Udane otwarcie sezonu rakietowego

W dniach 26 – 30 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbył się trening zawodników modelarskiej kadry narodowej

w konkurencjach modeli kosmicznych oraz F3K.

Uczestniczył w nim zasłużony zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej , członek Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego Wojciech Krzywiński. Celem treningu było podniesienie poziomu sportowego oraz przygotowanie zawodników Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów do udziału w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych we Włocławku oraz Mistrzostw Europy Szybowców RC wyrzucanych z ręki.

Sprawdzianem przygotowania były Ogólnopolskie Zawody zaliczane do Pucharu Polski 2018 rozegrane na zakończenie treningu .W konkurencji makiet rakiet klasy S7 – ocenę statyczną oraz loty wygrał płocki zawodnik Wojciech Krzywiński , startujący tym razem makietą rakiety Ariane 40. Kolejne miejsca zdobyli Bartłomiej Tokarczyk z Saturnem V oraz Filip Kapłon z modelem VE-210 Rubis , obaj z UKM Orion w Muszynie.

Podsumowaniem zgrupowania było powołanie reprezentacji Aeroklubu Polskiego na Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych , którw odbędą się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia we Włocławku.

Miło zakomunikować iż nominację reprezentanta m.in. otrzymał zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku Kol. Wojciech Krzywiński – dla którego będą to już 11-te mistrzostwa świata w ciągu 31-letniej kariery członka kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym.

Życzymy powodzenia...

Images: rekiety2018.jpg

Zlot Samolociarzy w Płocku

W imieniu Krzysztofa Krasińskiego i Marcina Malinowskiego z przyjemnością przekazujemy Wam poniższe zaproszenie na organizowany przez nich zlot samolociarzy:

Koleżanki i Koledzy Piloci!

Zarezerwujcie już dziś datę w kalendarzu: 02.06.2018 (sobota po Bożym Ciele).

Zapraszamy wszystkich na grilla, który odbędzie się na naszym wspaniałym, przyjaznym dla GA ,  ULL i nie tylko, lotnisku w Płocku.

Impreza niekomercyjna, spontaniczna, bezpłatna (lądowanie, kiełbaska, karkówka, piwo, herbata, kawa - wszystko za free).
Święta Wielkej Nocy
NewsyWszystkim Członkom i sympatykom Aerokluby życzymy zdrowych, spokojnych wesołych Świąt Wielkiej Nocy oraz smacznego jajka.

- Pracownicy oraz Zarząd Aeroklubu

08.04.2018 - Konferencja Lotniczo - Techniczna

Informujemy, że w dniu 08.04.2018 r. o godzinie 10:00 w siedzibie AZM (lotnisko) odbędzie się konferencja  lotniczo-techniczna.

Przypominam, że udział w konferencji jest warunkiem działalności lotniczej w bieżącym sezonie.

Zapraszamy wszystkich członków AZM.

18.03.2018r - XXIX Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Pragniemy poinformować iż w wyniku XXIX Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, dokonano zmian we władzach aeroklubu. Całkowicie zmienił się skład pięcioosobowego Zarządu aeroklubu, częściowo uległy zmianie składy Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Na stanowisku dyrektora aeroklubu pozostanie pilot instruktor Jan Chrobociński. Poniżej przedstawiamy nowy skład Zarządu oraz składy Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego

Zarząd:

Prezes Zarządu pilot Piotr Michałek