鑿iczenia jednostek ratowniczych

Po raz kolejny na p這ckim lotnisku odby造 si wsp鏊ne 獞iczenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Stra篡 Po瘸rnej. Tym razem w 獞iczeniach bra豉 udzia Jednostka Ratowniczo-Ga郾icza nr 1 Pa雟twowej Stra篡 Po瘸rnej w P這cku. Tak jak w poprzedniej edycji opr鏂z szkolenia teoretycznego kolejna grupa stra瘸k闚 獞iczy豉 naprowadzanie medycznego helikoptera na prowizoryczne l康owisko. 鑿iczenia praktyczne odbywaj si przewa積ie po zmroku. Mo積a wtedy pokaza wykorzystanie o鈍ietlenia pok豉dowego samego 鄉ig這wca jak r闚nie jak za pomoc reflektor闚 z woz闚 stra瘸ckich i latarek wskaza pilotowi miejsce l康owania.

Zapraszam do kr鏒kiej galerii.
Plebiscyt Tygodnika P這ckiego "Z Tumskiego Wzg鏎za"

P馧tora miesi帷a czekali鄉y na rozstrzygni璚ie plebiscytu Tygodnika P這ckiego "Z Tumskiego Wzg鏎za" wydarzenie roku 2010. Nasi czytelnicy g這sowali w sumie na czterdzie軼i ubieg這rocznych wydarze, po dziesi耩 w ka盥ej z czterech kategorii: gospodarka, kultura i rozrywka, sport oraz w regionie. W miniony czwartek, 24 marca, podczas uroczystej gali, kt鏎a odby豉 si w Domu Technika, poznali鄉y zwyci瞛c闚. Lotnicy promuj P這ck
Po raz drugi w historii plebiscytu "Z Tumskiego Wzg鏎za" redakcja Tygodnika P這ckiego przyzna豉 nagrod specjaln. Tym razem wyr騜niona zosta豉 ubieg這roczna edycja Pikniku Lotniczego, kt鏎y zorganizowa Aeroklub Ziemi Mazowieckiej przy wydatnej pomocy Urz璠u Miasta i Izby Gospodarczej Regionu P這ckiego.
– Zesp馧 redakcyjny uzna, 瞠 w tegorocznej edycji plebiscytu na szczeg鏊ne wyr騜nienie zas逝guje wydarzenie, o kt鏎ym m闚i這 si bardzo du穎 w ca造m kraju. To nie przypadek, 瞠 kilkadziesi徠 tysi璚y ludzi z zapartym tchem ogl康a這 powietrzne akrobacje nad Wis陰 – wyja郾ia redaktor naczelny Tomasz Szatkowski.
Pami徠kowe dyplomy i miedzioryty odebrali prezes Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej Bogus豉w Strze郾iewski, zast瘼ca prezydenta P這cka Bogdan Siemi徠kowski oraz prezes Izby Gospodarczej Regionu P這ckiego Jan Brudnicki.
– To nagroda za pewne szale雟two z naszej strony. Przyznam, 瞠 w pewnym momencie porwali鄉y si z du篡m zapa貫m, ale te z przys這wiow motyk na s這鎍e. Jednak dzi瘯i wspania造m ludziom, kt鏎zy nam pomogli, uda這 si – prezes Bogus豉w Strze郾iewski nie kry zaskoczenia.

廝鏚這: Tygodnik P這cki Link

Skoki z p這ckiej skarpy

12 marca, cz這nkowie GEKON GLIDE CLUB (GGC) odwiedzili P這ck, a konkretnie p這ck skarp. Mimo niewielkiego wiatru kilka "skok闚" by這 udanych. Temu niecodziennemu - jak na to miejsce - wydarzeniu przygl康a這 si bardzo du穎 przechodni闚. GEKON GLIDE CLUB (GGC) jest organizatorem zbli瘸j帷ej si wielkimi krokami Paragie責y, czyli targ闚 lotnictwa lekkiego. Odb璠zie si ona 26-27 marca w Warszawie. Jest to ju si鏚ma edycja tej imprezy.
廝鏚這 : http://sky-watcher.pl

