Zawody na celno嗆 l康owania
Sta這 si ju tradycj, 瞠 u schy趾u sezonu rozgrywamy zawody na celno嗆 l康owania. Wszystkich ch皻nych zapraszamy do udzia逝 w zawodach w dniu 10.10.2015r. (11.10.2015r. dzie rezerwowy) w kategoriach: szybowce, samoloty, motolotnie.

Osoby nie posiadaj帷e wa積ych uprawnie mog wzi望 udzia w lotach z instruktorem pilotem bezpiecze雟twa.
Podium przygotowane, medale wypolerowane, oczekujemy na ch皻nych i zwyci瞛c闚.
安i皻o latawca
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej jak co roku organizuje dla dzieci i m這dzie篡 zawody "安i皻o Latawca".
Spotykamy si w dniu 04.10.2015r. w niedziel o godzinie 9.00 na lotnisku w P這cku. Do godziny 11.00 trwa rejestracja zawodnik闚, w mi璠zy czasie pokazy modelarskie i spadochronowe, po godzinie 11.00 starty uczestnik闚 zawod闚. Zako鎍zenie zawod闚, wr璚zenie nagr鏚 zwyci瞛com o godzinie 13.00. Oczywi軼ie nie zabraknie zwyczajowo podawanej "groch闚ki" dla uczestnik闚 zawod闚. Liczmy na dobr pogod, zdrow rywalizacj i wspania陰 zabaw.
Zapraszamy r闚nie wszystkich sympatyk闚 lotnictwa do mi貫go sp璠zenia czasu na terenie aeroklubu.

Regulamin zawod闚 do pobrania tutaj.
Owocuje wytrwa這嗆 i wielki zapa
Pi瘯ne zwyci瘰two naszych modelarzy na Og鏊nopolskich Zawodach Makiet Lataj帷ych Samolot闚 zaliczanych do Pucharu Polski, kt鏎e odby造 si w Kutnie.
W miniony weekend 29/30-08-2015 modelarze z P這cka - Jerzy Pielaci雟ki, S豉womir Sosnowski i Marek D帳rowski wywalczyli miejsca na podium w swoich klasach sportowych. Jurek zaj掖 3 miejsce w kategorii F4C, a S豉wek 2 miejsce w kategorii F4H-P, w klasie F4H wygra Marek.

Gratulujemy, trzymamy kciuki i 篡czymy dalszych sukces闚.

Tomek i Adam - 瞠gnajcie Koledzy
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w g貫bokim smutku i 瘸lu pragnie po瞠gna tragicznie zmar造ch w dniu 11.08.2015r w katastorfie szybowca Puchacz naszych koleg闚 cz這nk闚 aeroklubu: instruktora pilota szybowcowego Tomasza Przychodzienia i pilota szybowcowego Adama Niewiadomskiego. Odeszli z szereg闚 braci lotniczej w sw鎩 wieczny lot. Niech pami耩 po nich w naszym stowarzyszeniu pozostanie na zawsze.
Zarz康
Pracownicy i Cz這nkowie
Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Mistrzowski sezon rakietowy Krzywi雟kiego

W dniach 12-14 czerwca 2015 na lotnisku sportowym Aeroklubu Nadwi郵a雟kiego w Lisich K徠ach odby造 si Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla Junior闚 i Senior闚. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej tym razem reprezentowa tylko senior Wojciech Krzywi雟ki startuj帷 w obu konkurencjach makietowych.

W klasie makiet S7 p這cka Ariane 3 pokona豉 Saturna IB z Ko這brzegu i Mielca, krakowskiego Saturna V i debiutuj帷ego Wostoka 1 z Aeroklubu Pozna雟kiego zdobywaj帷 z這ty medal Mistrzostw Polski.

Rozgrywana wed逝g nowych przepis闚 FAI konkurencja makiet wysoko軼iowych klasy S5C przynios豉 r闚nie korzystne rozstrzygni璚ia. Krzywi雟ki startuj帷 modelem radzieckiej rakiety meteorologicznej MMR-06M uzyska rewelacyjny pu豉p 428 m. pokonuj帷 kolejnych zawodnik闚 o blisko 100m. Jest to najlepszy wynik krajowy i nowy rekord Polski w tej klasie oraz kolejny z這ty medal Mistrzostw Polski.

R闚nie pomy郵nie Wojciech Krzywi雟ki startuje w Pucharze Polski Modeli Kosmicznych klasy S7. Po wygranych zawodach w Lisich K徠ach / 26.04/ oraz w Krakowie /1.06/ zdoby 218 pkt i jest liderem stawki krajowej. Uzyskana przewaga pozwala prognozowa zdobycie dla P這cka Pucharu Polski – po ostatnich zawodach wrze郾iowych w Nowym Targu.

Warto r闚nie wspomnie o ustanowionych na tegorocznym zgrupowaniu kadry narodowej i Mistrzostwach Polski nowych rekordach Polski makiet wysoko軼iowych w pi璚iu klasach.