Informacje dla osób niepełnosprawnych.

Jako Organizatorzy Płockiego Pikniku Lotniczego chcemy zapewnić osobom niepełnosprawnym (mającym problemy z samodzielnym poruszaniem) i ich opiekunom, możliwość jak najprostszego dotarcia do stref pokazowych, zarówno na lotnisku jak i nad Wisłą.

Przygotowaliśmy wjazdówki, które upoważniają do tymczasowego wjazdu lub zaparkowania pojazdu w wyznaczonych miejscach blisko stref pokazowych.
W celu przyznania wjazdówki i uzyskania informacji o lokalizacji wyżej wymienionych miejsc, należy zgłosić się do Rzecznika Praw Osób Niepełnosprawnych Tomasza Gorczycy przy Urzędzie Miasta Płocka .

Wjazdówki będzie można odbierać w Urzędzie Miasta Płocka do dnia 14.06.2019 do godz. 15:00 u Rzecznika Osób Niepełnosprawnych – pokój 15 [C] .
Osoby spoza Płocka w celu uzyskania wjazdówki proszone są o kontakt mailowy na adres kontakt@aeroklubplock.pl

Podczas pokazów na terenie lotniska będzie uruchomiony punkt obsługi dla osób niepełnosprawnych, w którym dyżurować będą wolontariusze z pomocą których np. będzie można udać się na płytę lotniska i z bliska podziwiać zaparkowane historyczne samoloty.
W tym samym punkcie dyżurować będzie tłumacz języka migowego.

Ponadto zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością, które są uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez:
-Caritas Diecezji Płockiej
-Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową “JESTEM”
Serdecznie zapraszamy !

Dane kontaktowe Rzecznika: