Szwajcarzy i zabytkowe samoloty w P這cku

Sze嗆 zabytkowych samolot闚 odwiedzi這 p這cki Aeroklub. To grupa nale膨ca do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Zabytkowych Samolot闚 (AAA). Grup reprezentowa sam prezes stowarzyszenia Pan Christian Nicca, kt鏎y przylecia drewnianej konstrukcji samolotem - Jodel, wykonanym jeszcze przez swojego dziadka. R騜ne grupy tej organizacji, licz帷ej ponad 350 starodawnych samolot闚, podr騜uj po ca貫j Europie. Ta grupa wraca豉 z trasy Tallin (Estonia), Wilno (Litwa), P這ck (Polska), Leszno (Polska) i docelowe lotniska w Szwajcarii. Po zatankowaniu samolot闚, Dyrektor Aeroklubu S豉womir Adamkowski wr璚zy liderowi szwajcarskiej grupy albumy i broszury o historii p這ckiego aeroklubu i tegorocznych nadwi郵a雟kich pokazach lotniczych, oraz zaprosi do odwiedzin naszego Aeroklubu w przysz造m roku. Grupa razem zako這wa豉 przed pas startowy i jeden po drugim wystartowali w dalsz drog. Na do widzenia, Szwajcarzy pokazali , 瞠 ich poniek康 stare samoloty te potrafi robi szybkie i niskie nawrotu i po widowiskowych niskich przelotach nad l康owiskiem odlecieli sznurkiem w stron Leszna.

Sytuacje szczeg鏊ne i niebezpieczne

Szk馧ka szybowcowa 2010 trwa nieprzerwanie od 3 lipca. Niemal瞠 ka盥ego dnia od godzin rannych do p騜nych popoludniowy na p這ckim niebie s造cha warkot aeroklubowej wilgi wyci庵aj帷ej do g鏎y szybowiec po szybowcu . Dla cz窷ci uczni闚 nadszedl ten etap kursu , kt鏎y tak jak pierwszy samodziely lot przynosi nie mniejsze emocje. Mowa o szkoleniu praktycznym z zakresu sutuacji szczeg鏊nych i niebezpiecznych. Co jaki czas w g鏎 wylatywa Puchacz aby za chwil m鏂 zobaczyc jak kr璚i korkoci庵i . Opr鏂z korkoci庵闚 獞iczono awaryjne wyczepienia szybowca podczas startu co uwa瘸ne jest za najbardziej nebezpieczne zdarzenie. Na zdj璚iu nasz szybowiec 'Puchacz", w kt鏎ym instruktor demonstruje tak zwane "przeci庵ni璚ie".
Kawa czy herbata ?
galeria

Rados豉w Brz霩ka z telewizyjnej jedynki , jeden z prowadz帷ych poranny program kawa czy herbata ?, zawita na p這ckie lotnisko. W 鈔od 7 lipca nagrywany by materia o naszym Aeroklubie a mi璠zy innymi o tegorocznych pokazach oraz szkole szybowcowej. Dyrektor AZM S豉womir Adamkowski udzieli obszernego wywiadu opowiadaj帷 o pocz徠kach i szczeg馧ach p這ckich pokaz闚 oraz o problemach infrastruktury naszego lotniska. Nast瘼nie rozmowy przenios造 si na miejsce start闚 szkolnych szybowc闚. Instruktorzy Jan Chroboci雟ki i Andrzej Weso這wski opowiadali o wymogach i terminach, kt鏎e konieczne s by tak przygod rozpocz望. Uczniowie natomiast opowiadali o tym co dla nich jest najtrudniejsze i jak sobie radz z w豉snymi s豉bo軼iami. Program b璠zie wyemitowany 14 lipca w jedynce w programie "kawa czy herbata?" w godzinach przedpo逝dniowych.

Szk馧ka szybowcowa 2010 ruszy豉

Po paru miesi帷ach teoretycznej nauki , dla m這dych, przysz造ch pilot闚 szybowcowych przyszed d逝go oczekiwany dzie czyli rozpocz璚ie lot闚 szkoleniowych. 3 lipca dwie Wilgi, dwa Bociany, dw鏂h instruktor闚 i grupa uczni闚 rozpocz窸a praktyczn cze嗆 szk馧ki szybowcowej 2010. Pierwszego dnia ka盥y z uczni闚 wykona co najmniej dwa lub trzy loty szkolno-zapoznawcze

Oficjalne przekazanie nowego 鄉ig這wca dla LPR
23 czerwca, Marsza貫k Sejmu, Bronis豉w Komorowski w raz z przedstawicielami Aeroklubu P這ckiego, i miasta P這cka , uczestniczy w uroczystym przekazaniu plac闚ce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nowego 鄉ig這wca ratunkowego EC 135 Eurocopter. Marsza貫k odby lot pokazowy 鄉ig這wcem po czym gratulowa ratownikom i pilotom. Aeroklub reprezentowali : Prezes Aeroklubu - Bogus豉w Strze郾iewski, wiceprezes- Cezary Supe, dyrektor - S豉womir Adamkowski. Od przedstawicieli Aeroklubu, Marsza貫k otrzyma w prezencie pi瘯n, du膨 fotografie z tegorocznych pokaz闚. Film z p這ckich, szkoleniowych, nocnych lot闚 : Link Link do nocnej galerii zdj耩: Tu