Sytuacje szczeg鏊ne i niebezpieczne

Szk馧ka szybowcowa 2010 trwa nieprzerwanie od 3 lipca. Niemal瞠 ka盥ego dnia od godzin rannych do p騜nych popoludniowy na p這ckim niebie s造cha warkot aeroklubowej wilgi wyci庵aj帷ej do g鏎y szybowiec po szybowcu . Dla cz窷ci uczni闚 nadszedl ten etap kursu , kt鏎y tak jak pierwszy samodziely lot przynosi nie mniejsze emocje. Mowa o szkoleniu praktycznym z zakresu sutuacji szczeg鏊nych i niebezpiecznych. Co jaki czas w g鏎 wylatywa Puchacz aby za chwil m鏂 zobaczyc jak kr璚i korkoci庵i . Opr鏂z korkoci庵闚 獞iczono awaryjne wyczepienia szybowca podczas startu co uwa瘸ne jest za najbardziej nebezpieczne zdarzenie. Na zdj璚iu nasz szybowiec 'Puchacz", w kt鏎ym instruktor demonstruje tak zwane "przeci庵ni璚ie".
Kawa czy herbata ?
galeria

Rados豉w Brz霩ka z telewizyjnej jedynki , jeden z prowadz帷ych poranny program kawa czy herbata ?, zawita na p這ckie lotnisko. W 鈔od 7 lipca nagrywany by materia o naszym Aeroklubie a mi璠zy innymi o tegorocznych pokazach oraz szkole szybowcowej. Dyrektor AZM S豉womir Adamkowski udzieli obszernego wywiadu opowiadaj帷 o pocz徠kach i szczeg馧ach p這ckich pokaz闚 oraz o problemach infrastruktury naszego lotniska. Nast瘼nie rozmowy przenios造 si na miejsce start闚 szkolnych szybowc闚. Instruktorzy Jan Chroboci雟ki i Andrzej Weso這wski opowiadali o wymogach i terminach, kt鏎e konieczne s by tak przygod rozpocz望. Uczniowie natomiast opowiadali o tym co dla nich jest najtrudniejsze i jak sobie radz z w豉snymi s豉bo軼iami. Program b璠zie wyemitowany 14 lipca w jedynce w programie "kawa czy herbata?" w godzinach przedpo逝dniowych.

Szk馧ka szybowcowa 2010 ruszy豉

Po paru miesi帷ach teoretycznej nauki , dla m這dych, przysz造ch pilot闚 szybowcowych przyszed d逝go oczekiwany dzie czyli rozpocz璚ie lot闚 szkoleniowych. 3 lipca dwie Wilgi, dwa Bociany, dw鏂h instruktor闚 i grupa uczni闚 rozpocz窸a praktyczn cze嗆 szk馧ki szybowcowej 2010. Pierwszego dnia ka盥y z uczni闚 wykona co najmniej dwa lub trzy loty szkolno-zapoznawcze

Oficjalne przekazanie nowego 鄉ig這wca dla LPR
23 czerwca, Marsza貫k Sejmu, Bronis豉w Komorowski w raz z przedstawicielami Aeroklubu P這ckiego, i miasta P這cka , uczestniczy w uroczystym przekazaniu plac闚ce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nowego 鄉ig這wca ratunkowego EC 135 Eurocopter. Marsza貫k odby lot pokazowy 鄉ig這wcem po czym gratulowa ratownikom i pilotom. Aeroklub reprezentowali : Prezes Aeroklubu - Bogus豉w Strze郾iewski, wiceprezes- Cezary Supe, dyrektor - S豉womir Adamkowski. Od przedstawicieli Aeroklubu, Marsza貫k otrzyma w prezencie pi瘯n, du膨 fotografie z tegorocznych pokaz闚. Film z p這ckich, szkoleniowych, nocnych lot闚 : Link Link do nocnej galerii zdj耩: Tu

__galeria:
Pierwszy go嗆 na p這ckim lotnisku

W pi徠ek po po逝dniu przylecia do P這cka ju pierwszy go嗆. Spitfire odby oblot rozpoznawczy nad p這ck pla瘸, po czym skierowa si nad pas naszego lotniska. My郵iwiec wykona fantastyczne niskie przeloty prezentuj帷 sw鎩 wspania造 wygl康 i ryk silnika. To niesamowite wra瞠nia. B璠ziemy te mogli ogl康a go w locie razem z Hurricanem, wi璚 zapraszamy nad p這ck pla輳 ! Przedstawiam ju teraz naszego go軼ia w kr鏒kiej galerii.