Rozstrzygni璚ie konkursu M這dych Artyst闚 FAI

50 Lat Za這gowych Lot闚 Kosmicznych. Pod tym tytu貫m trwa Konkurs M這dych Artyst闚 FAI.
Do 14 lutego 2011 nap造wa造 prace z ca貫go regionu dzia豉nia P這ckiego Aeroklubu. Do komisji dostarczono 56 prac. Po sprawdzeniu czy prace s zgodne z kryteriami konkursu wybrano najlepsze, kt鏎e trafi造 na wystaw do Sp馧dzielczego Domu Kultury P這ckiej Sp馧dzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - W豉sno軼iowej w P這cku. Komisja zgodnie z regulaminem wytypowa豉 po dwie zwyci瘰kie prace z trzech kategorii wiekowych:

Grupa I - kategoria m這dzik闚 (urodzeni mi璠zy 1.01.2001 a 31.12.2004)
Grupa II - kategoria junior闚 m這dszych (urodzeni mi璠zy 01.01.1997 a 31.12.200)
Grupa III - kategoria junior闚 (urodzeni mi璠zy 1.01.1993 a 31.12.1996 )

Zdaniem naszej komisji tegoroczny p這cki etap konkursu sta na bardzo wysokim poziomie i nie by這 豉two wybra te najlepsze prace.
Aby wprowadzi wszystkich w kosmiczny nastr鎩, Gal rozdania nagr鏚 rozpocz皻o emisj filmu dokumentalnego o podboju kosmosu przez cz這wieka. Nast瘼nie wszystkim zwyci瞛com i wyr騜nionym Dyrektor P這ckiego Aeroklubu - S豉womir Adamkowski, Dyrektor P這ckiego Sp馧dzielczego Domu Kultury - Marek Owsik oraz Szef P這ckiej Sekcji Modelarskiej AZM - Wojciech Krzywi雟ki wr璚zyli nagrody i dyplomy. Opr鏂z uroczysto軼i wr璚zania nagr鏚 mogli鄉y podziwia przygotowan przez p這ckich modelarzy pi瘯n wystaw modeli rakiet kosmicznych , kt鏎a nawi您ywa豉 od czas闚 niemieckich rakiet V2 z lat 40 do czas闚 najnowszych wahad這wc闚 kosmicznych . Ca陰 wystaw omawia i okrasza ciekawostkami Szef p這ckich modelarzy Wojciech Krzywi雟ki , wielokrotny mistrz Polski i 安iata w modelarstwie kosmicznym.
Zapraszamy do galerii i prezentacji prac fina這wych: Link

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Uprzejmie zapraszamy Kole瘸nki/Koleg闚 na:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej,
kt鏎e odb璠zie si w dniu 26 marca b. roku w siedzibie Aeroklubu.

Godzin zebrania ustalono na 10 00 - I termin, II termin godz. 10 30 - 29 pkt. 9 Statutu, z nast瘼uj帷ym porz康kiem obrad:
1. . Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Wyb鏎 przewodnicz帷ego i prezydium zgromadzenia.
3. Przyj璚ie porz康ku Obrad.
4. Przyj璚ie Regulaminu Obrad.
5. Powo豉nie Komisji:
- Mandatowej
- Uchwa i Wniosk闚
6. Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
7. Zg豉szanie kandydat闚 na Delegat闚
8. Powo豉nie Komisji Skrutacyjnej
9. Wyb鏎 Delegat闚 na XXVIII Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegat闚 Aeroklubu Polskiego.
10. Przerwa.
11. Dyskusja.
12. Og這szenie wynik闚 wybor闚 i przedstawienie Delegat闚.
13. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2010.
14. Przyj璚ie uchwa i wniosk闚 w g這sowaniu jawnym.
15. Zako鎍zenie obrad.
Zwracamy uwag na fakt pos逝giwania si mandatem cz這nka na obradach i g這sowaniach w czasie WZC AZM.
Pe軟oprawnym cz這nkiem mog帷ym dysponowa mandatem oraz korzystaj帷ym w pe軟i z innych praw i obowi您k闚 Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej jest osoba nie zalegaj帷a ze sk豉dkami. (Podstawa prawna: Statut AP 9. 3. )

Z powa瘸niem:
S豉womir Adamkowski

P.S. Na 30 minut przed rozpocz璚iem zebrania mo積a b璠zie uregulowa sk豉dki.
II Edycji Plebiscytu na Cz這wieka Roku General Aviation w Polsce!

Z nieukrywan satysfakcj zapraszamy wszystkich czytelnik闚, pilot闚 i mi這郾ik闚 lotnictwa do udzia逝 w II edycji plebiscytu "Cz這wiek Roku General Aviation w Polsce", organizowanego wsp鏊nie przez portal dlapilota.pl oraz Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland.
Konkurs ma uhonorowa osob, kt鏎ej postawa i dzia豉nia wnios造 korzy軼i i przyczyni造 si do rozwoju lotnictwa og鏊nego. Wybrani kandydaci to w ocenie kapitu造 plebiscytu wieloletni or璠ownicy zasad i praktyk niezb璠nych do rozwoju lotnictwa og鏊nego w Polsce. To osoby, kt鏎e niezale積ie od koniunktury zawsze wspomagali rozw鎩 tej dziedziny lotnictwa.
Zadaniem plebiscytu - w kt鏎ym nie ma przegranych - jest r闚nie przybli瞠nie 鈔odowisku lotniczemu os鏏, kt鏎e cz瘰to bez medialnego rozg這su, a z du篡m osobistym zaanga穎waniem przyczyniaj si do normalno軼i w tej porywaj帷ej dla wielu, acz szalenie trudnej dziedzinie 篡cia.
廝鏚這 - dlapilota.pl

Czytaj wi璚ej ....Link
Konkurs M這dych Artyst闚 FAI

czytaj wi璚ej ... Link