Akrobacja Samolotowa

Akrobacja to zdecydowanie najbardziej niesamowite przeżycie jakie może dać General Aviation. Nic nie dorównuje niesamowitemu poczuciu trójwymiarowej swobody kiedy niebo i ziemia tańczą dookoła, a my spojeni z samolotem wyciskamy wszystko co się da ze swoich lotniczych umiejętności. Gdyby nie przeciążenia ściągające policzki w dół nie dałoby się opanować uśmiechu;)

Akrobacja normalna odróżnia się od wyczynowej brakiem figur w których występują duże ujemne przeciążenia. W ramach programu będziemy uczyć się wykonywać: pętle, beczki, korkociągi, ranwersy, chandelle, wywroty szybkie, zwroty Immelmana oraz lot plecowy.

Szkolenie w akrobacji składa się z przeszkolenia na typ – Zlina 526f (parę słów o nim można znaleźć z zakładce Nasza Flota) oraz przynajmniej 5 godzin lotu które przewiduje program. Te 5 godzin to minimum określone przepisami, przeważnie jeśli kandydat nie ma wcześniejszego doświadczenia w akrobacji (np. szybowcowej) potrzeba nieco więcej czasu żeby osiągnąć potrzebny poziom umiejętności. Ale bądźmy szczerzy – nikt raczej nie będzie szukał wymówek żeby uniknąć latania na akrobację;)