安i皻o Latawca w zupe軟ie nowej ods這nie.

Od wielu lat, w pierwszy weekend pa寮ziernika lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej opanowuj m這dzi pasjonaci lotnictwa. Przychodz ca貫 rodziny i z ca造ch si wspieraj swoich reprezentant闚. W 2011 roku mieli鄉y zarejestrowanych ponad 60 zawodnik闚 i ponad 100 festiwalowicz闚 z latawcem fabrycznym. Ka盥y zawodnik bardzo prze篡wa sw鎩 start, a my dodatkowo tym roku chcemy sprawi, 瞠by zawody by造 atrakcyjne r闚nie dla widz闚. Przygotowali鄉y kilka istotnych zmian.

Pierwsza z nich to rejestracja po陰czona z ocen statyczn latawca. Po tym etapie zawodnik b璠zie mia ju sw鎩 numer i b璠zie zna ilo嗆 osi庵ni皻ych punkt闚. Rejestracj i ocen b璠 dokonywa punkty. W ten spos鏏 wyeliminowali鄉y bardzo czasoch這nny proces chodzenia s璠zi闚 mi璠zy zawodnikami, a zwi瘯szymy atrakcyjno嗆 i dynamik pokazu lot闚.

Kolejn nowo軼i jest punktowany lot. Konferansjer b璠zie zaprasza zawodnika wraz z opiekunem na wyznaczony „czerwony dywan” i ka盥y b璠zie mia swoje 5 minut. Potem odbywa si pr鏏a lotna, a pi璚iu s璠zi闚 oceni lot za tabliczk z punktacj od 0-5.

Tradycj 安i皻a Latawca jest wyb鏎 naj豉dniejszego latawca, a mo瞠 lepiej naj豉dniejszej pary – zawodnik + jego latawiec. Przygotowali鄉y dwie kategorie – widzowie i fotoreporterzy.

Zwyci瞛cy II kategorii wiekowej 8-13 lat b璠 reprezentowa P這ck na Mistrzostwach Aeroklubu Polskiego organizowanych w dniach 20-21Wyjazd do Gliwic.

Wielu rodzic闚 przychodz帷ych teraz ze swoimi pociechami wspomina swoje zawody z lata 80 i 90, a jedno wspomnienie jest najsilniejsze - grochowa z prawdziwej dymi帷ej wojskowej kuchni. Jej r闚nie w tym roku nie zabraknie dla zawodnik闚.

Poniewa historia 鈍i皻a latawca trwa praktycznie od ko鎍a lat pi耩dziesi徠ych w鈔鏚 uczestnik闚 wida ci庵陰 sztafet pokole. Najpierw przyprowadzaj ci rodzice do grupy – m這dziki m這dsze (do 7 lat), potem w podstaw闚ce robisz samodzielne latawce jako m這dzik. W gimnazjum ilo嗆 zawodnik闚 junior闚 spada, ale ro郾ie jako嗆 latawc闚. W kategorii open (od 17 lat) wyst瘼uj g這wnie modelarze, dla kt鏎ych latawiec jest odskoczni od modeli samolot闚. Ci zawodnicy na kilka lat znikaj i potem pojawiaj si ze swoimi pociechami i dzielnie im asystuj w kategorii „M這dziki m這dsze” – dlatego te t kategori nazywamy „Tata i Ja”. I tak ten cykl trwa i powtarza si co kilka lat, dlatego takie imprezy i ich atmosfera, s inwestycj w przysz這嗆.

Od 4 lat dzi瘯i sponsorom rozdajemy 100 latawc闚 dla najm這dszych kibic闚 i w tym roku ich nie zabraknie

Skr鏂ony plan imprezy: W niedziel 7 pa寮ziernika rejestracje zawodnik闚 zaczynaj si od godz 9.00. Uroczyste otwarcie przez Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego ok. 10.00, oko這 godziny 11 rozpoczynamy loty i oko這 13 ko鎍zymy wr璚zeniem statuetek, dyplom闚 i modeli do sklejania

Przygotowali鄉y tak瞠 kryterium szk馧 powiatu p這ckiego, gostyni雟kiego i sierpeckiego. Ta szko豉, kt鏎ej uczniowie razem uzyskaj najwi璚ej punkt闚 wygra puchar i udzia w zaj璚iach dydaktycznych pt. „Jak zosta pilotem – od latawca do Boeinga” lub „Lata ka盥y mo瞠”.

W przerwach zawod闚 zaprezentuj si modelarze. P這ckie Grupy Modelarskie RCP這ck i TeamRCP這ck zaprezentuj w akcji modele samolot闚, helikopter闚 i samochod闚. W programie m. innymi pokazy akrobacji, loty makiet oraz bitwa powietrzna modeli ESA.

Tw鎩 pierwszy prosty latawiec

Rozpocz璚ie przygody z latawcami jest bardzo proste i przyjemne. Wykonaj tylko
8 krok闚 i b璠ziesz m鏬 cieszy si w豉snor璚znie zbudowanym modelem.
Zobacz instrukcj