Witamy w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej

Aktualno軼i
Ostatnie po瞠gnanie

Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej z g喚bokim 瘸lem pragnie poinformowa wszystkich cz這nk闚 i sympatyk闚 o 鄉ierci naszego kolegi, wsp馧organizatora i cz這nka aeroklubu Stefana Cichockiego.

Kolega Stefan Cichocki - pilot szybowcowy, cz這nek zarz康u aeroklubu, bezinteresowny dzia豉cz w naszej organizacji poszybowa w sw鎩 bezkresny ostatni lot, pozostawiaj帷 wiele mi造ch wspomnie, zapami皻anych przez nas na d逝gie lata .

Pogrzeb z msz 瘸這bn odb璠zie si 17.11.2017 r. o godzinie 12.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ulicy Bielskiej.

Uczestnicy zmierzyli si w czterech kategoriach wiekowych w klasyfikacji latawiec p豉ski lub latawiec skrzynka. Prym w zawodach wiod造 latawce p豉skie a 45 uczestnik闚 zdecydowa這 si na tak form konstrukcji. Na latawce skrzynkowe mimo trudu wykonania zdecydowa這 si 15 os鏏.

Nie mog這 zabrakn望 atrakcji :) Jak co roku przygotowali鄉y dla Pa雟twa mini pokazy lotnicze prezentowane na aeroklubowym sprz璚ie lotniczym. Mieli鄉y okazj zobaczy na niebie akrobacje na samolocie Zlin 526F, kt鏎y pilotowa instruktor pilot Pawe Sadzi雟ki, PZL-104 Wilga 35A szlachetny samolot zaprezentowa w powietrzu instruktor pilot Patryk Kwiatkowski. Ka盥y z odwiedzaj帷ych m鏬 usi捷 za sterami statk闚 powietrznych prezentowanych na wystawie statycznej. Wojtek B鏬da - Mistrz 安iata zaprezentowa umiej皻no軼i lotnicze swojej maszyny jak jest paralotnia.

Oczywi軼ie nie mog這 zabrakn望 przyjaci馧 p這ckiego aeroklubu grupy spadochronowej Sky Magic!!! Panowie jak zawsze okazali si niezawodni i trzymali w napi璚iu do ostatniej chwili!! Potr鎩ne wyloty, potr鎩ne skoki, a emocji niezliczenie wiele!

Dzi瘯ujemy sponsorom - dzi瘯i Pa雟twa pomocy "安i皻o Latawca" wpisuje si w kalendarz p這ckich imprez od kilkudziesi璚iu lat:
- Urz康 Miasta P這cka, szczeg鏊ne podzi瘯owania dla Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego,
- Galeria Wis豉
- Piecobudowa ( Pan Borowski J霩ef)
- Petrotel
- Zesp馧 Szk馧 Technicznych „Siedemdziesi徠ka”
- Recon
- Tecobud

Dzi瘯ujemy cz這nkom aeroklubu za zaanga穎wanie i pomoc w organizacji imprezy.
GRATULUJEMY wszystkim wygranym.
Galeria zdj璚 z zawod闚 dost瘼na jest na naszymfacebookowym profilu

Do zobaczenia za rok,
Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

安i皻o Latawca 2017

Zawody w czterech kategoriach wiekowych, zapraszamy wszystkie dzieci, ka盥y wiek odpowiedni!

Zasady:

1. W豉snor璚znie wykonaj latawiec.

2. Przyjd na Lotnisko w P這cku dnia 1 pa寮ziernika.

3. Zarejestruj latawiec, odbierz identyfikator, numer startowy, kupon na groch闚k.

4.Ocena wizualna, estetyka, technika i trudno嗆 wykonania.

5. Ocena w locie, stabilno嗆, d逝go嗆 lotu, efekty specjalne.
od 10.30

6. Zjedz groch闚k :)

6. Sta na podium :) Odbierz puchar i nagrody!!

Zapraszamy serdecznie!

1 pa寮ziernika 2017 roku

Regulamin imprezy dost瘼ny jest w tym miejscu

The World Games

Wojtek B鏬da og這szony zawodnikiem miesi帷a og鏊no鈍iatowej organizacji sportowej
International World Games Association, zrzeszaj帷a zwi您ki i federacje sportowe z ca貫go 鈍iata, organizator The World Games we Wroc豉wiu, og這si豉 polskiego motoparalotniarza, zawodnikiem miesi帷a sierpnia. To sympatyczne wyr騜nienie jest swoistym bonusem za zdobycie przez Wojtka pierwszego z這tego medalu dla Polski w 安iatowych Igrzyskach Sportowych TWG 2017. Sierpie okaza si szcz窷liwym miesi帷em dla naszego zawodnika, poniewa opr鏂z z這ta w The World Games, Wojtek wywalczy tak瞠 z這ty medal Mistrzostw Europy organizowanych w Czechach. To ju drugi tytu Mistrza Europy Wojtka. Pierwszy zdoby w slalomach, teraz udowodni, 瞠 potrafi tak瞠 lata klasyk (nawigacja, ekonomia, technika lotu).

Regional Gliding Competitions Lisie K徠y Poland 2017

Nasz zawodnik, ㄆkasz Kornacki, zaj掖 trzecie miejsce w Regionalnych Zawodach Szybowcowych, rozgrywanych na lotnisku w Lisich K徠ach.
Gratulujemy :)
Pe軟e wyniki dost瘼ne na stronie http://www.soaringspot.com/