FAI 2023 – wręczenie nagród

W sobotę 1 kwietnia w modelarni Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów FAI 2023 – etap regionalny. Konkurs ten jest organizowany od 1986 roku. Dzieci i młodzież z całego Świata, w wieku od 6 do 17 lat, mają za zadanie namalować obraz przedstawiający temat ogłoszony na dany rok. W tym roku temat konkursu brzmiał: „Sporty Lotnicze i środowisko”. Konkurs podzielony jest na 3 etapy: regionalny, krajowy i światowy. Nasz aeroklub był operatorem etapu regionalnego. Wpłynęło do nas 36 niezwykłych prac, z których komisja sędziowska wybrała i wysłała do Warszawy po dwie najlepsze z dwóch kategorii wiekowych: młodzików i juniorów młodszych. A wybór nie był łatwy! W kategorii młodzików za najlepsze uznano prace: Piotra Korzana i Mai Fijałkowskiej. W kategorii juniorów młodszych najlepiej spisały się: Zofia Ratkowska i Laura Zmudczyńska. Komisja sędziowska doceniając poziom przesłanych prac postanowiła również przyznać 4 wyróżnienia dla: Anny Sochockiej, Leny Wajdowicz, Kornelii Duch i Mai Polańczyk.

AZM ufundował bardzo ciekawe nagrody – dla laureatów: dyplomy i „Spacer w chmurach”, czyli lot widokowy nad Płockiem. Dla wyróżnionych: dyplomy, zestawy kreatywne i przepiękne książki o tematyce lotniczej.

Prace naszych płockich laureatów zostały również docenione w finale ogólnokrajowym – Zofia Ratkowska i Piotr Korzan otrzymali wyróżnienia! Dyplomy-podziękowania otrzymali również nauczyciele i instruktorzy, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu prac konkursowych: Litosława Koper, Aleksandra Czarnecka i Marcin Lipiński. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji konkursu!

Prace laureatów finału ogólnopolskiego, oraz wszystkie istotne informacje dotyczące konkursu można znaleźć tutaj: