安i皻o Latawca 2010

Takiej pi瘯nej pogody nie by這 ju dawno. Niekt鏎zy 瘸rtobliwie twierdzili, 瞠 zam闚ili鄉y za 豉dn, bo ci篹sze konstrukcje potrzebuj wi瘯szego wiatru, kt鏎ego czasami troszk brakowa這. Na p這ckie lotnisko przyby造 t逝my uczestnik闚. P這ck juz dawno nie widzia tak wiele latawc闚. Prawie trzykrotnie zosta豉 pobita frekwencja z zesz貫go roku. To dow鏚 na to, 瞠 dzieci, m這dzie a przede wszystkim ich opiekunowie piel璕nuj najstarsze p這ckie tradycje. Pod okiem s璠zi闚, Wojciecha Krzywi雟kiego i Krzysztofa Waleckiego rozegrany zosta otwarty konkurs latawc闚, kt鏎y by za r闚no eliminacj do mistrzostw Aeroklubu Polskiego. Po eliminacjach rozpocz掖 si festiwal wszystkiego, co tylko unosi這 si na wietrze. Niebo nad p這ckim lotniskiem mieni這 si we wszystkich kolorach a latawce giganty i profesjonalne latawce akrobacyjne zachwyca造 i wzbudza造 podziw u wszystkich. Wygrani otrzymali wspania貫 nagrody ufundowane przez sponsor闚 a wr璚za je sam Dyrektor Aeroklubu S豉womir Adamkowski. Dzi瘯ujemy wszystkim uczestnikom za udzia i wspania貫 latawce. Dzi瘯ujemy zaproszonym go軼iom za prezentacj latawc闚 gigant闚, wszystkim sponsorom oraz ca貫j grupie kole瘸nek i koleg闚, kt鏎zy pomagali w przygotowaniu.

Zapraszamy do galerii ze 安i皻a Latawca 2010!

Galeria Patryka Sadowskiego
Go軼i闑ie Zlin 526 F
Nasz Zlin 526 F to pere趾a Aeroklubu. Jak瞠 mi這 go軼i inne , pi瘯nie utrzymane F-ki. Odwiedzi nas SP-KTP ze Sk瘼ego. Samolot jest w豉sno軼i osoby prywatnej.
Wiatrakowiec Xenon
Jeden z wiatrakowc闚 Xenon, kt鏎ego mogli鄉y podziwia we wspania造ch ewolucjach na p這ckich pokazach lotniczych, zawita 19 wrze郾ia ponownie w go軼in na aeroklubowe lotnisko. Pilot, kt鏎y zar闚no jest w豉軼icielem tego Xonona sprawi nam wielk niespodziank, funduj帷 ch皻nym loty zapoznawcze. To niesamowita maszyna. Aby o niej rozmawia trzeba si po prostu przelecie. Wizyta ta by豉 cenna przede wszystkim dla Bogdana Go軼iniaka, kt鏎y u nas podobny wiatrakowiec buduje. Piloci wymienili si szczeg馧ami technicznymi a nast瘼nie zaprezentowane zosta造 "mo磧iwo軼i' Xenona w g鏎ze.

__galeria:
L康owania w punkt
P這ccy motolotniarze doszkalaj sw鎩 kunszt latania. Na lotnisku p這ckim odby造 si loty treningowe, w kt鏎ych piloci 獞iczyli l康owania w tak zwany punk. A tym punktem by pas modelarski o d逝go軼i 30 m i szeroko軼i 20m. Dla utrudnienia, po wzbiciu si w g鏎 na oko這 50 m, wy陰czali silniki i lotem 郵izgowym celowali w pocz徠ek pasa bez mo磧iwo軼i drugiego podej軼ia. L康owania by造 naprawd udane.
.
Paramotolotniarze na 1300 m

Nasi koledzy z p這ckiej grupy paralotniowej, korzystaj帷 z bardzo dobrych warunk闚 pogodowych bili swoje rekordy wysoko軼iowe. P騧nym popo逝dniem, po starcie z p造ty lotniskowej i po d逝giej w璠r闚ce w g鏎, panowie osi庵n瘭i ponad 1300 m lataj帷 nad pu豉pem chmur.

......tu po wyl康owaniu

_Filmy przes豉ne przez Jacka Chroboci雟kiego.

_Drugi film : Link