Aktualności Szkolenia Sekcje AZM Nasz Sprzęt Galeria Kontakt

Plebiscyt Tygodnika Płockiego "Z Tumskiego Wzgórza"
Newsy

Półtora miesiąca czekaliśmy na rozstrzygnięcie plebiscytu Tygodnika Płockiego "Z Tumskiego Wzgórza" wydarzenie roku 2010. Nasi czytelnicy głosowali w sumie na czterdzieści ubiegłorocznych wydarzeń, po dziesięć w każdej z czterech kategorii: gospodarka, kultura i rozrywka, sport oraz w regionie. W miniony czwartek, 24 marca, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Domu Technika, poznaliśmy zwycięzców. Lotnicy promują Płock
Po raz drugi w historii plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza" redakcja Tygodnika Płockiego przyznała nagrodę specjalną. Tym razem wyróżniona została ubiegłoroczna edycja Pikniku Lotniczego, który zorganizował Aeroklub Ziemi Mazowieckiej przy wydatnej pomocy Urzędu Miasta i Izby Gospodarczej Regionu Płockiego.
– Zespół redakcyjny uznał, że w tegorocznej edycji plebiscytu na szczególne wyróżnienie zasługuje wydarzenie, o którym mówiło się bardzo dużo w całym kraju. To nie przypadek, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi z zapartym tchem oglądało powietrzne akrobacje nad Wisłą – wyjaśnia redaktor naczelny Tomasz Szatkowski.
Pamiątkowe dyplomy i miedzioryty odebrali prezes Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej Bogusław Strześniewski, zastępca prezydenta Płocka Bogdan Siemiątkowski oraz prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego Jan Brudnicki.
– To nagroda za pewne szaleństwo z naszej strony. Przyznam, że w pewnym momencie porwaliśmy się z dużym zapałem, ale też z przysłowiową motyką na słońce. Jednak dzięki wspaniałym ludziom, którzy nam pomogli, udało się – prezes Bogusław Strześniewski nie krył zaskoczenia.


źródło: Tygodnik Płocki LinkSkoki z płockiej skarpy
Newsy

12 marca, członkowie GEKON GLIDE CLUB (GGC) odwiedzili Płock, a konkretnie płocką skarpę. Mimo niewielkiego wiatru kilka "skoków" było udanych. Temu niecodziennemu - jak na to miejsce - wydarzeniu przyglądało się bardzo dużo przechodniów. GEKON GLIDE CLUB (GGC) jest organizatorem zbliżającej się wielkimi krokami Paragiełdy, czyli targów lotnictwa lekkiego. Odbędzie się ona 26-27 marca w Warszawie. Jest to już siódma edycja tej imprezy.
źródło : http://sky-watcher.plRozstrzygnięcie konkursu Młodych Artystów FAI
Newsy50 Lat Załogowych Lotów Kosmicznych. Pod tym tytułem trwał Konkurs Młodych Artystów FAI.
Do 14 lutego 2011 napływały prace z całego regionu działania Płockiego Aeroklubu. Do komisji dostarczono 56 prac. Po sprawdzeniu czy prace są zgodne z kryteriami konkursu wybrano najlepsze, które trafiły na wystawę do Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Płocku. Komisja zgodnie z regulaminem wytypowała po dwie zwycięskie prace z trzech kategorii wiekowych:

Grupa I - kategoria młodzików (urodzeni między 1.01.2001 a 31.12.2004)
Grupa II - kategoria juniorów młodszych (urodzeni między 01.01.1997 a 31.12.200)
Grupa III - kategoria juniorów (urodzeni między 1.01.1993 a 31.12.1996 )

Zdaniem naszej komisji tegoroczny płocki etap konkursu stał na bardzo wysokim poziomie i nie było łatwo wybrać te najlepsze prace.
Aby wprowadzić wszystkich w kosmiczny nastrój, Galę rozdania nagród rozpoczęto emisją filmu dokumentalnego o podboju kosmosu przez człowieka. Następnie wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym Dyrektor Płockiego Aeroklubu - Sławomir Adamkowski, Dyrektor Płockiego Spółdzielczego Domu Kultury - Marek Owsik oraz Szef Płockiej Sekcji Modelarskiej AZM - Wojciech Krzywiński wręczyli nagrody i dyplomy. Oprócz uroczystości wręczania nagród mogliśmy podziwiać przygotowaną przez płockich modelarzy piękną wystawę modeli rakiet kosmicznych , która nawiązywała od czasów niemieckich rakiet V2 z lat 40 do czasów najnowszych wahadłowców kosmicznych . Całą wystawę omawiał i okraszał ciekawostkami Szef płockich modelarzy Wojciech Krzywiński , wielokrotny mistrz Polski i Świata w modelarstwie kosmicznym.
Zapraszamy do galerii i prezentacji prac finałowych: Link

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
Newsy

Uprzejmie zapraszamy Koleżanki/Kolegów na:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej,
które odbędzie się w dniu 26 marca b. roku w siedzibie Aeroklubu.


Godzinę zebrania ustalono na 10 00 - I termin, II termin godz. 10 30 - § 29 pkt. 9 Statutu, z następującym porządkiem obrad:
1. . Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór przewodniczącego i prezydium zgromadzenia.
3. Przyjęcie porządku Obrad.
4. Przyjęcie Regulaminu Obrad.
5. Powołanie Komisji:
- Mandatowej
- Uchwał i Wniosków
6. Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
7. Zgłaszanie kandydatów na Delegatów
8. Powołanie Komisji Skrutacyjnej
9. Wybór Delegatów na XXVIII Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Aeroklubu Polskiego.
10. Przerwa.
11. Dyskusja.
12. Ogłoszenie wyników wyborów i przedstawienie Delegatów.
13. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2010.
14. Przyjęcie uchwał i wniosków w głosowaniu jawnym.
15. Zakończenie obrad.
Zwracamy uwagę na fakt posługiwania się mandatem członka na obradach i głosowaniach w czasie WZC AZM.
Pełnoprawnym członkiem mogącym dysponować mandatem oraz korzystającym w pełni z innych praw i obowiązków Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej jest osoba nie zalegająca ze składkami. (Podstawa prawna: Statut AP § 9. 3. )

Z poważaniem:
Sławomir Adamkowski


P.S. Na 30 minut przed rozpoczęciem zebrania można będzie uregulować składki.
II Edycji Plebiscytu na Człowieka Roku General Aviation w Polsce!
Newsy

Z nieukrywaną satysfakcją zapraszamy wszystkich czytelników, pilotów i miłośników lotnictwa do udziału w II edycji plebiscytu "Człowiek Roku General Aviation w Polsce", organizowanego wspólnie przez portal dlapilota.pl oraz Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland.
Konkurs ma uhonorować osobę, której postawa i działania wniosły korzyści i przyczyniły się do rozwoju lotnictwa ogólnego. Wybrani kandydaci to w ocenie kapituły plebiscytu wieloletni orędownicy zasad i praktyk niezbędnych do rozwoju lotnictwa ogólnego w Polsce. To osoby, które niezależnie od koniunktury zawsze wspomagali rozwój tej dziedziny lotnictwa.
Zadaniem plebiscytu - w którym nie ma przegranych - jest również przybliżenie środowisku lotniczemu osób, które często bez medialnego rozgłosu, a z dużym osobistym zaangażowaniem przyczyniają się do normalności w tej porywającej dla wielu, acz szalenie trudnej dziedzinie życia.
źródło - dlapilota.pl

Czytaj więcej ....Link
Wspierają nas
Zobacz nas na
Polecamy

Wojciech Bógdał
Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło