Szkolenia

Jak zostać pilotem krok po kroku:
1. Zgłoś się do Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.
2. Rozpocznij Kurs Teoretyczny:

*Kurs teoretyczny rozpoczynamy w połowie lutego (informacja o rozpoczęciu będzie na stronie głównej).
*Wykłady odbywają się w sali metodycznej naszego aeroklubu na lotnisku.
*Szkolimy się w każdy weekend po ok. 6h dziennie. (luty-kwiecień)
*Kurs kończymy egzaminem wewnętrznym ok. połowy kwietnia.
**W cenę kursu teoretycznego wliczony jest również pierwszy lot zapoznawczy dla każdego uczestnika.

3. Odbierz Zaświadczenie o ukończeniu kursu Teoretycznego

*Każdy uczestnik, który zaliczy egzamin z wynikiem pozytywnym otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu teoretycznego dla danej specjalności tj. szybowce lub samoloty.

4. Wykonaj badania lekarskie

*Przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego należy wykonać badania lotniczo – lekarskie.

5. Zacznij Latać – Szkolenie Praktyczne

*Mając ukończony kurs teoretyczny oraz badania lotnicze stwierdzające przydatność do szkolenia w powietrzu, możemy już rozpocząć szkolenie praktyczne.
*Szkolenie samolotowe rozpoczynamy tuż po ukończeniu kursu teoretycznego, czyli pod koniec kwietnia.
*Szkolenie szybowcowe realizujemy w miesiącach wakacyjnych, tzn. zaczynamy z końcem czerwca. Podstawowe szkolenie szybowcowe trwa przeważnie ok. 1-go miesiąca.