Paramotolotniarze na 1300 m

Nasi koledzy z płockiej grupy paralotniowej, korzystając z bardzo dobrych warunków pogodowych bili swoje rekordy wysokościowe. Późnym popołudniem, po starcie z płyty lotniskowej i po długiej wędrówce w górę, panowie osiągnęli ponad 1300 m latając nad pułapem chmur.

......tuż po wylądowaniu

_Filmy przesłane przez Jacka Chrobocińskiego.

_Drugi film : Link
Szkolenia LPR i Straży Pożarnej
__galeria:

30 sierpnia 2010 roku na płockim lotnisku odbyły się wspólne, teoretyczne i praktyczne szkolenia Straży Pożarnej i pilotów płockiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do Płocka oprócz naszych lokalnych oddziałów straży, przyjechały grupy strażaków z Sierpca, Mławy, Gostynina i Żuromina. Piloci z LPR przedstawiali wszystkie zalety Eurocoptera EC 135, jego wyposażenie medyczne, podstawowe dane techniczne, rodzaje łączności, oraz wszystkie zasady bezpieczeństwa wymagane podczas przebywania w bliskiej strefie śmigłowca będącego w akcji. Między innymi omawianym i ciekawym przypadkiem był fakt zbierania się na poszyciu śmigłowca dużych ilości ładunków elektrostatycznych, które w sporadycznych przypadkach, ale jednak, potrafią porazić osobę dotykającą śmigłowiec przed zetknięciem się z ziemią na przykład podczas lądowania. W części praktycznej kilka wytypowanych osób brało udział w naprowadzaniu pilota sygnałami ręcznymi na "prowizoryczne" lądowisko. W części końcowej strażacy tak jak poprzednio też naprowadzali śmigłowiec, ale już po zapadnięciu zmroku i znakami oraz sygnałami świetlnymi. Ćwiczenia takie zapewniają lepsze działanie i wykorzystanie jednostek ratowniczych, które w wielu przypadkach muszą działać wspólnie i precyzyjnie.

Zawody Śmigłowców Rc Płock 2010 zakończone

Zapraszamy na relację foto - wideo.
foto : Link
wideo + wyniki:Link
II Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC Płock 2010

Zapraszamy już po raz drugi na Ogólnopolskie Zawody Modeli Śmigłowców RC Płock 2010, które odbędą się w dniach 7 i 8 sierpnia na lotnisku AZM. Do Płocka zjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski aby konkurować w kategoriach F3C, F3C Sport, F3N i Freestyle.
Zeszłoroczne płockie zawody zostały uznane przez zawodników i gości za najlepsze, jakie dotąd były organizowane w Polsce! To nie wątpliwy sukces organizatorów.
Fim : Link Film : Link Fim : Link

Szwajcarzy i zabytkowe samoloty w Płocku

Sześć zabytkowych samolotów odwiedziło płocki Aeroklub. To grupa należąca do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Zabytkowych Samolotów (AAA). Grupę reprezentował sam prezes stowarzyszenia Pan Christian Nicca, który przyleciał drewnianej konstrukcji samolotem - Jodel, wykonanym jeszcze przez swojego dziadka. Różne grupy tej organizacji, liczącej ponad 350 starodawnych samolotów, podróżują po całej Europie. Ta grupa wracała z trasy Tallin (Estonia), Wilno (Litwa), Płock (Polska), Leszno (Polska) i docelowe lotniska w Szwajcarii. Po zatankowaniu samolotów, Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski wręczył liderowi szwajcarskiej grupy albumy i broszury o historii płockiego aeroklubu i tegorocznych nadwiślańskich pokazach lotniczych, oraz zaprosił do odwiedzin naszego Aeroklubu w przyszłym roku. Grupa razem zakołowała przed pas startowy i jeden po drugim wystartowali w dalszą drogę. Na do widzenia, Szwajcarzy pokazali , że ich poniekąd stare samoloty też potrafią robić szybkie i niskie nawrotu i po widowiskowych niskich przelotach nad lądowiskiem odlecieli sznurkiem w stronę Leszna.

__galeria: