Riverfly
Konferencja Lotniczo-Techniczna

Dnia 3 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w siedzibie Aeroklubu odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Po zakończeniu spotkania przewidziana jest Konferencja Lotniczo - Techniczna.
Fotogaleria sezonu 2015
Zapraszamy również do zapoznania się z fotograficznym podsumowaniem sezonu 2015 w AZM autorstwa Wojtka Stasiaka

Pokochać latanie
Często słyszałem stwierdzanie, że ktoś zakochał się w lataniu szybowcem. Postanowiłem sprawdzić osobiście w czym dokładnie można się zakochać :)
Parę tygodni na płockim lotnisku z kamerami w ręku i kilkanaście godzin w powietrzu w kabinie szybowca oraz kilkadziesiąt godzin montażowych pozwoliły stworzyć dokument, w którym choć trochę chciałem przybliżyć to co czuje i widzi pilot szybowca.
Kamery nigdy w całości tego nie oddadzą ale wiem już na pewno, że w lataniu szybowcem naprawdę można się zakochać.
Nigdy nie przypuszczałem, że doświadczę tak wspaniałych widoków, które powodowały, że nie chciało się wracać na ziemię.
Dziękuje wszystkim kolegom pilotom z płockiego Aeroklubu za pomoc w realizacji tego filmu
Wojciech Stasiak - aviatv.pl

Wystawa samolotu Zlin 42M w galerii "Mazovia"
Po raz drugi Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wystawia w galerii handlowej samolot Zlin 42M. Jest to wspaniała forma promocji naszej organizacji. Prezentacja samolotu budzi ogromne zainteresowanie płocczan i wielu gości galerii.
Dzięki zaangażowaniu naszych pilotów i ich uczestnictwo w wystawie zainteresowane lotnictwem osoby mogą uzyskać wiele ciekawych odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu szkoleń i uprawiania sportów lotniczych.
Zapraszamy chętnych do spotkań podczas wystawy do 14 lutego, ale i również na lotnisku.