Zawody AirCombat

W ostatni weekend na naszym lotnisku odby造 si dwudniowe zawody aircombatu - VI Bitwa ESA o P這ck zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski ESA i II Bitwa ACES o P這ck zaliczane do klasyfikacji Eurocup. Pomimo do嗆 niesprzyjaj帷ych prognoz frekwencja dopisa豉, a pogoda by豉 豉skawa i pozwoli豉 na rozegranie zawod闚.

Sobota - VI Bitwa ESA o P這ck

W zawodach ESA wzi窸o udzia 35 zawodnik闚 - 33 lata這 w bitwach WWII, 22 w walkach WWI. To rekordowe liczby zawodnik闚 bior帷ych udzia w p這ckich zawodach. Pomimo niesprzyjaj帷ego wiatru w 16 walkach WWII ta鄉a by豉 ci皻a 122 razy, w tym 15 ci耩 w finale. Niemniej zaci皻e i spektakularne by造 walki WWI. W 13 walkach zawodnicy zaliczyli 105 ci耩 ta鄉y i 52 cele naziemne, kt鏎ych i w tym roku broni造 czo貪i. W walce fina這wej zawodnicy zaliczyli 16 ci耩 ta鄉y i 6 s逝pk闚. P這cka eskadra walczy豉 ze zmiennym szcz窷ciem i finalnie uzyska豉 niez造 wynik punktowy, a 10 miejsce Roberta υ篡雟kiego i 12 Artura Pasikowskiego w takiej stawce zas逝guj na uznanie. W walkach WWI bezkonkurencyjna by豉 eskadra "Warszawskie Jastrz瑿ie". Na podium stan瘭i: I-Jacek Owczarczak, II-Bogdan Piotrowski, III-Konrad Kwa郾ik. W kategorii WWII podium wygl康a這 nast瘼uj帷o: I-Jacek Owczarczak, II-Bogdan Piotrowski, III-Adam Jeziorski

Niedziela - II Bitwa ACES o P這ck

W zawodach ACES wzi窸o udzia 19 zawodnik闚, w tym jeden zawodnik z Estonii - Gennadiy Gusev, kt鏎y przemierzy ponad tysi帷 kilometr闚 瞠by dojecha na nasze zawody. 19 zawodnik闚 lata這 w bitwach WWII, 9 w walkach WWI. W 10 walkach WWII ta鄉a by豉 ci皻a 24 razy. Walka fina這wa WWII by豉 bardzo widowiskowa - zawodnicy latali tak blisko jak w ESA, a mimo tego oby這 si bez 瘸dnej kolizji. W 7 walkach WWI zawodnicy zaliczyli 8 ci耩 ta鄉y i 6 cel闚 naziemnych. Walki w WWI by造 na tyle zaci皻e, 瞠 do walki fina這wej dotrwa這 tylko 5 modeli zdolnych do lotu. Pomimo tego, 瞠 w stosunku do walk ESA ci耩 jest du穎 mniej, to warkot silnik闚, zapach spalonego nitrometanu i kilka spektakularnych bliskich spotka w powietrzu zako鎍zonych nie zawsze kontrolowanym pikowaniem do ziemi robi specyficzn atmosfer tej dyscypliny i na pewno zostaje w pami璚i. P這cczanin Piotr Kubissa wywalczy 3 miejsce w kategorii WWI - wielkie brawa za ducha walki!. Pierwsze miesjce zaj掖 Grzegorz Stamborski, a drugie Wojciech Krajnik. W kategorii WWII na podium stan瘭i: I-Damian Szukiel, II-Gennadiy Gusev i III-Piotr Eciak

Diamentowa odznaka Jerzego
Cz這nek naszego aeroklubu, pilot szybowcowy Jerzy Miko豉jczyk 鈍i皻owa swoje wymarzone osi庵ni璚ie sportowe zdobywaj帷 "Z這t odznak szybowcow z trzema diamentami".
Zdoby komplet diament闚 to pi瘯ne wyr騜nienie, kt鏎e okre郵a umiej皻no軼i i kunszt pilota szybowcowego.
Nasz Jurek zas逝篡 sobie na to wyr騜nienie ci篹k prac, uporem, uczestnictwem w niezliczonej ilo軼i zawod闚, wylatanych 2000 godzin w powietrzu i przelecianych 75 000 kilometr闚.
Ca豉 kadra i cz這nkowie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w P這cku sk豉daj Ci najserdeczniejsze gratulacje.

Zawody modelarskie
W sobot 14 maja 2016 roku na p這ckim lotnisku rozegrane zosta造 zawody modelarskie w kategorii makiet w klasie F4H-P. Pomimo niesprzyjaj帷ych warunk闚 atmosferycznych i podj璚iu decyzji o wykonaniu lot闚 w pierwszej kolejno軼i, a nast瘼nie na ko鎍u ocenie statycznej, uda這 si szcz窷liwie rozegra zaplanowane konkurencje. Nie zawiedli modelarze z p這ckiego aeroklubu.
S豉womir Sosnowski zaj掖 pierwsze miejsce, na drugiej pozycji uplasowa si Artur Borowski z Warszawy, oraz trzecie miejsce zaj掖 Jan K這da Warszawa.
Wielkie gratulacje dla p這cczanina.
Udany start modelarzy kosmicznych
Zgodnie z Kalendarzem Sportowym Aeroklubu Polskiego na 2016 rok na lotnisku Aeroklubu W這c豉wskiego w Kruszynie, w dniach 21 -25 kwietnia odby這 si zgrupowanie treningowe kadry narodowej senior闚 i junior闚 w modelarstwie kosmicznym przygotowuj帷e reprezentacj do tegorocznych rakietowych Mistrzostw 安iata. Tym razem z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej uczestniczy jedynie powo豉ny do kadry narodowej senior闚 Wojciech Krzywi雟ki. Uczestnicy obozu zapoznawali si z nowymi przepisami Kodeksu Sportowego FAI, wymieniali do鈍iadczenia w zakresie konstrukcji modeli, taktyki lot闚 i odzysku modeli. Pogoda niezbyt sprzyja豉 lotom – silny i zmienny wiatr oraz chwilowe opady utrudnia造 wykonywanie lot闚 pr鏏nych.

Dla Wojciecha Krzywi雟kiego ob霩 w Kruszynie by kolejn okazj pr鏏 rekordowych w konkurencji makiet wysoko軼iowych klas S5 – bli瞠j m闚i帷 pr鏏 poprawienia zesz這rocznych /w豉snych/ rekord闚 Polski. Og馧em wykonano 11. lot闚 w klasach S5A, S5D, S5E i S5F, pr鏏uj帷 r騜nych silnik闚 nap璠owych. Tym razem uda這 si poprawi rekord Polski w klasie S5A – 85 m, klasie S5D -288m oraz w klasie S5F -347 m.

Na zako鎍zenie zgrupowania rozegrano pierwsz edycj zawod闚 zaliczanych do Pucharu Polski Modeli Kosmicznych. W konkurencji makiet S7 p這cki zawodnik wystartowa makiet Ariane 3 V17 – najwy瞠j wypunktowanym modelem w ocenie statycznej. Lot modelu oceniony na 166 pkt powi瘯szy przewag nad kolejnymi zawodnikami.

W pierwszym z trzech start闚 Pucharu Polski Wojciech Krzywi雟ki zdoby 109 pkt, maj帷 dwudziestopunktow przewag nad Grzegorzem Goryczk z Mielca. Kolejny start to Puchar Polski i Puchar 安iata w Krakowie – na pocz徠ku czerwca br.
Riverfly

Z g喚bokim 瘸lem zawiadamiamy, 瞠 30 kwietnia o godz. 7 rano w wyniku nieszcz窷liwego wypadku zgin掖 nasz kolega, 鈍iatowej klasy zawodnik, wspania造 artysta, ale przede wszystkim nasz niezast徙iony wieloletni i sprawdzony przyjaciel, cz這wiek najwy窺zej pr鏏y - Piotr Krupa. Piotru... dzi瘯ujemy Ci, 瞠 by這 nam dane nader cz瘰to czerpa z dobroci Twojego serca... Tak bardzo cieszy貫 si z przyjazdu do P這cka... wiemy, 瞠 na zawsze zostaniesz z nami tam wysoko...

Wst瘼ny raport PKBWL