Otwarte Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych FAI
W dniach 3-4 czerwca br. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku odbyły się Otwarte Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych FAI zaliczane do punktacji Pucharu Świata oraz punktacji Pucharu Polski 2017.  Aeroklub Ziemi Mazowieckiej reprezentował Wojciech Krzywiński – startujący w klasie makiet rakiet S7.

Po dwu / z trzech / zawodów zaliczanych do rocznej klasyfikacji Pucharu Polski w Klasie S7 płocki zawodnik jest liderem, posiadającym znaczną przewagę nad rywalami.
Więcej informacji po na stronie http://aviatv.pl/
Szybowcowy Wicemistrz Polski z AZM!

Łukasz Kornacki , pilot naszego aeroklubu, został Szybowcowym Wicemistrzem Polski w klasie Klub - Gratulujemy!

pełne wyniki: http://www.soaringspot.com/

Udany start Krzywińskiego

W dniach 27 – 30 kwietnia br. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie , odbyło się zgrupowanie kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym , przygotowujące reprezentację do Mistrzostw Europy dla Juniorów i Seniorów. Wybór miejsca obozu nie był przypadkowy. Włocławek będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym , które odbędą się w terminie 20 – 25 sierpnia 2017 .

W końcowej fazie zgrupowania rozegrano otwarte zawody modeli kosmicznych zaliczane do rocznej punktacji Pucharu Polski. W klasie makiet S7 na starcie stanęło czternaście modeli czołowych polskich zawodników , wśród których wyróżniały się Saturn V Bartka Tokarczyka z Muszyny, Argo Grzegorza Goryczki z Mielca oraz Ariane 3 Wojciecha Krzywińskiego i pocisk AIM Wojtka Bobrowskiego z Krakowa.

Zawody wygrał  Płocki zawodnik Wojciech Krzywiński – demonstrując atrakcyjny  lot makiety Ariane 3. Kolejne starcie modelarzy kosmicznych już w pierwszym weekendzie czerwca w Krakowie. Finał Pucharu Polski w Modelarstwie Kosmicznym we wrześniu w Nowym Targu . Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
Może to już na dobre zaczął się sezon lotniczy?
Nareszcie w weekend pogoda dopisała i mogliśmy polatać również na szybowcach.
Cumulusów na płockim niebie nie brakowało, podstawy 1700 metrów a noszenia
do 3 m/sek. Oby tak dalej przez cały sezon.

Ostatnie Pożegnanie

Z głębokim żalem żegnamy naszego kolegę Władysława Błaszczaka, seniora lotnictwa sportowego Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 29 kwietnia 2017 r. o godzinie 11.00 na cmentarzu rzymskokatolickim przy ulicy Kobylińskiego w Płocku.