Rozpocz璚ie sezonu szybowcowego 2011

Z lekkim po郵izgiem 25 czerwca rozpocz掖 si sezon szybowcowy. Instruktorzy Andrzej Weso這wski, Jan Chroboci雟ki i Krzysztof Pankowski oraz pi璚iu wznawiaj帷ych pilot闚 szybowcowych od rana do p騧nych godzin popo逝dniowych wzbijali si szybowcami w g鏎. Pogoda by豉 troch przeplatana ale na szcz窷cie ciemniejsze chmury kr捫y造 tylko wok馧 lotniska. Chmury to pi瘯ne t這 dla samolot闚 wi璚 zapraszam na kr鏒k foto relacj.

Galeria Patryka Sadowskiego
PZL TS-11 Iskra nad P這ckiem

Dwa dni przed pokazami odby si lot rozpoznawczy samolotu odrzutowego PZL TS-11 Iskra. Piloci nagrywali stref pokaz闚 w kt鏎ej wyst徙i po raz pierwszy. Ju w sobot zobaczymy polsk formacj akrobacyjn "Bia這 - Czerwone Iskry" w grupowych i solowych pokazach nad Wis陰. To jedna z czo這wych polskich grup akrobacyjnych lataj帷a na samolotach odrzutowych. Ich fantastyczne uk豉dy mo積a ogl康a na pokazach w ca造m 鈍iecie a ju w najbli窺z sobot zaprezentuj si u nas w P這cku.

Piloci po paru okr捫eniach pokiwali na po瞠gnanie daj帷 zna, 瞠 miejsce im si bardzo podoba :)

Tiger Moth
Pokazy lotnicze coraz bli瞠j wi璚 i go軼i odwiedzaj帷ych p這ckie lotnisko coraz wi璚ej. Tiger Moth, kt鏎ego b璠ziemy mieli przyjemno嗆 ogl康a 18 i 19 czerwca na p這ckim pikniku to brytyjski samolot szkolny produkowany w latach 1931-1944. Od 1934 by podstawowym samolotem we wszystkich szko豉ch lotniczych Royal Air Force (RAF). Samolot jest konstrukcji cz窷ciowo stalowej ( stela kad逝ba) i cz窷ciowo drewnianej ( p豉t i usterzenie), pokryty jest w ca這軼i pl鏒nem. Niewielka seria by豉 wyposa穎na nawet w p造waki. Samoloty Tiger Moth by造 r闚nie stosowane w polskich dywizjonach m.in. 300, 304, 309 i 315 jako samoloty pomocnicze.

Tiger Moth na p這ckim lotnisku
I bitwa ESA o P這ck 2011

22 maja 2011 pierwszy raz w P這cku rozegrane zosta造 Og鏊nopolskie Zawody ESA - I bitwa o P這ck. W zawodach bra這 udzia 26 zawodnik闚 z ca貫j Polski i a pi璚iu zawodnik闚 z P這cka !. Zawody odbywa造 si w dw鏂h kategoriach WWI i WWII, czyli modelarze startowali modelami samolot闚 bojowych z I i II Wojny 安iatowej. Opr鏂z g堯wnej rywalizacji, Dyrektor Aeroklubu S豉womir Adamkowski nagrodzi dwa naj豉dniejsze modele. Po bardzo mi造ch recenzjach , wysokich ocenach za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie zawod闚 oraz po nienikn帷ym u鄉iechu Dyrektora Aeroklubu mamy nadziej, 瞠 za rok zn闚 obronimy p這ckie niebo.

Po wi璚ej informacji oraz do galerii zdj耩 zapraszamy na stron zawod闚 : http://esa.rcplock.pl
SKYTREKKING szko豉 latania

Skytrekking - szko豉 paralotniowa z Bydgoszczy wraz z instruktorem Piotrem Cwudzi雟kim i sze軼ioma uczniami z P這cka od 16 maja rozpocz窸a na naszym lotnisku podstawowy kurs pilota簑. Uczestnicy wyci庵ani s w g鏎 przez spalinow wyci庵ark i po wzbiciu na odpowiedni wysoko嗆 kontynuuj samodzielne loty po okr璕u. Po parominutowym szybowaniu i ustawieniu si pod wiatr staraj si wyl康owa jak najbli瞠j miejsca startu. Przez ca造 czas z ziemi wszytko obserwuje Pan Piotr i b造skawicznie poprzez radio podaje wskaz闚ki swoim kursantom. Kurs potrwa do pi徠ku. Strona szko造 : http://skytrekking.pl/

Zapraszamy do galerii.