Latawcowe mistrzostwa AP - p這cczanie na podium

Po p這ckim konkursie latawc闚 przyszed czas na mistrzostwa Aeroklubu Polskiego. W ubieg陰 niedziel zwyci瞛cy eliminacji, pod czujnym okiem Wojciecha Krzywi雟kiego, stan瘭i w szranki z zawodnikami z ca貫j Polski na w這c豉wskim lotnisku w Kruszynie. Nasi zawodnicy z P這cka - Filip Sosnowski i Mateusz Korma雟ki (mistrz Polski z 2008 roku) startowali w kategorii m這dzik闚 - klasa latawc闚 p豉skich FLP. W kategorii latawc闚 skrzynkowych AZM reprezentowali koledzy z Gostynina. Podobnie jak w P這cku, serca komisji s璠ziowskiej podbi pi瘯ny klaun Filipa z logiem AZM na muszce, w kt鏎ego jakim cudem przeistoczy豉 si lataj帷a 瘸ba. Tylko jednego punktu zabrak這 do zdobycia tytu逝 mistrza Polski. Serdecznie gratulujemy Filipowi pi瘯nego rozpocz璚ia kariery modelarskiej. Mamy nadziej, 瞠 w przysz造m roku zaatakuje najwy窺zy stopie podium. Mateuszowi nie uda這 si obroni tytu逝 mistrzowskiego - zaj掖 9 miejsce. W ostatecznym rozrachunku ekipa AZM zaj窸a 3 miejsce dru篡nowo. Puchar odebra dumny szef ekipy Wojciech Krzywi雟ki.

Zapraszamy do obejrzenia kr鏒kiej relacji fotograficznej z imprezy:

Oficjalne wyniki zawod闚: Link
Hughes 369 D
Nad P這ckiem a dok豉dnie nad liniami energetycznymi przechodz帷ymi przez nasze miasto mogli鄉y zaobserwowa nisko i szybko poruszaj帷y si ma造 鄉ig這wiec. To fi雟ki Hughes 369 D, wynaj皻y przez firm Energa do fotografowania specjalistycznymi kamerami s逝p闚 wysokiego napi璚ia 110 KV. Na odpoczynek po ci篹kim dniu pracy zawita do p這ckich hangar闚.

安i皻o Latawca 2010

Takiej pi瘯nej pogody nie by這 ju dawno. Niekt鏎zy 瘸rtobliwie twierdzili, 瞠 zam闚ili鄉y za 豉dn, bo ci篹sze konstrukcje potrzebuj wi瘯szego wiatru, kt鏎ego czasami troszk brakowa這. Na p這ckie lotnisko przyby造 t逝my uczestnik闚. P這ck juz dawno nie widzia tak wiele latawc闚. Prawie trzykrotnie zosta豉 pobita frekwencja z zesz貫go roku. To dow鏚 na to, 瞠 dzieci, m這dzie a przede wszystkim ich opiekunowie piel璕nuj najstarsze p這ckie tradycje. Pod okiem s璠zi闚, Wojciecha Krzywi雟kiego i Krzysztofa Waleckiego rozegrany zosta otwarty konkurs latawc闚, kt鏎y by za r闚no eliminacj do mistrzostw Aeroklubu Polskiego. Po eliminacjach rozpocz掖 si festiwal wszystkiego, co tylko unosi這 si na wietrze. Niebo nad p這ckim lotniskiem mieni這 si we wszystkich kolorach a latawce giganty i profesjonalne latawce akrobacyjne zachwyca造 i wzbudza造 podziw u wszystkich. Wygrani otrzymali wspania貫 nagrody ufundowane przez sponsor闚 a wr璚za je sam Dyrektor Aeroklubu S豉womir Adamkowski. Dzi瘯ujemy wszystkim uczestnikom za udzia i wspania貫 latawce. Dzi瘯ujemy zaproszonym go軼iom za prezentacj latawc闚 gigant闚, wszystkim sponsorom oraz ca貫j grupie kole瘸nek i koleg闚, kt鏎zy pomagali w przygotowaniu.

Zapraszamy do galerii ze 安i皻a Latawca 2010!

Galeria Patryka Sadowskiego
Go軼i闑ie Zlin 526 F
Nasz Zlin 526 F to pere趾a Aeroklubu. Jak瞠 mi這 go軼i inne , pi瘯nie utrzymane F-ki. Odwiedzi nas SP-KTP ze Sk瘼ego. Samolot jest w豉sno軼i osoby prywatnej.
Wiatrakowiec Xenon
Jeden z wiatrakowc闚 Xenon, kt鏎ego mogli鄉y podziwia we wspania造ch ewolucjach na p這ckich pokazach lotniczych, zawita 19 wrze郾ia ponownie w go軼in na aeroklubowe lotnisko. Pilot, kt鏎y zar闚no jest w豉軼icielem tego Xonona sprawi nam wielk niespodziank, funduj帷 ch皻nym loty zapoznawcze. To niesamowita maszyna. Aby o niej rozmawia trzeba si po prostu przelecie. Wizyta ta by豉 cenna przede wszystkim dla Bogdana Go軼iniaka, kt鏎y u nas podobny wiatrakowiec buduje. Piloci wymienili si szczeg馧ami technicznymi a nast瘼nie zaprezentowane zosta造 "mo磧iwo軼i' Xenona w g鏎ze.

__galeria: