Aktualności Szkolenia Sekcje AZM Nasz Sprzęt Galeria Kontakt

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej na VI Płockim Pikniku Lotniczym
Newsy

Wszystko wskazuje na to, że Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej po raz drugi weźmie udział w Płockim Pikniku Lotniczym. W roku 2011 po raz pierwszy mogliśmy oglądać w pokazie statycznym i dynamicznym śmigłowiec MI- 14 Ł czyli wersję do zwalczania okrętów podwodnych posiadającą radionamiernik, boje akustyczne oraz wykrywacz anomalii magnetycznych.
W tym roku BMLW deklaruje przylot dwóch maszyn : pokaz dynamiczny: śmigłowiec ratowniczy W-3RM Anakonda oraz pokaz statyczny: śmigłowiec pokładowy Kaman SH-2G. Strona BMLW - Link

W-3RM Anakonda


Kaman SH-2G


W-3RM Anakonda przeznaczony jest do wykonywania zdań poszukiwawczo-ratowniczych nad wodą i lądem, w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych w dzień i w nocy. Może zabrać na pokład do 8 rozbitków. Najnowsze egzemplarze maszyny wyposażono w system obserwacji termowizyjnej, który zwiększa efektywność poszukiwania rozbitków w nocy. Na pokładzie posiada środki ratownicze (kamizelki, radiostacje ratownicze, nosze), dźwig burtowy z wciągarką elektryczną przeznaczoną do podnoszenia lub opuszczania ludzi i ładunków (za pomocą pasów ratowniczych, dwuosobowego kosza ratowniczego lub noszy). Dzięki rozmieszczonym wokół kadłuba pływakom ma możliwość awaryjnego wodowania.

Kaman SH-2G Super Seasprite jest wielozadaniowym śmigłowcem pokładowym przeznaczonym do rozpoznawania, wykrywania i identyfikacji celów nawodnych oraz poszukiwania i niszczenia okrętów podwodnych. Może uczestniczyć w akcjach poszukiwania i ratowania życia (SAR). Wykorzystywany jest również jako śmigłowiec logistyczny - do zaopatrywania własnych jednostek pływających. Posiada systemy rozpoznania, dowodzenia, łączności oraz systemy transferu danych śmigłowiec - okręt. Wyposażony jest w wyrzucane pławy radiohydroakustyczne oraz detektor anomalii magnetycznych. Został również przystosowany do przenoszenia torpedy MU-90.

fot. Marynarka Wojenna RP

Bezpośredni : Link
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wspierają nas
Zobacz nas na
Polecamy

Wojciech Bógdał
Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Chcesz porozmawiać na forum?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło