Zawody Modeli Szybowców F1N za nami

Kolejne, drugie Zawody Modeli Szybowców F1N za nami. Rozegraliśmy je na hali S.W. im. P. Włodkowica w Płocku. Frekwencja dopisała: w grupie młodzików wystartowało 17 zawodników, w kategorii open 6. Modele do zawodów powstały na naszej modelarni w ramach specjalnych warsztatów dla dzieci i dorosłych. Dzięki dużej dyscyplinie i sprawnej organizacji każdy zawodnik wykonał 18 lotów kwalifikacyjnych! Niezwykłą pracę wykonali wolontariusze-harcerze z 51. Wodnej Drużyny Harcerskiej im. Flotylli Wiślanej. Pełnili oni bardzo ważne funkcje sędziów chronometrażystów, oraz prowadzili biuro zawodów. Wielkie dzięki!

Walka o podium trwała do samego końca, a loty z każdą kolejką były coraz dłuższe-było co podziwiać. Ostatecznie na podium stanęli:

w kategorii młodzik:

1. Jan Lipiński

2. Blanka Strzelecka

3. Aleksander Grzywiński

w kategorii open:

1. Ryszard Wajdowicz

2. Tomasz Wesołowski

3. Aleksandra Krakowska

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i profesjonalne zestawy modeli do sklejania. Pozostali zawodnicy i wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Aeroklub zadbał również o poczęstunek w postaci smakowitej pizzy. A Panie Magda Ceglińska i Diana Panek Kaczyńska zatroszczyły się o bufet dla wszystkich ze słodkimi przekąskami i napojami. Jak widać impreza była przygotowana pod każdym względem – jak widać na zdjęciach humory dopisały wszystkim.

Trening tuż przez zawodami

Tegoroczna edycja wydarzenia uzyskała dofinansowanie w ramach programu Mikro Granty, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podziękowania również dla:

-Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku za udostępnienie hali.

-Wojciecha Stasiaka, Jarka Czerwińskiego, Jacka Bernackiego i Oli Krakowskiej za relacje fotograficzne z imprezy.

Zawody F1N na pewno zagoszczą na stałe w programie szkoleniowym dla modelarzy w naszym Płockim Aeroklubie. Być może jeszcze w tą zimę uda nam się spotkać z modelami na kolejnych rozgrywkach, na które już teraz serdecznie zapraszamy!