Święto Latawca Płock 203

No i stało się zadość ponad 65 letniej tradycji zawodów latawcowych w Płocku!

Święto Latawca pamięta początki istnienia naszego Aeroklubu i jest wydarzeniem organizowanym z myślą o najmłodszych miłośnikach sztuki awiacji. Dlatego kultywowanie tej tradycji jest dla nas obowiązkiem, a jednocześnie niezwykłą przyjemnością.

Piękna pogoda, moc atrakcji, radość dzieci i wesoły komentarz niezastąpionego Zbyszka Kozłowskiego wywoływały dziś ciągły uśmiech na twarzach wszystkich uczestników wydarzenia i sprawiły, że dzisiejszy rodzinny dzień na lotnisku przebiegł w niezwykle sympatycznej atmosferze.

Cieszy fakt, że warsztaty modelarskie i praca naszych instruktorów przynoszą efekty, bo zarówno liczba uczestników, jak i poziom zaawansowania konstrukcji rośnie.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w zawodach i gratulujemy wszystkim młodym konstruktorom i ich rodzicom.

Dziękujemy też wszystkim partnerom wydarzenia i osobom zaangażowanym w jego realizację. Święto Latawca corocznie uzyskuje wsparcie Urzędu Miasta Płocka, za które serdecznie dziękujemy.

Tegoroczna edycja wydarzenia uzyskała dofinansowanie w ramach programu Mikro Granty, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Poprzedni wpis
Następny wpis