Konkurs FAI 2024 – FINAŁ

Kolejna edycja międzynarodowego konkursu plastycznego FAI za nami. Do finału regionalnego, którego koordynatorem w Płocku był Aeroklub Ziemi  Mazowieckiej, zostało zgłoszonych ponad 70 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Mimo, iż temat konkursu nie był łatwy, to poziom prac był bardzo wysoki. Tegoroczny temat brzmiał: ”Sporty lotnicze dla pokoju na świecie”. Komisja konkursowa po burzliwych naradach wybrała po dwie najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych. Postanowiliśmy również przyznać po dwa wyróżnienia. Prace finalistów zostały zgłoszone do finału krajowego (Stowarzyszenie „Artbem” w Warszawie), które doceniło jedną z naszych płockich artystek Agatę Sałkowską i przyznało jej wyróżnienie. Lista finalistów etapu płockiego:

Kategoria  wiekowa Młodzik:

1. Wiktoria Jędzura, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, nauczyciel  Małgorzata Ćwiklińska
  2. WYRÓŻNIENIE W FINALE KRAJOWYM – Agata Sałkowska, SP nr 13 w Płocku, nauczyciel Anita Marczak

Wyróżnienia:

1. Piotr Korzan
  2. Anna Jaworska
  3. Stanisław Grzywiński

Kategoria  wiekowa Junior Młodszy:

1. Julia Stalińska, SP nr 13 w Płocku, nauczyciel  Anita Marczak
  2. Nikola Paczkowska, Modelarnia Płock, nauczyciel  Marcin Lipiński

Wyróżnienia:

1. Aleksandra Nowakowska
  2. Anna Sochocka
  3. Kacper Paczkowski

Nagrodą główną dla finalistów jest voucher na lot samolotem. Wyróżnieni – otrzymują nagrody rzeczowe i dyplomy, wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymują dyplomy i słodkości. O terminie uroczystego zakończenia konkursu i wręczeniu nagród poinformujemy wkrótce.