Rozstrzygni璚ie konkursu M這dych Artyst闚 FAI

50 Lat Za這gowych Lot闚 Kosmicznych. Pod tym tytu貫m trwa Konkurs M這dych Artyst闚 FAI.
Do 14 lutego 2011 nap造wa造 prace z ca貫go regionu dzia豉nia P這ckiego Aeroklubu. Do komisji dostarczono 56 prac. Po sprawdzeniu czy prace s zgodne z kryteriami konkursu wybrano najlepsze, kt鏎e trafi造 na wystaw do Sp馧dzielczego Domu Kultury P這ckiej Sp馧dzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - W豉sno軼iowej w P這cku. Komisja zgodnie z regulaminem wytypowa豉 po dwie zwyci瘰kie prace z trzech kategorii wiekowych:

Grupa I - kategoria m這dzik闚 (urodzeni mi璠zy 1.01.2001 a 31.12.2004)
Grupa II - kategoria junior闚 m這dszych (urodzeni mi璠zy 01.01.1997 a 31.12.200)
Grupa III - kategoria junior闚 (urodzeni mi璠zy 1.01.1993 a 31.12.1996 )

Zdaniem naszej komisji tegoroczny p這cki etap konkursu sta na bardzo wysokim poziomie i nie by這 豉two wybra te najlepsze prace.
Aby wprowadzi wszystkich w kosmiczny nastr鎩, Gal rozdania nagr鏚 rozpocz皻o emisj filmu dokumentalnego o podboju kosmosu przez cz這wieka. Nast瘼nie wszystkim zwyci瞛com i wyr騜nionym Dyrektor P這ckiego Aeroklubu - S豉womir Adamkowski, Dyrektor P這ckiego Sp馧dzielczego Domu Kultury - Marek Owsik oraz Szef P這ckiej Sekcji Modelarskiej AZM - Wojciech Krzywi雟ki wr璚zyli nagrody i dyplomy. Opr鏂z uroczysto軼i wr璚zania nagr鏚 mogli鄉y podziwia przygotowan przez p這ckich modelarzy pi瘯n wystaw modeli rakiet kosmicznych , kt鏎a nawi您ywa豉 od czas闚 niemieckich rakiet V2 z lat 40 do czas闚 najnowszych wahad這wc闚 kosmicznych . Ca陰 wystaw omawia i okrasza ciekawostkami Szef p這ckich modelarzy Wojciech Krzywi雟ki , wielokrotny mistrz Polski i 安iata w modelarstwie kosmicznym.
Zapraszamy do galerii i prezentacji prac fina這wych: Link

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Uprzejmie zapraszamy Kole瘸nki/Koleg闚 na:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej,
kt鏎e odb璠zie si w dniu 26 marca b. roku w siedzibie Aeroklubu.

Godzin zebrania ustalono na 10 00 - I termin, II termin godz. 10 30 - 29 pkt. 9 Statutu, z nast瘼uj帷ym porz康kiem obrad:
1. . Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Wyb鏎 przewodnicz帷ego i prezydium zgromadzenia.
3. Przyj璚ie porz康ku Obrad.
4. Przyj璚ie Regulaminu Obrad.
5. Powo豉nie Komisji:
- Mandatowej
- Uchwa i Wniosk闚
6. Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
7. Zg豉szanie kandydat闚 na Delegat闚
8. Powo豉nie Komisji Skrutacyjnej
9. Wyb鏎 Delegat闚 na XXVIII Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegat闚 Aeroklubu Polskiego.
10. Przerwa.
11. Dyskusja.
12. Og這szenie wynik闚 wybor闚 i przedstawienie Delegat闚.
13. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2010.
14. Przyj璚ie uchwa i wniosk闚 w g這sowaniu jawnym.
15. Zako鎍zenie obrad.
Zwracamy uwag na fakt pos逝giwania si mandatem cz這nka na obradach i g這sowaniach w czasie WZC AZM.
Pe軟oprawnym cz這nkiem mog帷ym dysponowa mandatem oraz korzystaj帷ym w pe軟i z innych praw i obowi您k闚 Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej jest osoba nie zalegaj帷a ze sk豉dkami. (Podstawa prawna: Statut AP 9. 3. )

Z powa瘸niem:
S豉womir Adamkowski

P.S. Na 30 minut przed rozpocz璚iem zebrania mo積a b璠zie uregulowa sk豉dki.