Aktualności Szkolenia Sekcje AZM Nasz Sprzęt Galeria Kontakt

II Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC Płock 2010
Newsy

Zapraszamy już po raz drugi na Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC Płock 2010, które odbędą się w dniach 7 i 8 sierpnia na lotnisku AZM. Do Płocka zjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski aby konkurować w kategoriach F3C, F3C Sport, F3N i Freestyle.
Zeszłoroczne płockie zawody zostały uznane przez zawodników i gości za najlepsze, jakie dotąd były organizowane w Polsce! To nie wątpliwy sukces organizatorów.
Fim : Link Film : Link Fim : Link


Szwajcarzy i zabytkowe samoloty w Płocku
Newsy

Sześć zabytkowych samolotów odwiedziło płocki Aeroklub. To grupa należąca do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Zabytkowych Samolotów (AAA). Grupę reprezentował sam prezes stowarzyszenia Pan Christian Nicca, który przyleciał drewnianej konstrukcji samolotem - Jodel, wykonanym jeszcze przez swojego dziadka. Różne grupy tej organizacji, liczącej ponad 350 starodawnych samolotów, podróżują po całej Europie. Ta grupa wracała z trasy Tallin (Estonia), Wilno (Litwa), Płock (Polska), Leszno (Polska) i docelowe lotniska w Szwajcarii. Po zatankowaniu samolotów, Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski wręczył liderowi szwajcarskiej grupy albumy i broszury o historii płockiego aeroklubu i tegorocznych nadwiślańskich pokazach lotniczych, oraz zaprosił do odwiedzin naszego Aeroklubu w przyszłym roku. Grupa razem zakołowała przed pas startowy i jeden po drugim wystartowali w dalszą drogę. Na do widzenia, Szwajcarzy pokazali , że ich poniekąd stare samoloty też potrafią robić szybkie i niskie nawrotu i po widowiskowych niskich przelotach nad lądowiskiem odlecieli sznurkiem w stronę Leszna.

__galeria:
Sytuacje szczególne i niebezpieczne
Newsy

Szkółka szybowcowa 2010 trwa nieprzerwanie od 3 lipca. Niemalże każdego dnia od godzin rannych do póżnych popoludniowy na płockim niebie słychać warkot aeroklubowej wilgi wyciągającej do góry szybowiec po szybowcu . Dla części uczniów nadszedl ten etap kursu , który tak jak pierwszy samodziely lot przynosi nie mniejsze emocje. Mowa o szkoleniu praktycznym z zakresu sutuacji szczególnych i niebezpiecznych. Co jakiś czas w górę wylatywał Puchacz aby za chwilę móc zobaczyc jak kręci korkociągi . Oprócz korkociągów ćwiczono awaryjne wyczepienia szybowca podczas startu co uważane jest za najbardziej nebezpieczne zdarzenie. Na zdjęciu nasz szybowiec 'Puchacz", w którym instruktor demonstruje tak zwane "przeciągnięcie".
Kawa czy herbata ?
Newsy
galeria

Radosław Brzózka z telewizyjnej jedynki , jeden z prowadzących poranny program kawa czy herbata ?, zawitał na płockie lotnisko. W środę 7 lipca nagrywany był materiał o naszym Aeroklubie a między innymi o tegorocznych pokazach oraz szkole szybowcowej. Dyrektor AZM Sławomir Adamkowski udzielił obszernego wywiadu opowiadając o początkach i szczegółach płockich pokazów oraz o problemach infrastruktury naszego lotniska. Następnie rozmowy przeniosły się na miejsce startów szkolnych szybowców. Instruktorzy Jan Chrobociński i Andrzej Wesołowski opowiadali o wymogach i terminach, które konieczne są by taką przygodę rozpocząć. Uczniowie natomiast opowiadali o tym co dla nich jest najtrudniejsze i jak sobie radzą z własnymi słabościami. Program będzie wyemitowany 14 lipca w jedynce w programie "kawa czy herbata?" w godzinach przedpołudniowych.

Szkółka szybowcowa 2010 ruszyła
Newsy

Po paru miesiącach teoretycznej nauki , dla młodych, przyszłych pilotów szybowcowych przyszedł długo oczekiwany dzień czyli rozpoczęcie lotów szkoleniowych. 3 lipca dwie Wilgi, dwa Bociany, dwóch instruktorów i grupa uczniów rozpoczęła praktyczną cześć szkółki szybowcowej 2010. Pierwszego dnia każdy z uczniów wykonał co najmniej dwa lub trzy loty szkolno-zapoznawcze


__galeria:
Wspierają nas
Zobacz nas na
Polecamy

Wojciech Bógdał
Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Chcesz porozmawiać na forum?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło