Konferencja prasowa

6 czerwca o godzinie 11:00 na lotnisku AZM odbyła się konferencja prasowa dotycząca Płockiego Pikniku Lotniczego. W konferencji udział wzięli Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka, przedstawiciele Zarządu płockiego Aeroklubu oraz zaproszone media.
Podczas spotkania został przedstawiony ramowy program pikniku, którego finałem będzie bezprecedensowy pokaz lądowania samolotu Carbon Cub, pilotowanego przez Kamila Skorupskiego, na barce o długości 65 metrów i szerokości zaledwie 6 metrów oraz lądowanie motoparalotnią Mistrza Świata Wojtka Bógdała na skrzydle lecącego Carbon Cuba.

Po raz kolejny zarówno Prezydent jak i Prezes Aeroklubu – Piotr Michałek, wspominali o wyjątkowej scenerii pokazów lotniczych jaką jest nasza płocka skarpa.

Dla nas jako Aeroklubu, bardzo ważna była deklaracja Prezydenta o wspieraniu kolejnych edycji pikniku.

Zapraszamy na skróty wideo z konferencji.