Renowacja pasa startowego

Od listopada ubiegłego roku trwają prace nad renowacją głównego pasa startowego (13/31) na aeroklubowym lotnisku. Pas bez względu na jego przyszłe rozbudowy wymagał natychmiastowego równania. Nierówności były już tak duże, że zagrażały poważnie startującym i lądującym samolotom i szybowcom.
Prace zbliżają się ku końcowi. Powierzchnia była wiele razy zdrapywana, niwelowana i utwardzana. Ostatnim etapem było sianie trawy. Teraz czekamy aż pas się zazieleni i po kilku koszeniach będzie się nadawał do użytku.

Mały Puchar Gordona Bennetta w Kruszynie

Mały Puchar Gordona Bennetta w Kruszynie . To Mistrzostwa Polski Młodzików w modelach balonów na ogrzane powietrze rozegrane w dniach 09-10 kwietnia 2011r. Gospodarzem tegorocznych mistrzostw był Aeroklub Włocławski. Do zawodów stanęło aż 62 zawodników wyłonionych w drodze zawodów regionalnych m .in. z Torunia, Białegostoku, Łodzi, Płocka, Świdnicy, Grudziądza. Nie zabrakło, oczywiście reprezentantów gospodarzy zawodów. Niestety, wietrzna aura nie ułatwiała zadania ani zawodnikom, ani też sędziom. Bo chociaż modele są co najmniej kilkanaście razy mniejsze od "prawdziwych" balonów, to ogrzanie w nich powietrza palnikiem gazowym i utrzymanie do momentu startu wymaga sporo sprytu.
- Warunki są dziś straszne, musimy chować się za hangarami ze względu na bardzo silny wiatr - mówiła sędzina Małgorzata Bejgrowicz...

zródło: Gazeta Pomorska
Link do galerii Link

- indywidualnie:
1. Mateusz Rembowski, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku
2. Ireneusz Stekman, Aeroklub Kujawski w Inowrocławiu
3. Filip Twardowski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli
4. Przemysław Hałasiński, Aeroklub Włocławski

- drużynowo:
1. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku
2. Aeroklub Kujawski w Inowrocławiu
3. II drużyna Aeroklubu Włocławskiego
4. I drużyna Aeroklubu Włocławskiego

Brawa dla zawodników i instruktorów z Aeroklubu Ziemi Mazowieckej za tak wspaniałe wyniki !
Biegi przełajowe dla gimnazjów i liceów z całego płockiego powiatu.
8 kwietnia odbyły sie Międzypowiatowe IMS, Gimnazjady, Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych Płock 2011. Już od kilku lat ta duża i wspaniała impreza sportowa odbywa się na płockim lotnisku. W biegach przełajowych podzielonych na kategorie wiekowe brała udział młodzież ze wszystkich klas gimnazjalnych i liceów z całego powiatu płockiego. Organizatorzy : Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, Płocki Szkolny Ośrodek Sportowy, Zespół Szkół Technicznych w Płocku, Miejski Zespół Obiektów Sportowych J.B. w Płocku.

Zapraszamy do krótkiej galerii.

Mistrzostwa Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej modeli balonów na ogrzane powietrze Płock 2011

W sobotę 2 kwietnia na aeroklubowym lotnisku odbyły się Mistrzostwa Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej modeli balonów na ogrzane powietrze dla młodzików. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski . W zawodach uczestniczyli zawodnicy z modelarni płockich i gostynińskich. Głównym sędzią był szef płockich modelarzy Wojciech Krzywiński. Jak co roku, zawody od strony technicznej przygotowała modelarnia z Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie prowadzona przez Zygmunta Rosińskiego. Pogoda zawodnikom dopisała, było ciepło, słonecznie i niemalże bezwietrznie. Co parę minut w górę wzbijał się kolorowy balon napełniony ogrzanym powietrzem a sędziowie mierzyli czas lotu. W tym roku na szczęście żaden balon nie uciekł i każdy z zawodników daleko ale w granicach lotniska mógł swój model odnaleźć.

Wyniki :

1 miejsce - Adrianna Węglewska - Gostynin
2 miejsce - Kinga Świtalska - Gostynin
3 miejsce - Mateusz Rembowski - Gostynin

Zapraszamy do galerii.

Ćwiczenia jednostek ratowniczych

Po raz kolejny na płockim lotnisku odbyły się wspólne ćwiczenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej. Tym razem w ćwiczeniach brała udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Tak jak w poprzedniej edycji oprócz szkolenia teoretycznego kolejna grupa strażaków ćwiczyła naprowadzanie medycznego helikoptera na prowizoryczne lądowisko. Ćwiczenia praktyczne odbywają się przeważnie po zmroku. Można wtedy pokazać wykorzystanie oświetlenia pokładowego samego śmigłowca jak również jak za pomocą reflektorów z wozów strażackich i latarek wskazać pilotowi miejsce lądowania.

Zapraszam do krótkiej galerii.