Zawody modeli makiet w klasie F4H-P Płock 2019.

Relacja filmowa Pawła Dzierżanowskiego.


W ubiegłą sobotę, już tradycyjnie, otworzyliśmy sezon zawodów makiet latających samolotów rozgrywając na płockim lotnisku zawody w klasie F4H-P. Tym razem na starcie stanęło tylko 7 zawodników. Zawody rozpoczęliśmy bardzo sprawnie od oceny statycznej i już w okolicach godziny 10:00, po grupowej fotografii i odprawie pilotów mogliśmy zacząć 1 kolejkę lotów. 

W tym roku przygotowaliśmy duże pole lotów w części lotniska oddalonej od pasa startowego, co pozwoliło na nie zamykanie lotniska na czas zawodów i dało nam większy komfort wyboru kierunku startów i lądowań. Niestety coś za coś – powierzchnia pola, mimo naszych wysiłków z koszeniem, zasypywaniem dołków i wałowaniem, nie jest zbyt równa i sprawiała trochę kłopotów przy startach i lądowaniach. Pogoda z godziny na godzinę się poprawiała więc udało nam się sprawnie rozegrać 3 kolejki lotów, które finalnie zdecydowały o końcowej klasyfikacji. Tę edycję wygrał Zbigniew Mikołajewski, leciwym już, ale pięknie latającym modelem BA Swallow, drugie miejsce zajął Tomek Siołek, trzecie Jarek Stan, który zaczyna regularnie meldować się na pudle po ładnych lotach seryjnie produkowanego Mustanga. Zawodnicy na 2 i 3 miejscu zdobyli taką samą ilość punktów – o kolejności na podium zdecydowali sędziowie biorąc po uwagę wyższą ocenę Tomka za statykę i wygrane z Jarkiem dwie z trzech kolejek lotów. Płockie modele Fly Baby i Klemm wróciły do hangaru bez podwozia :). 
Tabela wyników:


Poniżej zdjęcie szczęśliwych zwycięzców tej edycji zawodów (od lewej: Tomasz Siołek, Zbigniew Mikołajewski, Jarosław Stan). 

fot. Jerzy Szablewski

Sponsorami nagród są firma Petrotel Sp. z o.o i sklep modelarski OL-PEN Model – www.modelarski.com, a sędziami w tej edycji byli: Michał Wójcik, Piotr Piszczek i Stanisław Maciag. 
Dziękujemy sponsorom, sędziom i wszystkim zawodnikom za świetną sportową atmosferę. 


Zapraszamy do galerii Jerzego Szablewskiego.

Poprzedni wpis
Następny wpis