Warsztaty balonowe.

Płocka Grupa Modelarska działająca przy naszym Aeroklubie oprócz własnej działalności, stara się również promować modelarstwo w szkołach w postaci zajęć-warsztatów dla dzieciaków, jako pomysł na popularyzację lotnictwa i modelarstwa.

W ubiegłym tygodniu przy wsparciu Aeroklubu, przeprowadzono w szkole SP3 w Płocku warsztaty z budowy modeli balonów klasy FB. Zainteresowanie było naprawdę spore. Zgłosiło się 14 chętnych i tyle balonów udało się w ciągu dwudniowych warsztatów skleić.

Zajęcia odbywały się w szkole 2 x po dwie godziny. Zespoły składały się z ucznia i osoby dorosłej. Najpierw odbyła się prezentacja multimedialna o historii balonów, prawie Archimedesa i różnych ciekawostkach a potem rozpoczęła się cześć praktyczna czyli klejenie.

Zabawa była przednia a dzieciaki dawały sobie świetnie radę!

Teraz tylko trzeba czekać na dobrą pogodę by ulotnić balony na lotnisku AZM – a czy się udało i jak wysoko poleciały napiszemy w kolejnej relacji.

Dziękujemy Marcinowi Lipińskiemu za przeprowadzenie tych warsztatów i fotorelację.