Wyniki modelarskie osiągnięte w roku 2010

Wyniki sportowe Wojciecha Krzywińskiego (AZM) osiągnięte w roku 2010.

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych – Klasa makiet rakiet S-7 /seniorzy/ - II miejsce

Zawody zaliczane do punktacji rocznej Pucharu Polski
Lisie Kąty ( kwiecień) - I miejsce
Zielona Góra (sierpień) - I miejsce
Gliwice (wrzesień) - I miejsce

Klasyfikacja końcowa – roku 2010 Pucharu Polski w klasie S-7 – I miejsce na 17-u sklasyfikowanych

Zawody zaliczane do punktacji rocznej Pucharu Świata w klasie S-7
Marianpol (Litwa) - II miejsce
Liepaja (Łotwa) - I miejsce
Zielona Góra ( Polska) - II miejsce
Belgrad (Serbia) - I miejsce

Klasyfikacja końcowa – Puchar Świata za 2010 rok - II miejsce (na 109 sklasyfikowanych)

Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych dla seniorów w Irig(Serbia)
Srebrny medal w klasyfikacji zespołowej w klasie makiet S-7 . W składzie trzyosobowej drużyny poza Krzywińskim, Tomasz i Antoni Karchowie z Rybnika.

Wyniki wychowanków instr. Wojciecha Krzywińskiego

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów – klasa S-7
Mateusz Kormański - I miejsce
Piotr Sułkowski - II miejsce
Klasa makiet wysokościowych S5-B
Mateusz Kormański - I miejsce
Piotr Sułkowski - II miejsce

Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych dla juniorów – klasa S-7
Zespołowe II Wicemistrzostwo Świata Juniorów oraz I Wicemistrzostwo Świata w klasie makiet wysokościowych S5-B. W trzyosobowym zespole narodowym dwaj zawodnicy AZM tj. Piotr Sułkowski i Mateusz Kormański.

Mistrzostwa Polski Latawcowe dla Młodzików
W klasie latawców płaskich FLP - srebrny medal - Filip Sosnowski
Ekipa AZM w składzie Filip Sosnowski, Mateusz Kormański, Adrianna Węglewska i Kinga Świtalska sklasyfikowana została na miejscu II Wicemistrza Polski roku 2010

Latawcowe mistrzostwa AP - płocczanie na podium

Po płockim konkursie latawców przyszedł czas na mistrzostwa Aeroklubu Polskiego. W ubiegłą niedzielę zwycięzcy eliminacji, pod czujnym okiem Wojciecha Krzywińskiego, stanęli w szranki z zawodnikami z całej Polski na włocławskim lotnisku w Kruszynie. Nasi zawodnicy z Płocka - Filip Sosnowski i Mateusz Kormański (mistrz Polski z 2008 roku) startowali w kategorii młodzików - klasa latawców płaskich FLP. W kategorii latawców skrzynkowych AZM reprezentowali koledzy z Gostynina. Podobnie jak w Płocku, serca komisji sędziowskiej podbił piękny klaun Filipa z logiem AZM na muszce, w którego jakimś cudem przeistoczyła się latająca żaba. Tylko jednego punktu zabrakło do zdobycia tytułu mistrza Polski. Serdecznie gratulujemy Filipowi pięknego rozpoczęcia kariery modelarskiej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zaatakuje najwyższy stopień podium. Mateuszowi nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego - zajął 9 miejsce. W ostatecznym rozrachunku ekipa AZM zajęła 3 miejsce drużynowo. Puchar odebrał dumny szef ekipy Wojciech Krzywiński.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z imprezy:

Oficjalne wyniki zawodów: Link
Hughes 369 D
Nad Płockiem a dokładnie nad liniami energetycznymi przechodzącymi przez nasze miasto mogliśmy zaobserwować nisko i szybko poruszający się mały śmigłowiec. To fiński Hughes 369 D, wynajęty przez firmę Energa do fotografowania specjalistycznymi kamerami słupów wysokiego napięcia 110 KV. Na odpoczynek po ciężkim dniu pracy zawitał do płockich hangarów.

Święto Latawca 2010

Takiej pięknej pogody nie było już dawno. Niektórzy żartobliwie twierdzili, że zamówiliśmy za ładną, bo cięższe konstrukcje potrzebują większego wiatru, którego czasami troszkę brakowało. Na płockie lotnisko przybyły tłumy uczestników. Płock juz dawno nie widział tak wiele latawców. Prawie trzykrotnie została pobita frekwencja z zeszłego roku. To dowód na to, że dzieci, młodzież a przede wszystkim ich opiekunowie pielęgnują najstarsze płockie tradycje. Pod okiem sędziów, Wojciecha Krzywińskiego i Krzysztofa Waleckiego rozegrany został otwarty konkurs latawców, który był za równo eliminacją do mistrzostw Aeroklubu Polskiego. Po eliminacjach rozpoczął się festiwal wszystkiego, co tylko unosiło się na wietrze. Niebo nad płockim lotniskiem mieniło się we wszystkich kolorach a latawce giganty i profesjonalne latawce akrobacyjne zachwycały i wzbudzały podziw u wszystkich. Wygrani otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów a wręczał je sam Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe latawce. Dziękujemy zaproszonym gościom za prezentację latawców gigantów, wszystkim sponsorom oraz całej grupie koleżanek i kolegów, którzy pomagali w przygotowaniu.

Zapraszamy do galerii ze Święta Latawca 2010!

Galeria Patryka Sadowskiego
Gościńnie Zlin 526 F
Nasz Zlin 526 F to perełka Aeroklubu. Jakże miło gościć inne , pięknie utrzymane F-ki. Odwiedził nas SP-KTP ze Skępego. Samolot jest własnością osoby prywatnej.