Szkolenia LPR i Stra篡 Po瘸rnej
__galeria:

30 sierpnia 2010 roku na p這ckim lotnisku odby造 si wsp鏊ne, teoretyczne i praktyczne szkolenia Stra篡 Po瘸rnej i pilot闚 p這ckiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do P這cka opr鏂z naszych lokalnych oddzia堯w stra篡, przyjecha造 grupy stra瘸k闚 z Sierpca, M豉wy, Gostynina i 真romina. Piloci z LPR przedstawiali wszystkie zalety Eurocoptera EC 135, jego wyposa瞠nie medyczne, podstawowe dane techniczne, rodzaje 陰czno軼i, oraz wszystkie zasady bezpiecze雟twa wymagane podczas przebywania w bliskiej strefie 鄉ig這wca b璠帷ego w akcji. Mi璠zy innymi omawianym i ciekawym przypadkiem by fakt zbierania si na poszyciu 鄉ig這wca du篡ch ilo軼i 豉dunk闚 elektrostatycznych, kt鏎e w sporadycznych przypadkach, ale jednak, potrafi porazi osob dotykaj帷 鄉ig這wiec przed zetkni璚iem si z ziemi na przyk豉d podczas l康owania. W cz窷ci praktycznej kilka wytypowanych os鏏 bra這 udzia w naprowadzaniu pilota sygna豉mi r璚znymi na "prowizoryczne" l康owisko. W cz窷ci ko鎍owej stra瘸cy tak jak poprzednio te naprowadzali 鄉ig這wiec, ale ju po zapadni璚iu zmroku i znakami oraz sygna豉mi 鈍ietlnymi. 鑿iczenia takie zapewniaj lepsze dzia豉nie i wykorzystanie jednostek ratowniczych, kt鏎e w wielu przypadkach musz dzia豉 wsp鏊nie i precyzyjnie.

Zawody 妃ig這wc闚 Rc P這ck 2010 zako鎍zone

Zapraszamy na relacj foto - wideo.
foto : Link
wideo + wyniki:Link
II Og鏊nopolskie Zawody Modeli 妃ig這wc闚 RC P這ck 2010

Zapraszamy ju po raz drugi na Og鏊nopolskie Zawody Modeli 妃ig這wc闚 RC P這ck 2010, kt鏎e odb璠 si w dniach 7 i 8 sierpnia na lotnisku AZM. Do P這cka zjad najlepsi zawodnicy z ca貫j Polski aby konkurowa w kategoriach F3C, F3C Sport, F3N i Freestyle.
Zesz這roczne p這ckie zawody zosta造 uznane przez zawodnik闚 i go軼i za najlepsze, jakie dot康 by造 organizowane w Polsce! To nie w徠pliwy sukces organizator闚.
Fim : Link Film : Link Fim : Link

Szwajcarzy i zabytkowe samoloty w P這cku

Sze嗆 zabytkowych samolot闚 odwiedzi這 p這cki Aeroklub. To grupa nale膨ca do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Zabytkowych Samolot闚 (AAA). Grup reprezentowa sam prezes stowarzyszenia Pan Christian Nicca, kt鏎y przylecia drewnianej konstrukcji samolotem - Jodel, wykonanym jeszcze przez swojego dziadka. R騜ne grupy tej organizacji, licz帷ej ponad 350 starodawnych samolot闚, podr騜uj po ca貫j Europie. Ta grupa wraca豉 z trasy Tallin (Estonia), Wilno (Litwa), P這ck (Polska), Leszno (Polska) i docelowe lotniska w Szwajcarii. Po zatankowaniu samolot闚, Dyrektor Aeroklubu S豉womir Adamkowski wr璚zy liderowi szwajcarskiej grupy albumy i broszury o historii p這ckiego aeroklubu i tegorocznych nadwi郵a雟kich pokazach lotniczych, oraz zaprosi do odwiedzin naszego Aeroklubu w przysz造m roku. Grupa razem zako這wa豉 przed pas startowy i jeden po drugim wystartowali w dalsz drog. Na do widzenia, Szwajcarzy pokazali , 瞠 ich poniek康 stare samoloty te potrafi robi szybkie i niskie nawrotu i po widowiskowych niskich przelotach nad l康owiskiem odlecieli sznurkiem w stron Leszna.

__galeria:
Sytuacje szczeg鏊ne i niebezpieczne

Szk馧ka szybowcowa 2010 trwa nieprzerwanie od 3 lipca. Niemal瞠 ka盥ego dnia od godzin rannych do p騜nych popoludniowy na p這ckim niebie s造cha warkot aeroklubowej wilgi wyci庵aj帷ej do g鏎y szybowiec po szybowcu . Dla cz窷ci uczni闚 nadszedl ten etap kursu , kt鏎y tak jak pierwszy samodziely lot przynosi nie mniejsze emocje. Mowa o szkoleniu praktycznym z zakresu sutuacji szczeg鏊nych i niebezpiecznych. Co jaki czas w g鏎 wylatywa Puchacz aby za chwil m鏂 zobaczyc jak kr璚i korkoci庵i . Opr鏂z korkoci庵闚 獞iczono awaryjne wyczepienia szybowca podczas startu co uwa瘸ne jest za najbardziej nebezpieczne zdarzenie. Na zdj璚iu nasz szybowiec 'Puchacz", w kt鏎ym instruktor demonstruje tak zwane "przeci庵ni璚ie".