PZL TS-11 Iskra nad Płockiem

Dwa dni przed pokazami odbył się lot rozpoznawczy samolotu odrzutowego PZL TS-11 Iskra. Piloci nagrywali strefę pokazów w której wystąpią po raz pierwszy. Już w sobotę zobaczymy polską formację akrobacyjną "Biało - Czerwone Iskry" w grupowych i solowych pokazach nad Wisłą. To jedna z czołowych polskich grup akrobacyjnych latająca na samolotach odrzutowych. Ich fantastyczne układy można oglądać na pokazach w całym świecie a już w najbliższą sobotę zaprezentują się u nas w Płocku.

Piloci po paru okrążeniach pokiwali na pożegnanie dając znać, że miejsce im się bardzo podoba :)

Tiger Moth
Pokazy lotnicze coraz bliżej więc i gości odwiedzających płockie lotnisko coraz więcej. Tiger Moth, którego będziemy mieli przyjemność oglądać 18 i 19 czerwca na płockim pikniku to brytyjski samolot szkolny produkowany w latach 1931-1944. Od 1934 był podstawowym samolotem we wszystkich szkołach lotniczych Royal Air Force (RAF). Samolot jest konstrukcji częściowo stalowej ( stelaż kadłuba) i częściowo drewnianej ( płat i usterzenie), pokryty jest w całości plótnem. Niewielka seria była wyposażona nawet w pływaki. Samoloty Tiger Moth były również stosowane w polskich dywizjonach m.in. 300, 304, 309 i 315 jako samoloty pomocnicze.

Tiger Moth na płockim lotnisku
I bitwa ESA o Płock 2011

22 maja 2011 pierwszy raz w Płocku rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody ESA - I bitwa o Płock. W zawodach brało udział 26 zawodników z całej Polski i aż pięciu zawodników z Płocka !. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach WWI i WWII, czyli modelarze startowali modelami samolotów bojowych z I i II Wojny Światowej. Oprócz głównej rywalizacji, Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski nagrodził dwa najładniejsze modele. Po bardzo miłych recenzjach , wysokich ocenach za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie zawodów oraz po nieniknącym uśmiechu Dyrektora Aeroklubu mamy nadzieję, że za rok znów obronimy płockie niebo.

Po więcej informacji oraz do galerii zdjęć zapraszamy na stronę zawodów : http://esa.rcplock.pl
SKYTREKKING szkoła latania

Skytrekking - szkoła paralotniowa z Bydgoszczy wraz z instruktorem Piotrem Cwudzińskim i sześcioma uczniami z Płocka od 16 maja rozpoczęła na naszym lotnisku podstawowy kurs pilotażu. Uczestnicy wyciągani są w górę przez spalinową wyciągarkę i po wzbiciu na odpowiednią wysokość kontynuują samodzielne loty po okręgu. Po parominutowym szybowaniu i ustawieniu się pod wiatr starają się wylądować jak najbliżej miejsca startu. Przez cały czas z ziemi wszytko obserwuje Pan Piotr i błyskawicznie poprzez radio podaje wskazówki swoim kursantom. Kurs potrwa do piątku. Strona szkoły : http://skytrekking.pl/

Zapraszamy do galerii.

MI17 POLISH NAVY w Płocku

10 maja polski śmigłowiec MI17 z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej zawitał na płockie lotnisko. Śmigłowcem przylecieli przedstawiciele Dowództwa aby zapoznać się z miejscem pokazów lotniczych i dokonać pierwszych, roboczych ustaleń .Tak proszę Państwa Lotnictwo Polskiej Marynarki zaprezentuje się na tegorocznym pikniku !. Stronę płocką reprezentowali Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski, Szef płockich pokazów lotniczych Arkadiusz Choiński oraz Paweł Jakubowski - biuro medialne pokazów.

zapraszam do galerii :