Wiatrakowiec Xenon
Jeden z wiatrakowców Xenon, którego mogliśmy podziwiać we wspaniałych ewolucjach na płockich pokazach lotniczych, zawitał 19 września ponownie w gościnę na aeroklubowe lotnisko. Pilot, który zarówno jest właścicielem tegoż Xonona sprawił nam wielką niespodziankę, fundując chętnym loty zapoznawcze. To niesamowita maszyna. Aby o niej rozmawiać trzeba się po prostu przelecieć. Wizyta ta była cenna przede wszystkim dla Bogdana Gościniaka, który u nas podobny wiatrakowiec buduje. Piloci wymienili się szczegółami technicznymi a następnie zaprezentowane zostały "możliwości' Xenona w górze.

__galeria:
Lądowania w punkt
Płoccy motolotniarze doszkalają swój kunszt latania. Na lotnisku płockim odbyły się loty treningowe, w których piloci ćwiczyli lądowania w tak zwany punk. A tym punktem był pas modelarski o długości 30 m i szerokości 20m. Dla utrudnienia, po wzbiciu się w górę na około 50 m, wyłączali silniki i lotem ślizgowym celowali w początek pasa bez możliwości drugiego podejścia. Lądowania były naprawdę udane.
.
Paramotolotniarze na 1300 m

Nasi koledzy z płockiej grupy paralotniowej, korzystając z bardzo dobrych warunków pogodowych bili swoje rekordy wysokościowe. Późnym popołudniem, po starcie z płyty lotniskowej i po długiej wędrówce w górę, panowie osiągnęli ponad 1300 m latając nad pułapem chmur.

......tuż po wylądowaniu

_Filmy przesłane przez Jacka Chrobocińskiego.

_Drugi film : Link
Szkolenia LPR i Straży Pożarnej
__galeria:

30 sierpnia 2010 roku na płockim lotnisku odbyły się wspólne, teoretyczne i praktyczne szkolenia Straży Pożarnej i pilotów płockiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do Płocka oprócz naszych lokalnych oddziałów straży, przyjechały grupy strażaków z Sierpca, Mławy, Gostynina i Żuromina. Piloci z LPR przedstawiali wszystkie zalety Eurocoptera EC 135, jego wyposażenie medyczne, podstawowe dane techniczne, rodzaje łączności, oraz wszystkie zasady bezpieczeństwa wymagane podczas przebywania w bliskiej strefie śmigłowca będącego w akcji. Między innymi omawianym i ciekawym przypadkiem był fakt zbierania się na poszyciu śmigłowca dużych ilości ładunków elektrostatycznych, które w sporadycznych przypadkach, ale jednak, potrafią porazić osobę dotykającą śmigłowiec przed zetknięciem się z ziemią na przykład podczas lądowania. W części praktycznej kilka wytypowanych osób brało udział w naprowadzaniu pilota sygnałami ręcznymi na "prowizoryczne" lądowisko. W części końcowej strażacy tak jak poprzednio też naprowadzali śmigłowiec, ale już po zapadnięciu zmroku i znakami oraz sygnałami świetlnymi. Ćwiczenia takie zapewniają lepsze działanie i wykorzystanie jednostek ratowniczych, które w wielu przypadkach muszą działać wspólnie i precyzyjnie.

Zawody Śmigłowców Rc Płock 2010 zakończone

Zapraszamy na relację foto - wideo.
foto : Link
wideo + wyniki:Link