Pierwszy Światowy Zlot Śmigłowców w Płocku

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza pilotów oraz miłośników lotnictwa na Pierwszy Światowy Zlot Śmigłowców, który odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2023 roku na lotnisku w Płocku. Impreza odbędzie się pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale) zrzeszającej aerokluby narodowe (Aeroklub Polski).

Kolejne międzynarodowe wydarzenie śmigłowcowe organizowane na płockim lotnisku dzięki współpracy Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, Stowarzyszenia lotniczego Helisport oraz wybranej w marcu br. pierwszej polskiej Prezydent FAI (CIG) – Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej.

Zlotowi towarzyszyć będzie część wystawiennicza. Podczas unikalnego wydarzenia na lotnisku w Płocku zobaczymy wspaniałe maszyny cywilne i wojskowe.

Piloci helikopterów, po raz pierwszy bezpośrednio, będą mieli możliwość ubiegania się o Certyfikat Kompetencji FAI (Certificate of Proficiency FAI CIG: Bronze, Silver, Gold), potwierdzający kwalifikacje pilota przez Międzynarodową Organizacje Lotniczą.

Odbędą się również eliminacje do Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Dlatego śmigłowce zobaczymy też na torze treningowym, czyli w konkurencjach slalom i fender, które posłużą do wyłonienia członków Śmigłowcowa Kadra Narodowa.

Wśród wielu atrakcji planowane są m.in. odpłatne loty widokowe i wspólny dywanowy przelot śmigłowców. Wieczorem Uroczystość Integracyjna w Radotkach w Osadzie Młynarza (na zaproszenia).

Na miejscu statki powietrzne w locie i na ziemi będzie fotografował Sławek Hesja Krajniewski! Wszystkim, z lotniczego świata, doskonale znany fotograf sesji Air to Air (www.hesja.pl). Właściciele i piloci śmigłowców będą mieli możliwość przystąpienia do Międzynarodowego Business Helicopter Club. Adres do kontaktu: biuro.helisport@o2.pl

Będzie głośno, międzynarodowo i wyjątkowo lotniczo. Koniecznie zarezerwujcie ten dzień – 12 sierpnia (sobota). Już dziś serdecznie zapraszamy do Płocka!

Przylot śmigłowców wymaga wcześniejszego zgłoszenia i zarejestrowania. Zapraszamy do wzięcia udziału w śmigłowcowym święcie. Impreza bezpłatna i otwarta na lotnisku w Płocku dla wszystkich chętnych.

Szczegóły i aktualności będą publikowane na FB: www.facebook.com/helisport