MI17 POLISH NAVY w P這cku

10 maja polski 鄉ig這wiec MI17 z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej zawita na p這ckie lotnisko. 妃ig這wcem przylecieli przedstawiciele Dow鏚ztwa aby zapozna si z miejscem pokaz闚 lotniczych i dokona pierwszych, roboczych ustale .Tak prosz Pa雟twa Lotnictwo Polskiej Marynarki zaprezentuje si na tegorocznym pikniku !. Stron p這ck reprezentowali Dyrektor Aeroklubu S豉womir Adamkowski, Szef p這ckich pokaz闚 lotniczych Arkadiusz Choi雟ki oraz Pawe Jakubowski - biuro medialne pokaz闚.

zapraszam do galerii :
Renowacja pasa startowego

Od listopada ubieg貫go roku trwaj prace nad renowacj g堯wnego pasa startowego (13/31) na aeroklubowym lotnisku. Pas bez wzgl璠u na jego przysz貫 rozbudowy wymaga natychmiastowego r闚nania. Nier闚no軼i by造 ju tak du瞠, 瞠 zagra瘸造 powa積ie startuj帷ym i l康uj帷ym samolotom i szybowcom.
Prace zbli瘸j si ku ko鎍owi. Powierzchnia by豉 wiele razy zdrapywana, niwelowana i utwardzana. Ostatnim etapem by這 sianie trawy. Teraz czekamy a pas si zazieleni i po kilku koszeniach b璠zie si nadawa do u篡tku.

Ma造 Puchar Gordona Bennetta w Kruszynie

Ma造 Puchar Gordona Bennetta w Kruszynie . To Mistrzostwa Polski M這dzik闚 w modelach balon闚 na ogrzane powietrze rozegrane w dniach 09-10 kwietnia 2011r. Gospodarzem tegorocznych mistrzostw by Aeroklub W這c豉wski. Do zawod闚 stan窸o a 62 zawodnik闚 wy這nionych w drodze zawod闚 regionalnych m .in. z Torunia, Bia貫gostoku, υdzi, P這cka, 安idnicy, Grudzi康za. Nie zabrak這, oczywi軼ie reprezentant闚 gospodarzy zawod闚. Niestety, wietrzna aura nie u豉twia豉 zadania ani zawodnikom, ani te s璠ziom. Bo chocia modele s co najmniej kilkana軼ie razy mniejsze od "prawdziwych" balon闚, to ogrzanie w nich powietrza palnikiem gazowym i utrzymanie do momentu startu wymaga sporo sprytu.
- Warunki s dzi straszne, musimy chowa si za hangarami ze wzgl璠u na bardzo silny wiatr - m闚i豉 s璠zina Ma貪orzata Bejgrowicz...

zr鏚這: Gazeta Pomorska
Link do galerii Link

- indywidualnie:
1. Mateusz Rembowski, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w P這cku
2. Ireneusz Stekman, Aeroklub Kujawski w Inowroc豉wiu
3. Filip Twardowski, Miejsko-Gminny O鈔odek Kultury w Pogorzeli
4. Przemys豉w Ha豉si雟ki, Aeroklub W這c豉wski

- dru篡nowo:
1. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w P這cku
2. Aeroklub Kujawski w Inowroc豉wiu
3. II dru篡na Aeroklubu W這c豉wskiego
4. I dru篡na Aeroklubu W這c豉wskiego

Brawa dla zawodnik闚 i instruktor闚 z Aeroklubu Ziemi Mazowieckej za tak wspania貫 wyniki !
Biegi prze豉jowe dla gimnazj闚 i lice闚 z ca貫go p這ckiego powiatu.
8 kwietnia odby造 sie Mi璠zypowiatowe IMS, Gimnazjady, Licealiady w Indywidualnych Biegach Prze豉jowych P這ck 2011. Ju od kilku lat ta du瘸 i wspania豉 impreza sportowa odbywa si na p這ckim lotnisku. W biegach prze豉jowych podzielonych na kategorie wiekowe bra豉 udzia m這dzie ze wszystkich klas gimnazjalnych i lice闚 z ca貫go powiatu p這ckiego. Organizatorzy : Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, P這cki Szkolny O鈔odek Sportowy, Zesp馧 Szk馧 Technicznych w P這cku, Miejski Zesp馧 Obiekt闚 Sportowych J.B. w P這cku.

Zapraszamy do kr鏒kiej galerii.

Mistrzostwa Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej modeli balon闚 na ogrzane powietrze P這ck 2011

W sobot 2 kwietnia na aeroklubowym lotnisku odby造 si Mistrzostwa Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej modeli balon闚 na ogrzane powietrze dla m這dzik闚. Zawody by造 jednocze郾ie eliminacjami do Mistrzostw Polski . W zawodach uczestniczyli zawodnicy z modelarni p這ckich i gostyni雟kich. G堯wnym s璠zi by szef p這ckich modelarzy Wojciech Krzywi雟ki. Jak co roku, zawody od strony technicznej przygotowa豉 modelarnia z Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie prowadzona przez Zygmunta Rosi雟kiego. Pogoda zawodnikom dopisa豉, by這 ciep這, s這necznie i niemal瞠 bezwietrznie. Co par minut w g鏎 wzbija si kolorowy balon nape軟iony ogrzanym powietrzem a s璠ziowie mierzyli czas lotu. W tym roku na szcz窷cie 瘸den balon nie uciek i ka盥y z zawodnik闚 daleko ale w granicach lotniska m鏬 sw鎩 model odnale潭.

Wyniki :

1 miejsce - Adrianna W璕lewska - Gostynin