Zawody Zdalnie Sterowanych ​Makiet Samolotów w Klasie F4H-P 

fot. Wojciech Stasiak

W niedzielę, 22 maja 2022, odbyły się pierwsze z cyklu Pucharu Polski zawody makiet latających samolotów w klasie F4H-P. Planowane pierwotnie na sobotę zawody musiały zostać przesunięte na niedzielę ze względu na porywisty wiatr i opady deszczu. W niedzielę pogoda była trochę lepsza – poprawiła się na tyle, że pozwoliła rozegrać zawody.
Temperatura i silny wiatr zawodników nie rozpieszczały. W tych warunkach modele radziły sobie różnie. Te cięższe, które miały nadmiar mocy opierały się podmuchom wiatru. Te z mniejszym zapasem nie dały rady i niestety uległy dość poważnym uszkodzeniom.
W tej edycji zawodów na starcie stanęło jedynie 6 zawodników.

fot. Wojciech Stasiak

Zawody rozpoczęliśmy od oceny statycznej. Ocena poszła bardzo sprawnie i już ok godz. 10:00 sędziowie zarządzili start pierwszej kolejki lotów.
Również w tym roku położyliśmy mocny nacisk na przygotowanie pola lotów. Żaden z modeli nie miał kłopotów ze startem czy lądowaniem. Udało nam się rozegrać 3 kolejki lotów, które finalnie zdecydowały o końcowej klasyfikacji. Wszyscy zawodnicy zebrali pierwsze punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w klasie F4H-P w sezonie 2022. Tę edycję wygrał Marek Hlebowicz. Drugie miejsce przypadło w udziale Mariuszowi Grzywaczykowi latającemu dużym modelem Skywalkera z napędem elektrycznym, a trzecie miejsce zajął nasz klubowy kolega Tomek Siołek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

fot. Sławomir Sosnowski

Organizatorem zawodów była Sekcja Modelerska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, a sędziami w tej edycji byli: Stanisław Maciąg, Filip Szymański i Paweł Dzierżanowski.
Dziękuję sędziom i wszystkim zawodnikom za świetną sportową atmosferę. Miło było Was kolejny raz widzieć!
Dziękujemy również sponsorom – firmie Petrotel Sp. z o.o i sklepowi modelarskiemu Ol-Pen Model, które już od jakiegoś czasu wspierają naszym modelarzy.
Autor: Sławomir Sosnowski

wideo: Sławomir Sosnowski

Zapraszamy do krótkiej galerii:

Poprzedni wpis
Następny wpis