsi w Polsce razem z Przeglądem Modelarskim zapoczątkowaliśmy zawody makiet RC w klasie F4H-P. Jeśli będą chętni do startów w takich zawodach to zapewne te zawody wpiszą się na stałe w nasz kalendarz. W zawodach tych drugie miejsce zajął nasz Jurek Pielaciński a Sławek Sosnowski miejsce czwarte.

Po raz pierwszy w historii płockiego modelarstwa nasi koledzy z RCpłock wystawili płocką drużynę do zawodów ESA: Sławek Sosnowski, Robert Łożyński, Artur Pasikowski, Marcin Lipiński i Piotr Kubissa. Wszyscy zdobyli swoje pierwsze punkty do klasyfikacji międzynarodowej ACES.

Zestawienie osiągnięć modelarzy rakietowych.

JUNIORZY

1. Piotr Sułkowski - modelarz kosmiczny, posiada l klasę sportową. Członek Kadry Narodowej Juniorów Aeroklubu Polskiego oraz reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych dla Juniorów w 2011 r.

- III miejsce w klasyfikacji zespołowej konkurencji makiet rakiet S-7
na Mistrzostwach Europy w Buzau /Rumunia/ rozegranych w dniach
20-27 sierpnia br.
- Mistrzostwo Polski Juniorów w Modelarstwie Kosmicznym - klasie
S-7 oraz Wicemistrzostwo Polski w klasie makiet wysokościowych S-
5B, rozegranych w dniach 24 - 26 czerwca na lotnisku Aeroklubu
Nadwiślańskiego w Lisich Kątach koło Grudziądza.
- III miejsce w klasyfikacji rocznej Pucharu Polski w Modelarstwie
Kosmicznym - konkurencji S-7 /zawody rankingowe bez podziału na
grupy wiekowe, w których sklasyfikowano 17. Zawodników.

2. Mateusz Kormański - modelarz kosmiczny, posiadający l klasę sportową. Członek Kadry Narodowej Juniorów Aeroklubu Polskiego oraz reprezentant Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Modelarstwie Kosmicznym.
Jego najlepsze wyniki sportowe sezonu to:
- III miejsce na Mistrzostwach Europy dla Juniorów w
Modelarstwie Kosmicznym w Buzau / Rumunia 20-27 sierpnia/ w klasyfikacji zespołowej konkurencji makiet rakiet S-7. Indywidualnie sklasyfikowany na pozycji ósmej.
- Wicemistrz Polski Juniorów w konkurencji makiet
rakiet S-7 oraz czwarte miejsce w konkurencji rakiet wysokościowych
klasy S-5B.
- IV miejsce w klasyfikacji rocznej Pucharu Polski w
Modelarstwie Kosmicznym 2011- konkurencji rakiet klasy S-7.
Na podstawie osiąganych wyników sportowych w sezonie 2011 -obydwaj w/w juniorzy powołani w skład Kadry Narodowej Juniorów Aeroklubu Polskiego na rok 2012 w modelarstwie kosmicznym i objęci przygotowaniem do udziału w Mistrzostwach Świata dla Juniorów w Słowacji 2012.

SENIORZY

Wojciech Krzywiński - modelarz kosmiczny, posiadający klasę sportową Mistrzowską Międzynarodową. Członek Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego w Modelarstwie Kosmicznym oraz reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy dla Seniorów w Buzau /Rumunia - 2011/.

Wyniki sportowe sezonu 2011 to:

1. Zwycięstwo w rocznej klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata F.A.1.2011
w modelarstwie kosmicznym - konkurencji makiet rakiet s-7 /Cykl zawodów rankingowych w których sklasyfikowano 130 zawodników z 17-tu państw, osiągając wyniki:

- Tessin Olza Cup 14-15.05. /Czechy/ - II miejsce / po ocenie statycznej/
- Cracow Cup 3-5.06 /Polska/ -I miejsce
- Veinode Cup 8-10.07 /Łotwa/ -I miejsce
- Zielona Góra Cup 22-24.07 /Polska/ -I miejsce
- Bratislava Cup 3-5.08 /Słowacja/ - l miejsce
- Slovak Cup 6-7.08 /Słowacja/ - III miejsce
- Fenix Cup 10-11.09 /Chorwacja/ - n/klasyfik.
- Lublyana Cup 7-9.10 /Słowenia/ - III miejsce

2. Drużynowe Mistrzostwo Europy w konkurencji makiet wysokościowych
klasy S-5C na mistrzostwach w Buzau /Rumunia 20-27.08.2011./

3. Drużynowe II Wicemistrzostwo Europy w konkurencji makiet rakiet klasy S-7

4. Mistrzostwo Polski w konkurencji makiet rakiet klasy S-7 /Lisie Kąty 24-
26.06/ oraz

5. Brązowy medal Mistrzostw Polski makiet wysokościowych klasy S-5C

6. Zwycięstwo w klasyfikacji rocznej Pucharu Polski Modeli Kosmicznych 2011
w konkurencji makiet S-7, - po zdobyciu trzech l-ych miejsc na zawodach: w Lisich Kątach /1-2.05/, w Krakowie /3-5.06./ oraz w Zielonej Górze 22-24 sierpnia br.

7. Ustanowienie trzech rekordów Polski w konkurencji makiet rakiet wysokościowych w klasach: S-5B /napęd do 5 Ns/ - 201 m /1.05.2011/
S-5D / napęd do 20 Ns/ -184 m /2.05.2011/ S-5E / napęd do 40 Ns/ - 281 m /25.06.2011/

Zapraszam do fotogalerii z zakończenia sezonu 2011: Link

Bezpośredni : Link