Szkolenia w sezonie 2017
Chcesz wybi si z t逝mu i wzlecie nad codzienno嗆? Spr鏏uj swych si w szybownictwie. Szybowiec daje poczucie wolno軼i i spokoju, mo瞠sz w ciszy jak ptak przemierza bezkres nieba. Przyst徙 do lotniczej rodziny i rozpocznij przygod 篡cia. 疾by przej嗆 kurs i zacz望 lata samodzielnie musisz mie sko鎍zone 14 lat.

Rejestracja kandydat闚 pod telefonem stacjonarnym AZM 24 366 35 34 (wew 22) lub mailem kontakt@aeroklubplock.pl

Szkolenia lotnicze

1. Pilot szybowcowy PL(G) 60 godz. teorii / 15 godz. lotu
  2. Pilot samolotowyPPL(A) - licencja turystyczna 100 godz. teorii / 45 godz. lotu
  3. Mo磧iwo嗆 szkolenia cz窷ciowego do PPL(A) - uko鎍zenie zad. „A” - 14 godz. lotu, w tym ok. 2 godz. samodzielnie.
  4. Akrobacja lotnicza (na samolocie Zlin 526F)
Szkolenia teoretyczne prowadzimy w okresie zimo-wiosennym.
  • Terminy rozpocz璚ia szkole b璠 podane na stronie Aeroklubu w zak豉dce „Szkolenia”.
  • Do rozpocz璚ia szkolenia praktycznego konieczne jest orzeczenie lekarza specjalisty od medycyny lotniczej – Warszawa lub 鏚.
  • Kurs teoretyczny i kurs praktyczny s niezale積e i ka盥y z nich ko鎍zy egzamin.
  • Po uko鎍zeniu kursu cz這nek AZM - korzysta ze sprz皻u AZM wg. promocyjnych stawek.
  • Za po鈔ednictwem wsp馧pracuj帷ej z AZM agencji kredytowej istnieje mo磧iwo嗆 p豉tno軼i za kursy w ratach.
Szkolenia edukacyjne

Dla szk馧 proponujemy tematyczne "zielone lekcje" w sali wyk豉dowej AZM.
Ka盥a lekcja trwa ok 60 minut i urozmaicona jest prezentacj multimedialn.
Lekcje mo積a 陰czy i zaj望 m這dzie篡 na lotnisku ca造 dzie, lub wybrane tematy traktowa jako uzupe軟ienie temat闚 z fizyki lub WOS.
  • „Sztuka latania - szkolenie zapoznawcze"
    W przyjazny i obrazowy spos鏏 przedstawiamy zagadnienia zwi您ane z lotnictwem, od historii, przez fizyk, mechanik i meteorologi.
  • „Jak zosta pilotem”
    W przyst瘼ny spos鏏 przedstawiamy drog od kr璕u modelarskiego na lotnisku AZM do pasa startowego lotnisk pasa瞠rskich.
  • „Zastosowanie lotnictwa – od Ikara do Herculesa”
    Samoloty to nie tylko 鈔odek transportu dla turyst闚, to niezast徙ione narz璠zie w wielu dziedzinach 篡cia i gospodarki.