Witamy w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej

Aktualno軼i
Latawcowe Mistrzostwa Polski
Dnia 16.10.2016 na lotnisku Aeroklubu W這c豉wskiego w Kruszynie odby造 si Latawcowe Mistrzostwa Polski.

Mi這 nam poinformowa, i nasze aeroklubowe dzieci stan窸y na wysoko軼i zadania i prze軼igaj帷 rywali stawa造 na podium w ka盥ej kategorii.

Poni瞠j przedstawiamy wyniki:

Klasa FLP (latawce p豉skie):
I miejsce – Weronika PAC z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
II miejsce – Wiktoria HAxSA ze Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny
III miejsce – Igor DOBROWOLSKI z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
Zwyci瞛cy w FLS (latawce skrzynkowe):
I miejsce – Zuzanna ROSI垶KA z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
II miejsce – Wiktor W癿LEWSKI z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
III miejsce – Bartosz PAWLAS z G鏎niczej Sp馧dzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”
Zwyci瞛cy w klasie Otwartej:
I miejsce – Tadeusz WIDLARZ, zawodnik niezrzeszony
II miejsce – Filip BRODOWSKI, zawodnik niezrzeszony
III miejsce – Artur W癿LEWSKI z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
Klasyfikacja Dru篡nowa:
I miejsce – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
II miejsce – Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego ζskiego Domu Kultury w ζsku
III miejsce – Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny

Zwyci瞛com Gratulujemy i 篡czymy kolejnych wygranych, a wszystkie dzieci zapraszamy z w豉snor璚znie przygotowanymi latawcami na p這ckie 安i皻o Latawca planowane 01.10.2017!!!

Wi璚ej zdj璚 na naszym profilu facebook
安i皻o Latawca
W dniu 01.10.2016 roku rozegrane zosta造 zawody pod nazw "安i皻o Latawca". Pomimo nieciekawej zapowiedzi pogody , d逝go trzymaj帷ej si mg造 i znikomego wiatru uda這 si opr鏂z oceny statycznej wykona loty latawc闚.
Uczestnicy zawod闚 jak i go軼ie odwiedzaj帷y w tym dniu lotnisko mieli mo磧iwo嗆 obejrze r闚nie ciekawy pokaz lotniczy w wykonaniu spadochroniarzy, pokaz grupy modelarskiej zrzeszonej przy aeroklubie, oraz pokaz akrobacji na samolocie Zlin 526F.
By造 te inne atrakcje, a to szczeg鏊nie dla naszych milusi雟kich, jak bezp豉tne korzystanie z dmuchanych zje盥瘸lni, pami徠kowe dyplomy, rozdawane by造 ba鎥i mydlane, s這dycze i oczywi軼ie gor帷a zupa grochowa.
Wszystkie te przyjemno軼i by造 mo磧iwe dzi瘯i naszym sponsorom : Galerii Wis豉, Recon, Petrotel, Rynex, PSS "Spo貫m", SPAWEX,TEKOBUD, oraz naszemu wsp馧organizatorowi Miasto P這ck. Serdecznie dzi瘯ujemy za okaza貫 wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdj耩 autorstwa Wojtka Stasiaka
安i皻o Latawca 2016

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i Urz康 Miasta P這cka zapraszaj do udzia逝 w „安i璚ie Latawca”. Konkurs zaplanowano na 1 pa寮ziernika 2016 roku, godz. 9.00.

Zawody b璠 rozgrywane w dw鏂h kategoriach: latawce p豉skie i latawce skrzynkowe.Warunkiem wzi璚ia udzia逝w konkursie jest posiadaniew豉snor璚znie wykonanych latawc闚.

W ka盥ej kategorii oceniane b璠: wygl康, estetyka wykonania, trudno嗆 i skomplikowanie konstrukcji, stabilno嗆 w locie oraz efekty specjalne.

Wspieraj nas Peklimar, Rynex, Galeria Wis豉, Petrotel, Recon oraz PSS ,,Spo貫m”.

Serdecznie zapraszamy ca貫 rodziny, czeka b璠zie na Pa雟twa gor帷a groch闚ka, oraz dyplomy upami皻niaj帷e dla ka盥ego dziecka kt鏎e odwiedzi nasze lotnisko.

Zapoznaj si z regulaminem zawod闚.

Motoparalotniowe Mistrzostwa 安iata

W dniach 20 – 27 sierpnia w Wielkiej Brytanii odbywa造 si 9. Motoparalotniowe Mistrzostwa 安iata oraz 15. Mikrolotowe Mistrzostwa 安iata. Wojciech B鏬da zoby na nich 3 medale - przeczytaj relacj
Szybowcowe Mistrzostwa Polski
ㄆkasz Kornacki, pilot naszego aeroklubu, zosta II Wicemistrzem Polski w klasie Klub. Szybowcowe Mistrzostwa Polski by造 rozgrywane w dniach 2-9 lipca w Aeroklubie Cz瘰tochowskim. Gratulujemy!
Pe軟e wyniki - soaringspot.com