Artyku造: z 篡cia AZM
Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Club - relacja ㄆkasza Kornackiego
Drugie zawody w jakich zaplanowa貫m udzia w tym roku to Mistrzostwa Polski w klasie Club.
Jednym z g堯wnych powod闚 tego wyboru by這 to, 瞠 zosta造 one zorganizowane w Lisich K徠ach - bardzo lubi to miejsce, do tego by貫m blisko rodziny i w nielotne dni mog貫m odwiedzi w Gda雟ku 穎n i dzieci. Po przyjechaniu w sobot rano do P這cka zapakowa貫m szybowiec na Krakusa i mimo deszczu ruszy貫m w podr騜. Na szcz窷cie z w霩kiem mia貫m do zrobienia tylko 150km, wi璚 posz這 sprawnie.

Kilka wspomnie naszego kadrowicza z wiosennych start闚 w zawodach.

Pilot naszego Aeroklubu, cz這nek Szybowcowej Kadry Narodowej, ㄆkasz Kornacki pisze o swoim pocz徠ku sezonu 2014.

Trzeci konkurencj rozegrali鄉y we wspania貫j pogodzie bez niespodzianek. Pierwsze 250 kilometr闚 przelecieli鄉y bez kr捫enia, dopiero na czwartym boku trzeba by這 pokr捫y. Latali鄉y pod wspania造mi szlakami wybieraj帷 w mocnych ponad 5-metrowych kominach, tylko 4 razy musieli鄉y si wykr璚a. Dolot wyszed praktycznie ze 100 kilometr闚 – wyrabia si nam systematycznie. Razem z ㄆkaszem wlecieli鄉y na met jako pierwsi, wygrywaj帷 wsp鏊nie t konkurencj z pr璠ko軼i 129,7 km/h (na trasie 400km) – niewiarygodne jak na Jantara, ale pogoda by豉 naprawd cudowna.

Pierwszy lot szybowcem - relacja Adama Niewiadomskiego

Nie wiedzia貫m jeszcze, 瞠 to b璠zie tak wspania貫 prze篡cie i lot pierwotnie zaplanowany max na godzin zamieni si na pi璚iogodzinny, 300 kilometrowy przelot. Warunki nie napawa造 optymizmem o czym zosta貫m poinformowany, ale jak ju jeste鄉y na lotnisku to latamy.Wystartowali鄉y o 13:50 holowani na 600m.

安i皻o Latawca w zupe軟ie nowej ods這nie.
Od wielu lat, w pierwszy weekend pa寮ziernika lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej opanowuj m這dzi pasjonaci lotnictwa. Przychodz ca貫 rodziny i z ca造ch si wspieraj swoich reprezentant闚. Ka盥y zawodnik bardzo prze篡wa sw鎩 start, a my dodatkowo tym roku chcemy sprawi, 瞠by zawody by造 atrakcyjne r闚nie dla widz闚. Przygotowali鄉y kilka istotnych zmian.

安i皻o Latawca AZM 2012
Tradycje 安i皻a Latawca si璕aj w P這cku lat 60. Co roku, na pocz徠ku jesieni, kiedy wiatry zaczynaj przybiera na sile, na osiedlowych trawnikach pojawia造 si grupki dzieci z kolorowymi latawcami zbudowanymi z najprzer騜niejszych materia堯w. Zadarte do g鏎y g這wy i wzrok utkwiony gdzie wysoko na niebie m闚i造 jedno: sko鎍zy豉 si linka i latawiec osi庵n掖 najwy窺zy mo磧iwy pu豉p. To dopiero by pow鏚 do dumy!

Szybownicy AZM na zawodach w Stalowej Woli
W dniach 15 - 26 sierpnia 2012 w Stalowej Woli odby造 si II Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15m "Stalowa Wola przywita豉 nas niezbyt dobr pogod i pierwsze dwa dni sp璠zili鄉y na ziemi czekaj帷 na jej popraw. Trzeciego dnia pojawi造 si cumulusy i w ko鎍u uda這 nam si wystartowa do konkurencji - prawie 270km.

Spacer w chmurach - Zlin 42M w Galerii Wis豉
(...) Dopiero co 14 lipca ruszy豉 wakacyjna akcja "Lata ka盥y mo瞠" reklamuj帷a szkolenia, a ju 11 sierpnia szykuje si kolejne niebywa貫 wydarzenie promuj帷e ofert Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. (...)

Szybownicy AZM na zawodach w Lisich K徠ach
(...) 29 czerwca - 8 lipca 2012 na lotnisku Grudzi康z-Lisie K徠y (EPGI) odby造 si XI Mi璠zynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A i Krajowe Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka w klasie Klub A i Klub B. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej reprezentowa這 trzech pilot闚: Jerzy Miko豉jczyk, ㄆkasz Kornacki i Piotr Zalewski. (...)

Lata ka盥y mo瞠

(...) W鈔鏚 cz這nk闚 Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej s przedstawiciele wi瘯szo軼i sport闚 zwi您anych z lataniem. Od modelarstwa rakietowego po pilot闚 wykonuj帷ych akrobacje lotnicze. Mo瞠sz si z nimi spotka, porozmawia i zobaczy czy to sport dla Ciebie. Je郵i zechcesz spr鏏owa, tu znajdziesz kontakty. (...)

Szkolenia w sezonie 2017
Chcesz wybi si z t逝mu i wzlecie nad codzienno嗆? Spr鏏uj swych si w szybownictwie. Szybowiec daje poczucie wolno軼i i spokoju, mo瞠sz w ciszy jak ptak przemierza bezkres nieba. Przyst徙 do lotniczej rodziny i rozpocznij przygod 篡cia.

P這cczanin zdoby indywidualny Puchar 安iata "w si璕aniu do gwiazd"
Rozmowa z Wojciechem Krzywi雟ki, p這cczaninem, modelarzem, instruktorem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, zdobywc indywidualnego pucharu 鈍iata FAI w modelarstwie kosmicznym – klasa S7

Wojciech Krzywi雟ki zdobywc Pucharu 安iata !
(...) Wojciech Krzywi雟ki, zawodnik Aeroklubu P這ckiego wygrywa w tym roku Puchar 安iata w modelarstwie kosmicznym w kategorii rakiet S7. D逝go czeka na upragnione z這to, cho nie raz o nie si ociera.(...)

P這ck z lotu ptaka
(...) Patryk Sadowski , p這cki fotograf zaprzyja幡iony z Aeroklubem, wykona wspania陰 sesj fotograficzna naszego miasta P這cka. Zapraszam szczeg鏊nie do zdj耩 robionych po zachodzie S這鎍a.(...)

AZM spe軟ia marzenia