安i皻o Latawca AZM 2012
Dzisiaj zwyczaj budowy latawc闚 mo瞠 nie jest a tak popularny jak kiedy, ale dzi瘯i dzia豉niom Aeroklubu i hojno軼i sponsor闚 ro郾ie grupa m這dych entuzjast闚 tego „kolorowego” hobby. To w豉郾ie ona spotyka si co roku na pocz徠ku pa寮ziernika na p這ckim lotnisku, by stan望 w szranki ze swoimi r闚ie郾ikami o laury w dziedzinie budowy i pilota簑 latawc闚!

W niedziel 7 pa寮ziernika odb璠 si zawody latawcowe Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej pod nazw „安i皻o Latawca AZM 2012”. Opr鏂z zwyci瞛c闚 poszczeg鏊nych kategorii wiekowych przewidzieli鄉y r闚nie nagrody w kategoriach naj豉dniejszy latawiec wg publiczno軼i i wg fotoreporter闚 lokalnych medi闚. Przygotowali鄉y tak瞠 kryterium szk馧 powiatu p這ckiego, gostyni雟kiego i sierpeckiego. Ta szko豉, kt鏎ej uczniowie razem uzyskaj najwi璚ej punkt闚 wygra puchar i udzia w zaj璚iach dydaktycznych pt. „Jak zosta pilotem – od latawca do Boeinga” lub „Lata ka盥y mo瞠”.

安i皻o Latawca kojarzy si z mi陰 atmosfer, a na p造t lotniska zawsze przychodz dzieciaki z ca造mi rodzinami, kt鏎e ch皻nie pomagaj w przygotowaniach do startu i ochoczo dopinguj swoich faworyt闚. Zawody rozgrywane s z poszanowaniem zdrowego ducha rywalizacji, a g堯wny ich cel to zabawa, wypoczynek na 鈍ie篡m powietrzu i propagowanie ciekawego hobby.

Zawody 安i皻a Latawca rozgrywane s w pogodny wietrzny dzie, a zawodnicy podzieleni s na 4 grupy wiekowe i konkuruj w 2 kategoriach: latawc闚 p豉skich i skrzynkowych.
Przed samymi lotami latawce zostaj poddane ocenie, ich wygl康 zewn皻rzny, estetyka wykonania – szczeg鏊nie istotne jest kolorowe i ciekawe malowanie. Po ocenie „technicznej” przychodz najbardziej oczekiwane loty. Ka盥y zawodnik musi sprawnie wynie嗆 sw鎩 latawiec w powietrze. Wtedy komisja ocenia, czy jego lot jest stabilny, czy 豉two unosi si w powietrzu, czy pilotuj帷y latawiec nie ma problem闚 z jego opanowaniem.
Dodatkowo premiowane s efekty specjalne, np. zastosowanie wyci庵u latawcowego do wynoszenia i zrzutu niewielkiego 豉dunku ze spadochronem. Sumuj帷 punkty, komisja wy豉nia najlepszych startuj帷ych, kt鏎ym przyznawane s ciekawe, zwi您ane z lotnictwem nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymuj nagrody pocieszenia. Tradycj sta豉 si groch闚ka dla startuj帷ych, wydawana wprost z wojskowej kuchni polowej.

Zawody latawcowe AZM pod nazw „安i皻o Latawca” s eliminacjami do mistrzostw Aeroklubu Polskiego, tak wi璚 zwyci瞛cy II kategorii wiekowej awansuj do mistrzostw Polski i w kolejnych zawodach reprezentuj P這ck.
Na stronie www.aeroklubplock.pl znajdziecie instrukcje jak wykona sw鎩 pierwszy najprostszy latawiec.

Drodzy Sponsorzy!

Jak w przypadku wi瘯szo嗆 imprez Aeroklubu, ilo嗆 i jako嗆 atrakcji zale篡 od waszej hojno軼i. Zwracamy si do wszystkich firm, kt鏎e chc wzbogaci 安i皻o Latawca 2012 i przy okazji dotrze z przekazem do swoich klient闚 o wykupienie pakietu sponsorskiego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o mail pod adres kontakt@aeroklubplock.pl

Tw鎩 pierwszy prosty latawiec

Rozpocz璚ie przygody z latawcami jest bardzo proste i przyjemne. Wykonaj tylko
8 krok闚 i b璠ziesz m鏬 cieszy si w豉snor璚znie zbudowanym modelem.
Zobacz instrukcj

Tak by這 - wspomnienia na www.airshowplock.pl

安i皻o Latawca 2009 安i皻o Latawca 2010 安i皻o Latawca 2011