II Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC Płock 2010

Zapraszamy już po raz drugi na Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC Płock 2010, które odbędą się w dniach 7 i 8 sierpnia na lotnisku AZM. Do Płocka zjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski aby konkurować w kategoriach F3C, F3C Sport, F3N i Freestyle.
Zeszłoroczne płockie zawody zostały uznane przez zawodników i gości za najlepsze, jakie dotąd były organizowane w Polsce! To nie wątpliwy sukces organizatorów.
Fim : Link Film : Link Fim : Link

Szwajcarzy i zabytkowe samoloty w Płocku

Sześć zabytkowych samolotów odwiedziło płocki Aeroklub. To grupa należąca do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Zabytkowych Samolotów (AAA). Grupę reprezentował sam prezes stowarzyszenia Pan Christian Nicca, który przyleciał drewnianej konstrukcji samolotem - Jodel, wykonanym jeszcze przez swojego dziadka. Różne grupy tej organizacji, liczącej ponad 350 starodawnych samolotów, podróżują po całej Europie. Ta grupa wracała z trasy Tallin (Estonia), Wilno (Litwa), Płock (Polska), Leszno (Polska) i docelowe lotniska w Szwajcarii. Po zatankowaniu samolotów, Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski wręczył liderowi szwajcarskiej grupy albumy i broszury o historii płockiego aeroklubu i tegorocznych nadwiślańskich pokazach lotniczych, oraz zaprosił do odwiedzin naszego Aeroklubu w przyszłym roku. Grupa razem zakołowała przed pas startowy i jeden po drugim wystartowali w dalszą drogę. Na do widzenia, Szwajcarzy pokazali , że ich poniekąd stare samoloty też potrafią robić szybkie i niskie nawrotu i po widowiskowych niskich przelotach nad lądowiskiem odlecieli sznurkiem w stronę Leszna.

__galeria:
Sytuacje szczególne i niebezpieczne

Szkółka szybowcowa 2010 trwa nieprzerwanie od 3 lipca. Niemalże każdego dnia od godzin rannych do póżnych popoludniowy na płockim niebie słychać warkot aeroklubowej wilgi wyciągającej do góry szybowiec po szybowcu . Dla części uczniów nadszedl ten etap kursu , który tak jak pierwszy samodziely lot przynosi nie mniejsze emocje. Mowa o szkoleniu praktycznym z zakresu sutuacji szczególnych i niebezpiecznych. Co jakiś czas w górę wylatywał Puchacz aby za chwilę móc zobaczyc jak kręci korkociągi . Oprócz korkociągów ćwiczono awaryjne wyczepienia szybowca podczas startu co uważane jest za najbardziej nebezpieczne zdarzenie. Na zdjęciu nasz szybowiec 'Puchacz", w którym instruktor demonstruje tak zwane "przeciągnięcie".
Kawa czy herbata ?
galeria

Radosław Brzózka z telewizyjnej jedynki , jeden z prowadzących poranny program kawa czy herbata ?, zawitał na płockie lotnisko. W środę 7 lipca nagrywany był materiał o naszym Aeroklubie a między innymi o tegorocznych pokazach oraz szkole szybowcowej. Dyrektor AZM Sławomir Adamkowski udzielił obszernego wywiadu opowiadając o początkach i szczegółach płockich pokazów oraz o problemach infrastruktury naszego lotniska. Następnie rozmowy przeniosły się na miejsce startów szkolnych szybowców. Instruktorzy Jan Chrobociński i Andrzej Wesołowski opowiadali o wymogach i terminach, które konieczne są by taką przygodę rozpocząć. Uczniowie natomiast opowiadali o tym co dla nich jest najtrudniejsze i jak sobie radzą z własnymi słabościami. Program będzie wyemitowany 14 lipca w jedynce w programie "kawa czy herbata?" w godzinach przedpołudniowych.

Szkółka szybowcowa 2010 ruszyła

Po paru miesiącach teoretycznej nauki , dla młodych, przyszłych pilotów szybowcowych przyszedł długo oczekiwany dzień czyli rozpoczęcie lotów szkoleniowych. 3 lipca dwie Wilgi, dwa Bociany, dwóch instruktorów i grupa uczniów rozpoczęła praktyczną cześć szkółki szybowcowej 2010. Pierwszego dnia każdy z uczniów wykonał co najmniej dwa lub trzy loty szkolno-zapoznawcze

__galeria: